ایران پرسمان

آخرين مطالب

انديشه

دسیسه‌هایی که در طول تاریخ باعث ضعف قشون ایران شد

ایران پرسمان-شهبازی می‌گوید: امیرکبیر قشون ایران را مرتب کرد و در مدت کوتاهی، تعداد سربازان به عدد قابل توجهی رسید. انگلستان به سفیرش نامه زد که این‌ها نباید چنین قشون قوی‌ای داشته باشند.

رویارویی با انسانیت بعد از فاشیسم جنگ

ایران پرسمان-«کبوتران روی چمن» نخستین رمان از سه‌گانه پس از جنگ کوپن است که هر کدام به سهم خود تصویری تلخ و ناخوشایند از دوران بازسازی آلمان ترسیم می‌کنند.

هدایت همیشه اکنونی است

ایران پرسمان-دولت‌آبادی گفت: هدایت همیشه اکنونی است. تا وقتی که مناسبات اجتماعی همین باشد که هست، هدایت همیشه نویسنده روز است. شاید به همین علت هم هست که در دوره پهلوی آثارش ممنوع بود،

فلسفه‌ ملال نقد و بررسی می‌شود

ایران پرسمان-حسین شیخ‌رضایی و علی خدادادی شاهی‌وند کتاب «فلسفه‌ ملال» نوشته‌ «لارس اسونسن» ترجمه افشین خاکباز را نقد و بررسی می‌کنند.

شجاعی جشوقانی: برنامه شهید مطهری برای انقلاب اسلامی فعال کردن فلسفه‌های تطبیقی و انضمامی است

ایران پرسمان-شجاعی جشوقانی گفت: شهید مطهری در آینده انقلاب اسلامی برنامه‌ای را ارائه می‌دهد که ویژگی اصلی‌اش فعال کردن فلسفه‌های تطبیقی و انضمامی است.

اگر بر اثر اقدامات نهادهای دولتی خسارتی به «شهروندان» وارد شود باید چگونه جبران شود؟

ایران پرسمان-هر کسی نسبت به اعمالی که عمداً یا در نتیجه بی‌احتیاطی به جان یا سلامتی، مال یا آزادی، حیثیت و یا شهرت تجاری دیگری لطمه‌ای وارد کند، چه مادی و چه معنوی مسئول است

سیر صعودی علم کلام در فرهنگ و تمدن اسلامی/ استقلال کلام اسلامی

ایران پرسمان-فیضی پور گفت: جامعه اسلامی به تمام ابعاد کلامی به صورت معتدل توجه دارد ولی اگر به صورت منفرد بپردازد، تمدن اسلامی شکل نمی‌گیرد مثل عدالت طلبی بدون توحیدمحوری که عامل نوعی استبداد است.

حمایت علمای شیعه از عثمانی ریشه در سیره اهل بیت(ع) دارد

ایران پرسمان-برخى نظرشان این است که با کفار بسازیم ، بهتر است از اینکه با مسلمانانى که ولایت اهل بیت را قبول ندارند وحدت کنیم. یا لااقل اگر جنگى بین این دو شد، سکوت کنیم. اهل بیت این فکر را قبول نداشتند.

آیا فکر گناه نیز گناه محسوب می‌شود؟!

ایران پرسمان-گناه یا معصیت را در ادیان ابراهیمی به معنای نقض اراده و قانون خداوند تعریف کرده اند و در اصطلاح مذهبی به معنی خلاف است.

