ایران پرسمان

آخرين مطالب

انديشه

ساروخانی: جامعه‌شناسی و کالاهایش در جامعه مصرف نمی‌شود!

ایران پرسمان_باقرو ساروخانی در افتتاحیه پنجمین همایش ملی روز علوم اجتماعی گفت: امروز جامعه نسبت به جامعه‌شناسی بی‌اعتناست و جامعه شناسی و کالاهایش توسط مخاطبان و مسئولان در جامعه مصرف نمی‌شوند.

بن‌بست عقل با شجاعت آدورنو به سر رسید

ایران پرسمان_مراد فرهادپور می‌گوید: گرایش کل آدورنو به سیستم­سازی و خنثی کردن و نفی توتالیتر است و همین در نهایت باعث می­‌شود سویه انتقادی اندیشه هگل کنترل شود.

روانکاوی زاده طبع یک نابغه مرد است!

ایران پرسمان_کارن هورنای نویسنده اثر گفته فروید را درباره اینکه کل مدنیت مردانه است می‌پذیرد و معتقد است تاکنون فقط ذهینت پسران و مردان موضوع پژوهش و بررسی قرار گرفته است.

رویکردهای مادی انگار، نظریات روان شناسی را نارسا و محدودکرده است

ایران پرسمان_معاون پژوهشی دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران گفت: غلبه رویکرد عینیت گرایانه، کمیّت گرایانه، ماشین انگارانه، حیوان انگارانه و مادی انگارانه، چهارچوب نظریات امروز روانشناسی را محدود کرده است.

اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی یونگ در قبال پرسش‌های انسان‌شناختی

ایران پرسمان_اهمیت کتاب «یونگ و سیاست» در آن است که آن دسته از اندیشه‌های او را که پیامدهای سیاسی یا اجتماعی دارد از نوشته‌های پرحجم وی درباره‌ موضوعات مختلف گردآوری کرده است.

در انقلاب اسلامی ایران همه مردم اعم از شیعه و سنی در صحنه بودند/انقلاب، اساس یک تمدن جدید در مقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب است

ایران پرسمان_"حسین شیخ الاسلام" معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در دیدار هیأتی از علمای اهل سنت هند، زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان و مذاهب مختلف در این کشور را ستود.

جامعه غرب مشکل ایدئولوژیک دارد

ایران پرسمان_جان پیرو پالادینی معتقد است که خدا موج بیداری اسلامی را ایجاد کرده و به هر کسی بخواهد، اسلام را هدیه می‌دهد. دین اسلام تنها مسیر درست برای نزدیک شدن به خداست.

فلسفه‌ورزی یادگیری چگونه مردن است

ایران پرسمان_«خیلی کم... تقریبا هیچ» (مرگ، فلسفه، ادبیات) اثر سایمون کریچلی و ترجمه لیلا کوچک‌منش از سوی نشر نی بازنشر شد.

نویسندگان باید نشاط فکری را در جامعه ترویج دهند

ایران پرسمان_علی فریدونی، مدیر کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در نشست رونمایی از آثار منتشر شده ناشران اقلیت عنوان کرد: نویسندگان تراوشات ذهنی خود را به جامعه منتقل می‌کنند.

آثار وحدت در کلام حضرت علی (ع)

ایران پرسمان_حضرت علی ابن ابیطالب (ع) در بیانی به آثار و فوائد وحدت و اجتماع مسلمانان اشاره می‌کند.

70 سال برنامه ریزی از نگاه اقتصاد دانان

پرسمان_سه نفر از اقتصاددانان در پنل دوم نشست 70 سال برنامه ریزی به بیان دیدگاه های خود در این باره پرداخته و در مورد موفقیت یا عدم موفقیت برنامه نویسی در ایران سخن گفتند .

سخنرانی انقلابی علامه مصباح در نقد انجمن حجتیه: وظیفه ی خودشان می دانستند که «شاهنشاه اسلام پناه!» را ترویج کنند/ آیا دفاع از کیان اسلام را هم مشروط به آمدن امام زمان(عج) می دانید؟ / پاسخ اساتید حوزه به اتهام چراغانی موسسه «درراه‌حق» در نیمه شعبان 57

پرسمان_گاهی می گویند: ما چون نمی توانیم بهتر از این عمل کنیم می گذاشتیم همان حکومت شاه باشد و هرچه می خواهد بشود تا خود امام زمان (عج) بیاید و اصلاح کند! چطور شما برای کارهای خودتان صبر نمی کنید تا امام زمان (عج) تشریف بیاورد؟چرا برای تصرف در اموال امام صبر نمی کنید تا امام زمان بیاید؟! این همه سهم امام هایی که در طول عمرتان مصرف کردید،چرا احتیاط نکردید که شاید امام زمان راضی نباشد؟

منطق نزاع طبقاتی

ایران پرسمان_انقلاب اکتبر فضایی سیاسی و اجتماعی را برای انباشت تجربه و آزمایشِ ایجاد جامعه‌ای بی‌طبقه فراهم کرد، چه در اتحاد جماهیر شوروی و چه در سراسر جهان، به‌ویژه در کشورهای استعماری. این نخستین موج از زنجیره نزاع‌های انقلابی و تجربه سوسیالیستی و آموزش آن بود.

عصمت حضرت معصومه

پرسمان نیوز - تعریف عصمت: «صفة للانسان یمتنع بسببها من فعل المعاصی و لایمتنع منعه ...

مخمصه هویت

پرسمان نیوز - نیمه دوم قرن بیستم در واقع شاهد مرگ همه چیزهایی بود که فرهنگ آمریکایی نام داشتند.

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش دوم)

پرسمان نیوز - تلاش برای انتشار آثار و محصولات فرهنگی که خود را تا حدی پایبند به نظام ارزشی – هنجاری جامعه می‌دانند، حرکتی در جهت تأیید و یا مشروعیت بخشیدن آن نیست، بلکه کوششی در مسیر نظارت و هدایت هر چند اندک، بر این محصولات به شمار می‌آید، زندگی زیرزمینی (اعم از موسیقی زیرزمینی، وبلاگ‌های زیرزمینی، فیلم‌های زیرزمینی) به هر حال راهی برای حیات خود پیدا می‌کنند و بسته به تحولات اجتماعی و فرهنگی جامعه، به سمت‌وسویی حرکت می‌کند.

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش نخست)

پرسمان نیوز - نکته‌ی کلیدی در بحث‌ آدورنو، در تعبیر«سیمان اجتماعی» است که درباره‌ی موسیقی عامه به کار برده است. یعنی به انفعال کشاندن توده‌ها و خرسند نگه داشتن آن‌ها از موقعیتی که دارند. به عبارتی موسیقی برای آن‌ها حکم یک ماده‌ی تخدیری را دارد که وادارشان می‌کند به وضع موجود رضایت دهند.

تهران؛ شهر بی نماد

پرسمان نیوز - مفهوم شهر برای اولین بار در یونان باستان و متناسب با تغییرات شگرفی که انسان یونانی به خود دیده به وجود آمد. شهر در تفکر یونانی جایی است که سرشت انسانی را شکل می دهد و به همین جهت است که در اندیشه افرادی چون افلاطون و ارسطو سعادتمندی انسان بدون وجود شهر معنا ندارد. با رشد اسلام و تغییر نام یثرب به مدینه که به معنای شهر بود، گویی ما اهمیت زیاد شهر در جهان و اندیشه اسلامی را هم شاهد هستیم. البته باید تاکید کرد که شهر موجود در تفکر یونانی با مدینه در تفکر اسلامی اشتراک های مفهومی ومعنایی دارد اما آنها را نباید به یک معنا گرفت و پاره ای پیشفرض های فلسفی در شهر یونانی موجودند که مدینه اسلامی آنها را مطرح نمی کند و به یک جهان بینی دیگر قائل هستند. چیستی و چگونگی شهر اسلامی در آموزه های اسلامی، محل و منشا مباحث گسترده و دنباله داری است که نیازمند تعمق و تتبع وسیع در منابع ارائه کننده این آموزه ها هستند. شهر اسلامی چه خصوصیاتی دارد؟ این سوال عطف گفت و گوی ما با دکتر حسن بلخاری، استاد هنر و رئیس پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر است. در این گفت و گو ضمن تبیین بسترهای معرفتی شهر اسلامی سعی شده است تا مصادیق و مدل های هویت ایرانی-اسلامی در تهران را به عنوان مرکز و پایتخت ایران مورد بررسی قرار دهیم.