فریب دادن طرف مقابل در انواع معاملات چه آثاری دارد؟

ایران پرسمان-در قراردادها گاهی اتفاق می‌افتد که یکی از طرفین معامله اعمال فریبنده و نیرنگ‌آمیز انجام دهد تا آن معامله سر بگیرد، یا اینکه این کارها با آگاهی و علم او صورت بگیرد

استفاده از «داوری» در قراردادها چه مزایایی دارد؟

ایران پرسمان-قانون آیین دادرسی مدنی در فصل داوری مقرراتی وضع کرده است که طرفین کلیه قراردادها را قادر می‌سازد از مداخله مراجع قضایی صرف نظر کرده و با انتخاب داور و مراجعه به حکمیت، فصل خصومت در دعوی را به فرد مورد انتخاب خویش سپرده، و تسلیم حکم اشخاصی شوند که از نظر معلومات و اطلاعات فنی یا از نظر شهرت، به صحت عمل و امانت آنها ایمان بیشتری دارند

چگونه با کتاب به جنگ بیماری برویم؟

ایران پرسمان-بیمارستان آیت‌الله یثربی کاشان، نخستین بیمارستان دوستدار کتاب است که علاوه بر ارائه خدمات درمانی به بیماران مختلف مخصوصا افراد دارای بیماری‌های خاص، دارای کتابخانه‌های متعدد با هزار عنوان کتاب است و فعالیت‌های فرهنگی گسترده‌ای در آن انجام می‌شود.

آزاد ارمکی: پروژه نراقی در ایران ناتمام ماند/ تاکید محمدی بر تمایز روشنفکری و جامعه‌شناسی

ایران پرسمان-آزاد ارمکی گفت: ما نراقی و صدیقی را پس زدیم و به سراغ گذشته رفتیم و پروژه نراقی در ایران ناتمام ماند و نتوانست جامعه‌شناسی ایرانی بسازد.

آیا سردار اسعد در ترجمه خودسانسوری می‌کرد؟/ هستی‌شناسی ترجمه در دوران قاجار

ایران پرسمان-سعاد پیرا می‌گوید که از دوره ناصرالدین شاه ترجمه متون خارجی به فارسی روند و شدت مناسبی به خود گرفت و آثاری نیز که رنگ و بوی انقلاب و عدالتخواهی داشتند به فارسی ترجمه شدند.

اخلاق و عشق فقط در «قلمرو میان دو مرگ» می‌تواند روی دهد

ایران پرسمان-کتاب «چرا روانکاوی؟ سه مداخله« نوشته آلنکا زوپانچیچ با ترجمه علی حسن‌زاده منتشر شد. مترجم می‌گوید که از دید زوپانچیچ، اخلاق و عشق فقط در «قلمرو میان دو مرگ» می‌تواند روی دهد.

«گفت‌وگو» در سنت و تفکر اسلامی چگونه است؟

ایران پرسمان-علی اصغر رضوانی در کتاب «آداب گفت‌وگو و مناظره از دیدگاه قرآن و روایات» به تبیین مفهوم گفت‌وگو در ادبیات قرآنی و حدیثی پرداخته و بهترین شیوه‌های گفت‌وگو در جامعه از منظر قرآن را بیان می‌کند.

چرا بازخوانی اندیشه‌های آخوند خراسانی مهم است؟

ایران پرسمان-محسن آزموده که اخیرا کتابی از او با عنوان«آخوند خراسانی و حکومت اسلامی» منتشر شده، همزمان با سالروز درگذش آخوند خراسانی در 21 آذرماه، در یادداشتی به این موضوع پرداخته که چرا بازخوانی اندیشه‌های آخوند خراسانی مهم است؟

گفت‌وگو با ری آرمنتروت، فینالیست جایزه ملی کتاب 2018

ایران پرسمان-ری آرمنتروت شاعر امریکایی برنده جایزه دایره منتقدین و جایزه شعر پولیتزر که از فینالیست‌های بخش شعر جایزه ملی کتاب امسال است در گفت‌وگویی درباره کتابش، دفترچه‌ای که همیشه به همراه دارد و رولینگ استونز به صحبت پرداخته است.

بیل‌گیتس برای انسان‌های نگران چه کتابی را پیشنهاد می‌دهد

ایران پرسمان-بیل گیتس، موسس و مالک شرکت مایکروسافت، معتقد است که اگر در زندگی احساس نگرانی می‌کنید، تنها نیستید چرا که ذهن بشر تمایل به نگرانی و تشویق دارد؛ اما برای مقابله با این نگرانی کتابی را معرفی کرده و پیشنهاد داده انسان‌های نگران آن را بخوانند.

سیاستمداری که دغدغه اجتماعی داشت و به مردم می‌نگریست

ایران پرسمان-حسین مکی، سیاستمداری که در بزنگاه‌های تاریخ سیاسی و اجتماعی معاصر، ملجاء مردم بوده‌ است و نمی‌توانسته در برابر مردم با گفتمان قدرت و سیاست حاکم کاملا همراه شود.

ساروخانی: جامعه‌شناسی و کالاهایش در جامعه مصرف نمی‌شود!

ایران پرسمان_باقرو ساروخانی در افتتاحیه پنجمین همایش ملی روز علوم اجتماعی گفت: امروز جامعه نسبت به جامعه‌شناسی بی‌اعتناست و جامعه شناسی و کالاهایش توسط مخاطبان و مسئولان در جامعه مصرف نمی‌شوند.

بن‌بست عقل با شجاعت آدورنو به سر رسید

ایران پرسمان_مراد فرهادپور می‌گوید: گرایش کل آدورنو به سیستم­سازی و خنثی کردن و نفی توتالیتر است و همین در نهایت باعث می­‌شود سویه انتقادی اندیشه هگل کنترل شود.

روانکاوی زاده طبع یک نابغه مرد است!

ایران پرسمان_کارن هورنای نویسنده اثر گفته فروید را درباره اینکه کل مدنیت مردانه است می‌پذیرد و معتقد است تاکنون فقط ذهینت پسران و مردان موضوع پژوهش و بررسی قرار گرفته است.

رویکردهای مادی انگار، نظریات روان شناسی را نارسا و محدودکرده است

ایران پرسمان_معاون پژوهشی دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران گفت: غلبه رویکرد عینیت گرایانه، کمیّت گرایانه، ماشین انگارانه، حیوان انگارانه و مادی انگارانه، چهارچوب نظریات امروز روانشناسی را محدود کرده است.

اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی یونگ در قبال پرسش‌های انسان‌شناختی

ایران پرسمان_اهمیت کتاب «یونگ و سیاست» در آن است که آن دسته از اندیشه‌های او را که پیامدهای سیاسی یا اجتماعی دارد از نوشته‌های پرحجم وی درباره‌ موضوعات مختلف گردآوری کرده است.

در انقلاب اسلامی ایران همه مردم اعم از شیعه و سنی در صحنه بودند/انقلاب، اساس یک تمدن جدید در مقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب است

ایران پرسمان_"حسین شیخ الاسلام" معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در دیدار هیأتی از علمای اهل سنت هند، زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان و مذاهب مختلف در این کشور را ستود.

جامعه غرب مشکل ایدئولوژیک دارد

ایران پرسمان_جان پیرو پالادینی معتقد است که خدا موج بیداری اسلامی را ایجاد کرده و به هر کسی بخواهد، اسلام را هدیه می‌دهد. دین اسلام تنها مسیر درست برای نزدیک شدن به خداست.

فلسفه‌ورزی یادگیری چگونه مردن است

ایران پرسمان_«خیلی کم... تقریبا هیچ» (مرگ، فلسفه، ادبیات) اثر سایمون کریچلی و ترجمه لیلا کوچک‌منش از سوی نشر نی بازنشر شد.

نویسندگان باید نشاط فکری را در جامعه ترویج دهند

ایران پرسمان_علی فریدونی، مدیر کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در نشست رونمایی از آثار منتشر شده ناشران اقلیت عنوان کرد: نویسندگان تراوشات ذهنی خود را به جامعه منتقل می‌کنند.

آثار وحدت در کلام حضرت علی (ع)

ایران پرسمان_حضرت علی ابن ابیطالب (ع) در بیانی به آثار و فوائد وحدت و اجتماع مسلمانان اشاره می‌کند.