طبقه تاجر صفت

پرسمان نیوز - طبقه متوسط ایران سوداگرا است، نه صنعتگر ممکن است ترامپ ایران را بمباران کند

سمِ سرگشتگی فقهی

پرسمان نیوز - عدم اجماع میان فقیهان، سبب گسترش موسیقی‌های بی‌هویت شد.

تراژدی زوال موسیقی

پرسمان نیوز - ناشری نیست که شرح من از موسیقی فارابی را چاپ کند.

به مناسبت سالروز وقوع جنگ جمل

پرسمان نیوز - بعد از قتل عثمان مردم با حضرت علی ـ علیه السلام ـ بیعت کردند. بعد از بیعت، علی ـ ...

کلانشهر و نگرش دلزده

پرسمان نیوز - اگر بخواهیم نقطه شروعی برای نگرش دلزده قائل شویم، همانا آن قرن نوزدهم میلادی است که برای اولین بار شاهد تکوین کلانشهرهای اروپایی هم چون پاریس، لندن و برلین هستیم.

نظر قرآن كريم درباره نهضت توليد علم و جنبش نزم افزاري را بيان فرماييد.

«بيان» و «بنان» (قلم) دو ركن اساسي علوم بشري هستند. آنچه امروزه به عنوان علوم و فنون، و نيز فرهنگ و تمدن در اختيار ماست, همگي مرهون قدرت بيان (نطق) و قلمي است كه خداوند به انسان ارزاني داشته و آن را بر ديگر مخلوقات مرجح آورده است.

آدم و حوّا در بهشت

در دنيا جايگاهي بسيار خوب و پردرخت و شاداب وجود داشت كه به آن بهشت دنيا مي‌گفتند

مزه گوشت برادر مرده

در گناه غيبت، شنونده نيز مانند گوينده شريک است و اين کار را بسيار دشوار مي‌کند؛ زيرا ما کنترل زبان خودمان را نداريم، چه رسد به زبان ديگران. در هر حال نمي‌توان به خيال اينکه خودمان چيزي نگفتيم، بنشينيم و سير غيبت ديگران را بشنويم.

جانشين نوح (ع) که بود؟

نوح عليه السلام چه کسي را به عنوان جانشين خود مطرح نمود؟اين پرسشي است که بدان مي پردازيم.

ماجراي ساخت كشتي و حوادث بعد از آن

حضرت نوح ـ عليه السلام ـ هم چنان شب و روز در فكر رستگاري و نجات مردم از چنگال جهل و بت پرستي بود،

مشخصات نوح (ع) و قوم او

او نخستين پيامبر اولوالعزم است كه داراي شريعت و كتاب مستقل بود و سلسله نسب او با هشت يا ده واسطه به حضرت آدم ـ عليه السلام ـ مي‎رسد.