70 سال برنامه ریزی از نگاه اقتصاد دانان

پرسمان_سه نفر از اقتصاددانان در پنل دوم نشست 70 سال برنامه ریزی به بیان دیدگاه های خود در این باره پرداخته و در مورد موفقیت یا عدم موفقیت برنامه نویسی در ایران سخن گفتند .

سخنرانی انقلابی علامه مصباح در نقد انجمن حجتیه: وظیفه ی خودشان می دانستند که «شاهنشاه اسلام پناه!» را ترویج کنند/ آیا دفاع از کیان اسلام را هم مشروط به آمدن امام زمان(عج) می دانید؟ / پاسخ اساتید حوزه به اتهام چراغانی موسسه «درراه‌حق» در نیمه شعبان 57

پرسمان_گاهی می گویند: ما چون نمی توانیم بهتر از این عمل کنیم می گذاشتیم همان حکومت شاه باشد و هرچه می خواهد بشود تا خود امام زمان (عج) بیاید و اصلاح کند! چطور شما برای کارهای خودتان صبر نمی کنید تا امام زمان (عج) تشریف بیاورد؟چرا برای تصرف در اموال امام صبر نمی کنید تا امام زمان بیاید؟! این همه سهم امام هایی که در طول عمرتان مصرف کردید،چرا احتیاط نکردید که شاید امام زمان راضی نباشد؟

منطق نزاع طبقاتی

ایران پرسمان_انقلاب اکتبر فضایی سیاسی و اجتماعی را برای انباشت تجربه و آزمایشِ ایجاد جامعه‌ای بی‌طبقه فراهم کرد، چه در اتحاد جماهیر شوروی و چه در سراسر جهان، به‌ویژه در کشورهای استعماری. این نخستین موج از زنجیره نزاع‌های انقلابی و تجربه سوسیالیستی و آموزش آن بود.

عصمت حضرت معصومه

پرسمان نیوز - تعریف عصمت: «صفة للانسان یمتنع بسببها من فعل المعاصی و لایمتنع منعه ...

مخمصه هویت

پرسمان نیوز - نیمه دوم قرن بیستم در واقع شاهد مرگ همه چیزهایی بود که فرهنگ آمریکایی نام داشتند.

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش دوم)

پرسمان نیوز - تلاش برای انتشار آثار و محصولات فرهنگی که خود را تا حدی پایبند به نظام ارزشی – هنجاری جامعه می‌دانند، حرکتی در جهت تأیید و یا مشروعیت بخشیدن آن نیست، بلکه کوششی در مسیر نظارت و هدایت هر چند اندک، بر این محصولات به شمار می‌آید، زندگی زیرزمینی (اعم از موسیقی زیرزمینی، وبلاگ‌های زیرزمینی، فیلم‌های زیرزمینی) به هر حال راهی برای حیات خود پیدا می‌کنند و بسته به تحولات اجتماعی و فرهنگی جامعه، به سمت‌وسویی حرکت می‌کند.

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش نخست)

پرسمان نیوز - نکته‌ی کلیدی در بحث‌ آدورنو، در تعبیر«سیمان اجتماعی» است که درباره‌ی موسیقی عامه به کار برده است. یعنی به انفعال کشاندن توده‌ها و خرسند نگه داشتن آن‌ها از موقعیتی که دارند. به عبارتی موسیقی برای آن‌ها حکم یک ماده‌ی تخدیری را دارد که وادارشان می‌کند به وضع موجود رضایت دهند.