مشخصات ادريس (ع) و هدايت مردم

يكي از پيامبران كه نامش در قرآن دوبار آمده حضرت ادريس است كه در اين جا نظر شما را به پاره‎اي از ويژگي‎هاي او جلب مي‎كنيم:

آفرينش حضرت آدم (ع)

خداوند اراده كرد تا در زمين خليفه و نماينده‌اي كه حاكم زمين باشد قرار دهد، چرا كه خداوند همه چيز را براي انسان آفريده است

فلسفه فضيلت روزه در ماه رجب

همه محققين و متخصصين شب را نه تنها به علت سکوت آن بلکه به علت مجموعه شرائطي بهترين زمان براي خواب، تجديد قوا و کسب آرامش بيان مي­کنند با وجود اينکه شب و روز هر کدام پاره­اي از زمان هستند اما شب ويژگي­هايي دارد که روز ندارد.

چگونگي شهادت امام هادي عليه السلام

امام علي النقي (هادي) ـ عليه السّلام ـ امام دهم شيعيان جهان است كه در نيمه ذي حجه سال 212 هـ. ق در شهر صريا‌ (حومه مدينه) به دنيا آمد. پدرش امام جواد ـ عليه السّلام ـ و مادرش سمانه است(1)

عقلانيت مطلق يا عقلانيت نسبي؟

‏‎‎پيش از تعيين اينکه چه نظريه اي و يا چه عملي معقول است بايد معرفتي از خود عقلانيت داشته باشيم يعني اينکه بدانيم مفهوم عقلانيت چيست

حجاب در آخر زمان

مطالعات تاريخي در اديان الهي نشان دهنده ي اين نکته است که پوشش مناسب هموراه مورد تاکيد آموزه هاي ديني بوده است

راه کارعملي رسيدن به حکمت چيست ؟

اگر بخواهيم دست امام زمان(عج) را در زندگيمان باز بگذاريم و اين حکمت رحماني را بسترسازي کنيم بايد چه تلاش و جهادي را انجام بدهيم

حكمت چيست؟ معرفت چيست؟ فطرت چيست؟

حکمت دو کاربرد دارد يکي کاربرد قرآني آن است و ديگري کاربرد آن به عنوان يک معادل عربي است براي واژه يوناني فلسفه.

مباني جنبش عدالت خواهي در كلام رهبر انقلاب

در انديشه سياسى اسلام نيز عدالت اجتماعى جايگاه والايى نزد فيلسوفان سياسى مسلمان همچون فارابى، ابن سينا و خواجه نصيرالدين طوسى داشت.

رابطه اخلاق و سياست با تأکيد بر انديشه امام خميني(ره)

ماندگاري فرهنگ ها، شکوفايي تمدنها، ترقي جوامع و تربيت انسانهايي با فضيلت در سايه اخلاق و سياست الهي ميسر است و در مقابل، انحطاط و فروپاشي آنها نيز ناشي از پسرفت و انحراف از اخلاق و سياست الهي مي باشد.

ماکياوليسم و ماکياول کيست و چيست؟

مجموعه اصول و روش‌هاي دستوري که «نيکولا ماکياولي»، سياست‌مدار و فيلسوف ايتاليايي براي زمامداري و حکومت بر مردم ارائه داد.

امام(ره) به هيچ وجه اجازه نمي‌دادند حق کسي ضايع شود

خادم امام خميني(ره) گفت: امام راحل در انجام تمام امور حتي امور روزمره و عادي سعي مي‌کردند همواره حقوق مردم را در نظر بگيرند و اجازه نمي‌دادند به هيچ وجه حق کسي ضايع شود.

موريانه سوءظن بر جان زندگي

شما هم مردان و زنان شکاک زيادي را در اطراف خود ديده ايد. هر چقدر هم که با اين آدم ها بحث کنيد، مخالفت کنيد يا متقاعدشان کنيد، اکثر مواقع بي فايده است و خيلي روابط و ازدواج ها را مي بينيد که با اين شک ها از بين رفته است. در اين نوشتارا نکاتي را مطرح مي کنيم که کمکتان مي کند با همسر شکاک خود کنار بياييد.

گرم مزاج هستيد يا سرد مزاج؟

مزاج شما از چه نوعي است؟ صفراوي، سوداوي، دموي يا بلغمي. شايد وقتي اين اسم ها را مي خوانيد با خود بگوييد که مزاج افراد داراي دو خصوصيت گرم و سرد است و چه ارتباطي به صفرا، سودا، خون و بلغم دارد، اما بايد بدانيد نام هاي گفته شده اخلاط چهارگانه بدن ما هستند که اگر تعادل آنها برهم خورد علائمي چون سنگيني، غلظت خون و افزايش حرارت بدن بروز کرده و فرد را دچار کسالت، سستي، خواب آلودگي، سردرد و کند ذهني مي کند.

10 کار رابطه خراب کن رايج!

برخي از موارد هستند که با اصرار بر انجام آنها، رابطه خوب خود را به رابطه اي بد و ناراحت کننده تبديل مي کنيم. در اين مطلب 10 عادت بد زوج ها را نام برده ايم که باعث خراب شدن رابطه آنها و گاهي حتي منجر به طلاق مي شود.

دلايل اصلي ناکامي در يادگيري زبان

بشر در هيچ دوره اي اين چنين با حجم انبوهي از داده ها و اطلاعات مواجه نبوده است. سرگرداني انسان امروز، انتخابي مناسب از بين هزاران امکاني است که عمر کوتاهش را بر نمي تابد و اين سرگرداني، در انتخاب روشي مناسب براي يادگيري يک زبان بين المللي با گستره توليد جهاني، صد چندان شده است.

عوامل سقوط پهلوي-نظريات انقلاب

سقوط حكوت پهلوي از نظر درباريان و دست اندركاران حكومت پهلوي به چه دليل بوده است؟ آنچه در نظر مي باشد اين است كه اين سقوط از منظر گروه هاي اپوزيسيون مطرح نشود بلكه بازيگران عرصه حكومتي در رژيم پهلو

علائم سرطان تخمدان چيست؟

سرطان تخمدان يکي از سرطان هاي شايع زنان است؛ در واقع پنجمين سرطاني است که زندگي زنان را تحت تاثير خود قرار مي دهد، اين سرطان را بشناسيد و علائم آن را بدانيد.

حساس ترين نقاط تهران هنگام زلزله کجاست؟

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوي مرکز اطلاعات جغرافيايي شهر تهران و براساس نقشه مکان يابي بلند مرتبه سازي، محله قديم تهران موسوم به ارگ قديم، امن ترين ناحيه از نظر وجود گسل هاي زلزله مي باشد.

8 باور غلط براي لاغر شدن چيست ؟

بيشتر افراد چاق که از اضافه وزن خود رنج مي برند گاهي به سبب عدم شناخت کافي خودشان را درگير رژيمها يا روشهايي مي کنند که به جاي حفظ سلامت، تناسب اندام و زيبايي نتيجه را برعکس مي کند. با 8 روش و باور غلط در اين زمينه آشنا شويد.

ويژگي هاي اصلي همسران خوشبخت چيست ؟

زندگي زناشويي اگر بر اساس محبت و صداقت بنا نهاده شود مي تواند خوشبختي و آرامش را براي طرفين درپي داشته باشد. البته اصول ديگري هم وجود دارد که که رعايت آن ها مي تواند روند کلي زندگي زناشويي را با موفقيت و شادکامي همراه کند.

تأثير اسلام بر شکل‌گيري انقلاب ايران در انديشه‌ي استاد مطهري؟

«ايدئولوژي انقلاب» افزون بر اين که وضعيت موجود را «نامطلوب» و «بحراني» توصيف مي‌کند و در توده‌هاي مردم، «نارضايتي» و «ناخرسندي» توليد مي‌نمايد، بايد داراي «آموزه‌هاي انقلاب‌زا و تحرک‌بخش» نيز باشد تا بتواند به انقلاب اجتماعي منجر گردد. اما آيا «اسلام» به عنوان مکتب و ايدئولوژي انقلاب، از چنين قابليتي برخوردار است؟