تهران؛ شهر بی نماد

پرسمان نیوز - مفهوم شهر برای اولین بار در یونان باستان و متناسب با تغییرات شگرفی که انسان یونانی به خود دیده به وجود آمد. شهر در تفکر یونانی جایی است که سرشت انسانی را شکل می دهد و به همین جهت است که در اندیشه افرادی چون افلاطون و ارسطو سعادتمندی انسان بدون وجود شهر معنا ندارد. با رشد اسلام و تغییر نام یثرب به مدینه که به معنای شهر بود، گویی ما اهمیت زیاد شهر در جهان و اندیشه اسلامی را هم شاهد هستیم. البته باید تاکید کرد که شهر موجود در تفکر یونانی با مدینه در تفکر اسلامی اشتراک های مفهومی ومعنایی دارد اما آنها را نباید به یک معنا گرفت و پاره ای پیشفرض های فلسفی در شهر یونانی موجودند که مدینه اسلامی آنها را مطرح نمی کند و به یک جهان بینی دیگر قائل هستند. چیستی و چگونگی شهر اسلامی در آموزه های اسلامی، محل و منشا مباحث گسترده و دنباله داری است که نیازمند تعمق و تتبع وسیع در منابع ارائه کننده این آموزه ها هستند. شهر اسلامی چه خصوصیاتی دارد؟ این سوال عطف گفت و گوی ما با دکتر حسن بلخاری، استاد هنر و رئیس پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر است. در این گفت و گو ضمن تبیین بسترهای معرفتی شهر اسلامی سعی شده است تا مصادیق و مدل های هویت ایرانی-اسلامی در تهران را به عنوان مرکز و پایتخت ایران مورد بررسی قرار دهیم.

طبقه تاجر صفت

پرسمان نیوز - طبقه متوسط ایران سوداگرا است، نه صنعتگر ممکن است ترامپ ایران را بمباران کند

سمِ سرگشتگی فقهی

پرسمان نیوز - عدم اجماع میان فقیهان، سبب گسترش موسیقی‌های بی‌هویت شد.

تراژدی زوال موسیقی

پرسمان نیوز - ناشری نیست که شرح من از موسیقی فارابی را چاپ کند.

به مناسبت سالروز وقوع جنگ جمل

پرسمان نیوز - بعد از قتل عثمان مردم با حضرت علی ـ علیه السلام ـ بیعت کردند. بعد از بیعت، علی ـ ...

کلانشهر و نگرش دلزده

پرسمان نیوز - اگر بخواهیم نقطه شروعی برای نگرش دلزده قائل شویم، همانا آن قرن نوزدهم میلادی است که برای اولین بار شاهد تکوین کلانشهرهای اروپایی هم چون پاریس، لندن و برلین هستیم.

نظر قرآن كريم درباره نهضت توليد علم و جنبش نزم افزاري را بيان فرماييد.

«بيان» و «بنان» (قلم) دو ركن اساسي علوم بشري هستند. آنچه امروزه به عنوان علوم و فنون، و نيز فرهنگ و تمدن در اختيار ماست, همگي مرهون قدرت بيان (نطق) و قلمي است كه خداوند به انسان ارزاني داشته و آن را بر ديگر مخلوقات مرجح آورده است.

آدم و حوّا در بهشت

در دنيا جايگاهي بسيار خوب و پردرخت و شاداب وجود داشت كه به آن بهشت دنيا مي‌گفتند

مزه گوشت برادر مرده

در گناه غيبت، شنونده نيز مانند گوينده شريک است و اين کار را بسيار دشوار مي‌کند؛ زيرا ما کنترل زبان خودمان را نداريم، چه رسد به زبان ديگران. در هر حال نمي‌توان به خيال اينکه خودمان چيزي نگفتيم، بنشينيم و سير غيبت ديگران را بشنويم.

جانشين نوح (ع) که بود؟

نوح عليه السلام چه کسي را به عنوان جانشين خود مطرح نمود؟اين پرسشي است که بدان مي پردازيم.

ماجراي ساخت كشتي و حوادث بعد از آن

حضرت نوح ـ عليه السلام ـ هم چنان شب و روز در فكر رستگاري و نجات مردم از چنگال جهل و بت پرستي بود،

مشخصات نوح (ع) و قوم او

او نخستين پيامبر اولوالعزم است كه داراي شريعت و كتاب مستقل بود و سلسله نسب او با هشت يا ده واسطه به حضرت آدم ـ عليه السلام ـ مي‎رسد.