جايگاه عاشورا در تكوين انقلاب اسلامي ايران؟

«محرم، ماه نهضت بزرگ سيد شهيدان و سرور اولياي خداست كه با قيام خود در مقابل طاغوت، تعليم سازندگي و كوبندگي به بشر داد و راه فناي ظالم و شكستن ستمكار را به فدايي دادن و فدايي شدن دانست و اين خود سرلوحه تعليمات اسلام است براي ملت ما تا آخر دهر.» (صحيفه نور، ج2، ص11)

به آجيل هاي براق و خوش رنگ و لعاب اعتماد نکنيد!

بهتر است قبل از خريد آجيل با انواع آجيل و مواد به کار رفته در فرآوري شان آشنا شويد تا علاوه بر يک پذيرايي خوب، سلامت خود و خانواده تان را نيز تضمين کنيد.

با افزايش سن، عالي به نظر برسيد!

در اينجا به نکته اي اشاره مي کنيم که در سال 2013 لبخند به لب شما مي آورد: اينکه بتوانيد با گذشت زمان و افزايش سن، بهتر و جوانتر به نظر برسيد، بدون آنکه بخواهيد کل لباس هاي کمدتان را عوض کنيد يا حساب بانکي تان را خالي کنيد!

خانم ها اينگونه باشيد تا همسرتان شما را ستايش کند!!

شروع يک رابطه جديد هميشه بهترين قسمت آن است. آن شور و هيجان اوليه هيچوقت تکرار نخواهد شد. اما آيا مي توانيد کاري کنيد که آن شور و شوق را براي هميشه نگه داريد؟ آيا مي توانيد کاري کنيد که هر روزي که مي گذرد بيشتر دوستتان داشته باشد؟ چطور مي توانيد کاري کنيد که هميشه به شما فکر کند؟

علت رفتارهاي خشن فرزندتان را پيدا کنيد

عروسکش را روي پاهايش مي گذارد و محکم او را مي زند. موهايش را هم مي کشد تا چند تار موي عروسک بين انگشت هايش گير کند. اينقدر عروسک را محکم مي زند که انگار مي خواهد او را له کند... .

غذاهاي فراسودمند را بشناسيد

آيا مي دانيد برخي از محصولاتي که در برنامه غذايي روزانه مان استفاده مي کنيم از انواع غذاهاي فراسودمند بوده و ما از آن بي اطلاع هستيم؟ اين غذاها چه مزيتي دارند؟

با قلب خود بازي نکن!

توصيه ها و هشدارهاي طبي به خانم هايي که بيماري قلبي دارند و مي خواهند باردار شوند

دليل و درمان همسرگريزي چيست؟

هميشه وقتي به تعطيلات نزديک مي شديم يا تقويم را ورق مي زديم و براي تعطيلات رسمي مان برنامه ريزي مي کرديم، بين من و همکاران ام بحث مي شد که چه کسي مجبور است در روز تعطيلي، دور از همسرش در بخش بماند....

چه کار کنيم تا بعد از ازدواج چاق نشويم؟

در آغاز زندگي مشترک با هم عهد مي بنديم که هميشه در شادي ها و غم ها، و در فقر و غنا در کنار يکديگر بمانيم و يار و همراه هم باشيم اما آيا براي افزايش وزن نيز عهد مي بنديم؟

نگاهي به عقايد و افکار اخباري گري

اين مقاله اختصاص دارد به بررسي افکار و انديشه هاي اخباري گري از ديدگاه استاد مطهري (در واقع خصوصيت اين مقاله اين است که کلمات و عبارات عينا از عبارات استاد مطهري مي باشند که در جاهاي مختلف کتاب نگاشته شده است و در يک متن واحد جمع شده است.)

نگذاريد سن ازدواج بالاتر برود

روز گذشته سازمان ثبت احوال آماري را منتشر کرد که نشان مي دهد با بالا رفتن سن ازدواج جوانان، آمار طلاق به ازاي هر صد ازدواج در آقايان از 5.6 به 32 درصد و در خانم ها از 6 به 22.5 درصد افزايش يافته است.