مشخصات ادريس (ع) و هدايت مردم

يكي از پيامبران كه نامش در قرآن دوبار آمده حضرت ادريس است كه در اين جا نظر شما را به پاره‎اي از ويژگي‎هاي او جلب مي‎كنيم:

آفرينش حضرت آدم (ع)

خداوند اراده كرد تا در زمين خليفه و نماينده‌اي كه حاكم زمين باشد قرار دهد، چرا كه خداوند همه چيز را براي انسان آفريده است

فلسفه فضيلت روزه در ماه رجب

همه محققين و متخصصين شب را نه تنها به علت سکوت آن بلکه به علت مجموعه شرائطي بهترين زمان براي خواب، تجديد قوا و کسب آرامش بيان مي­کنند با وجود اينکه شب و روز هر کدام پاره­اي از زمان هستند اما شب ويژگي­هايي دارد که روز ندارد.

چگونگي شهادت امام هادي عليه السلام

امام علي النقي (هادي) ـ عليه السّلام ـ امام دهم شيعيان جهان است كه در نيمه ذي حجه سال 212 هـ. ق در شهر صريا‌ (حومه مدينه) به دنيا آمد. پدرش امام جواد ـ عليه السّلام ـ و مادرش سمانه است(1)

عقلانيت مطلق يا عقلانيت نسبي؟

‏‎‎پيش از تعيين اينکه چه نظريه اي و يا چه عملي معقول است بايد معرفتي از خود عقلانيت داشته باشيم يعني اينکه بدانيم مفهوم عقلانيت چيست

حجاب در آخر زمان

مطالعات تاريخي در اديان الهي نشان دهنده ي اين نکته است که پوشش مناسب هموراه مورد تاکيد آموزه هاي ديني بوده است

راه کارعملي رسيدن به حکمت چيست ؟

اگر بخواهيم دست امام زمان(عج) را در زندگيمان باز بگذاريم و اين حکمت رحماني را بسترسازي کنيم بايد چه تلاش و جهادي را انجام بدهيم

حكمت چيست؟ معرفت چيست؟ فطرت چيست؟

حکمت دو کاربرد دارد يکي کاربرد قرآني آن است و ديگري کاربرد آن به عنوان يک معادل عربي است براي واژه يوناني فلسفه.

مباني جنبش عدالت خواهي در كلام رهبر انقلاب

در انديشه سياسى اسلام نيز عدالت اجتماعى جايگاه والايى نزد فيلسوفان سياسى مسلمان همچون فارابى، ابن سينا و خواجه نصيرالدين طوسى داشت.

رابطه اخلاق و سياست با تأکيد بر انديشه امام خميني(ره)

ماندگاري فرهنگ ها، شکوفايي تمدنها، ترقي جوامع و تربيت انسانهايي با فضيلت در سايه اخلاق و سياست الهي ميسر است و در مقابل، انحطاط و فروپاشي آنها نيز ناشي از پسرفت و انحراف از اخلاق و سياست الهي مي باشد.

ماکياوليسم و ماکياول کيست و چيست؟

مجموعه اصول و روش‌هاي دستوري که «نيکولا ماکياولي»، سياست‌مدار و فيلسوف ايتاليايي براي زمامداري و حکومت بر مردم ارائه داد.

امام(ره) به هيچ وجه اجازه نمي‌دادند حق کسي ضايع شود

خادم امام خميني(ره) گفت: امام راحل در انجام تمام امور حتي امور روزمره و عادي سعي مي‌کردند همواره حقوق مردم را در نظر بگيرند و اجازه نمي‌دادند به هيچ وجه حق کسي ضايع شود.

موريانه سوءظن بر جان زندگي

شما هم مردان و زنان شکاک زيادي را در اطراف خود ديده ايد. هر چقدر هم که با اين آدم ها بحث کنيد، مخالفت کنيد يا متقاعدشان کنيد، اکثر مواقع بي فايده است و خيلي روابط و ازدواج ها را مي بينيد که با اين شک ها از بين رفته است. در اين نوشتارا نکاتي را مطرح مي کنيم که کمکتان مي کند با همسر شکاک خود کنار بياييد.

گرم مزاج هستيد يا سرد مزاج؟

مزاج شما از چه نوعي است؟ صفراوي، سوداوي، دموي يا بلغمي. شايد وقتي اين اسم ها را مي خوانيد با خود بگوييد که مزاج افراد داراي دو خصوصيت گرم و سرد است و چه ارتباطي به صفرا، سودا، خون و بلغم دارد، اما بايد بدانيد نام هاي گفته شده اخلاط چهارگانه بدن ما هستند که اگر تعادل آنها برهم خورد علائمي چون سنگيني، غلظت خون و افزايش حرارت بدن بروز کرده و فرد را دچار کسالت، سستي، خواب آلودگي، سردرد و کند ذهني مي کند.

10 کار رابطه خراب کن رايج!

برخي از موارد هستند که با اصرار بر انجام آنها، رابطه خوب خود را به رابطه اي بد و ناراحت کننده تبديل مي کنيم. در اين مطلب 10 عادت بد زوج ها را نام برده ايم که باعث خراب شدن رابطه آنها و گاهي حتي منجر به طلاق مي شود.

دلايل اصلي ناکامي در يادگيري زبان

بشر در هيچ دوره اي اين چنين با حجم انبوهي از داده ها و اطلاعات مواجه نبوده است. سرگرداني انسان امروز، انتخابي مناسب از بين هزاران امکاني است که عمر کوتاهش را بر نمي تابد و اين سرگرداني، در انتخاب روشي مناسب براي يادگيري يک زبان بين المللي با گستره توليد جهاني، صد چندان شده است.

عوامل سقوط پهلوي-نظريات انقلاب

سقوط حكوت پهلوي از نظر درباريان و دست اندركاران حكومت پهلوي به چه دليل بوده است؟ آنچه در نظر مي باشد اين است كه اين سقوط از منظر گروه هاي اپوزيسيون مطرح نشود بلكه بازيگران عرصه حكومتي در رژيم پهلو

ساير مطالب

چرا بايد انگليسي ياد بگيريم؟

علائم سرطان تخمدان چيست؟

حساس ترين نقاط تهران هنگام زلزله کجاست؟

8 باور غلط براي لاغر شدن چيست ؟

ويژگي هاي اصلي همسران خوشبخت چيست ؟

عاشورا، خاستگاه انقلاب اسلامي ايران ؟

تأثير اسلام بر شکل‌گيري انقلاب ايران در انديشه‌ي استاد مطهري؟

سبب بي ‏کفايتي نظريه ‏هاي رايج در توضيح انقلاب اسلامي چيست؟

جايگاه عاشورا در تكوين انقلاب اسلامي ايران؟

به آجيل هاي براق و خوش رنگ و لعاب اعتماد نکنيد!

با افزايش سن، عالي به نظر برسيد!

خانم ها اينگونه باشيد تا همسرتان شما را ستايش کند!!

علت رفتارهاي خشن فرزندتان را پيدا کنيد

غذاهاي فراسودمند را بشناسيد

با قلب خود بازي نکن!

دليل و درمان همسرگريزي چيست؟

چه کار کنيم تا بعد از ازدواج چاق نشويم؟

نگاهي به عقايد و افکار اخباري گري

نگذاريد سن ازدواج بالاتر برود

با زياد نشستن خود را به خاک مي سپاريد!

سوالاتي که بايد حتما پاسخ آنها را بدانيد

تربيت چند کودک زير يک سقف

عشق چيست ؟

تهديدهاي زندگي زناشويي تان را بشناسيد

نکات سازنده و مخرب در تعارض

غذاهاي فراسودمند را بشناسيد

ريشه کجاست؟

انديشه سياسي ميرزاي نائيني «ره»

بهره وري مصوبه هاي هيات مديره شرکت ها را چگونه افزايش دهيم؟

دلايلي که نمي گذارند راحت وزن کم کنيد

مهم ترين موانع آرامش همسران

حق زمين بر انسان

از بورس چه مي دانيد..؟

مد گرايي خوب است يا بد؟

کي گفته هميشه بخت، بخت اوله؟

چگونه پولدار سالم باشيم

مردها مراقب اين پنج نکته باشند

چگونه مانع زياد تلويزيون ديدن کودکان تان شويد؟

چگونه خوش شانس شويم؟

فشارخوني ها سبک زندگي شان را تغيير دهند

پرسش هايي درباره زلزله هاي زنجيره اي اخير

رفتار هاي بد ما از کجا آب مي خورد؟

بررسي ديدگاه امام خامنه اي (زيد عزه) درباره مفهوم اقتصاد مقاومتي

آيا ميدانستيد..؟

تفاوت هاي توحيد وهابيت با توحيد اسلام راستين در چيست ؟

چالش هاي اصلي پيشرفت اقتصادي ايران

علل هاي وحشت شبانه کودک چيست ؟

اثر غذا در اضطرابهاي ما چيست ؟

خانه و دفتر کار را با هم داشته باشيد!

7 دليل براي ردکردن يک شغل!

چگونه همزمان ثروتمند و صرفه جو باشيد؟

چگونه و کجا مطالعه کنيم

چرا برخي از دانش آموزان تنبل هستند؟

عوامل موثر در اضطراب دانش آموزان و مقابله با آن

فصل آزمون و محيط مناسب

بهترين مربي براي فرزندتان باشيد

شيوه صحيح مطالعه

واژه گزيني و رويکرد بومي توليد علم

سواد هايي که شايد شما هم نداشته باشيد!

چگونه بين کار و زندگي تعادل ايجاد کنيم؟

فلفل تند يا شيرين، کدام مفيدتر است؟

آنچه بايد درباره چيدمان و دکوراسيون بدانيم

رويکردي جديد به تحولات سازماني

آيا «خانواده و زندگي شخصي» از «سرمايه داري» جداست؟

چه کنيد تا رشد کسب وکارتان متوقف نشود

چرا بهترين استراتژي هاي نوآوري در هنر کمتر کردن حجم کار نهفته اند؟

بررسي شش کليشه رايج در مورد کارگران قديمي به روش فراتحليلي

اسرار يک فروش موفق

کافي نت داري شغل خوبي است؟

گردشگري فضايي و محدوديت هاي پزشکي

سرمايه گذاران شرکت شما چه خصوصياتي بايد داشته باشند؟

چگونه در کارمندان انگيزه بيشتري ايجاد کنيم؟

آيا نسل بعد از جنگ جهاني، به 100 سالگي مي رسد؟

مردان زن نما، هر روز بيشتر از ديروز

کي گفته زن ها حسودند؟

دستفروشي در مترو؛ شغل يا معضل؟

تلويزيون و بازيهاي کامپيوتري بچه ها، خوب يا بد؟

هدف کودکان از بدرفتاري هايشان چيست؟

عالَم، فدک فاطمه است

مسلک بهائي چگونه پيدا شد؟

ساکنان برج فوتباليست ها در شهرک غرب

پوست اندازي در سال 92

چند طلاق معروف سينماي ايران

رابطه عشق و نفرات ايراني ها با فيس بوک

ادشاه تبلت هاي آندرويدي

پاسخ محمد رضا باهنر به 8 سوال مهم

مقايسه نظام ولي فقيه با ساير نظام ها

هولوكاست چيست؟

حق با شيعه است!

ازدواج سنتي يا مدرن؟

چرا فقط بي حجابي!

درآمدي بر سبک زندگي اسلامي