با زياد نشستن خود را به خاک مي سپاريد!

اگر در طول روز و در محل کار خود به مدت طولاني پشت ميز مي نشينيد بايد بدانيد تحقيقات ثابت کرده اند، احتمال مرگ در اثر بيماري هاي قلبي يا متابوليسمي در شما زياد است. البته مرگ فقط در اثر اين دو نوع بيماري نيست شايد امراض ديگري نيز از اين پشت ميز نشيني کشنده نصيبتان شود و شما را به خاک بسپارد.

سوالاتي که بايد حتما پاسخ آنها را بدانيد

اگر آنگونه که خودتان دوست داريد زندگي کنيد متوجه مي شويد که بسياري افراد با شما موافق نيستند چيزي که شما را خوشحال مي کند ديگران را خوشحال نمي کند اما هرگز اجازه ندهيد نظر و خواست ديگران شما را از آنچه دوست داريد دور کند.

تربيت چند کودک زير يک سقف

تربيت کودکاني با خلق وخو يا فاصله هاي سني گوناگون همراه با حفظ انصاف، جزو سخت ترين کارهايي است که پدر و مادر پيش روي خود دارند. در اين مواقع چه نکاتي را بايد مد نظر داشت؟ با برخي از آنها آشنا شويد.

عشق چيست ؟

عشق چيست؟ چه کيفيت و ظهوري دارد؟ حالت است يا يک کنش؟ کدام شکل از بودن يا علاقه به ديگري (کسي ديگر، چيزي ديگر يا ديگران) مستحق ناميدن عشق است؟ دقيقا در چه حالتي مي توان اين کلمه بزرگ را به کار برد و مطمئن بود؟ البته اينها سوالاتي نيست که بشود در يک فيلم پاسخ آنها را پيدا کرد.

تهديدهاي زندگي زناشويي تان را بشناسيد

خصلتهايي که زندگي مشترکتان را تهديد مي کنند، بسيارند اما اولين توصيه به زوجهاي جوان اين است که با اولين مشکل، فکر طلاق را به ذهنتان نياوريد. حتي در بحراني ترين لحظات زندگي و اوج کشمکش ها نيز شايد طلاق تنها راه حل ممکن به نظر نيايد. چه بسا پس از آن، نوع ديگري از مشکلات در انتظارتان است.

نکات سازنده و مخرب در تعارض

معمولا در ابتدا اين گونه به نظر مي رسد که وجود تعارض، همواره بد و مخرب است. کساني که اين گونه فکر مي کنند دو دليل دارند. نخست اينکه وجود تعارض نشان دهنده يک مشکل، يک اشتباه و يک تضاد مخرب است.

غذاهاي فراسودمند را بشناسيد

آيا مي دانيد برخي از محصولاتي که در برنامه غذايي روزانه مان استفاده مي کنيم از انواع غذاهاي فراسودمند بوده و ما از آن بي اطلاع هستيم؟ اين غذاها چه مزيتي دارند؟

ريشه کجاست؟

مشکل سازي هورمون ها در بدن انسان

انديشه سياسي ميرزاي نائيني «ره»

در اين نوشتار به انديشه سياسي ميرزاي نائيني، بزرگ انديشمند تاريخ مشروطه، پرداخته شده است.

دلايلي که نمي گذارند راحت وزن کم کنيد

اگر مدتي است رژيم غذايي داريد و کم غذا مي خوريد و ورزش مي کنيد و عادات اشتباه غذايي و برنامه ورزشي خود را تغيير داده ايد اما هنوز هيچ تغييري در وزنتان حس نکرده ايد، شايد وقتش باشد به مواردي که مي توانند مانع موفقيت شما شوند، فکر کنيد. اينجا به 10 علت شايع که بر سر راه کاهش وزنتان مشکل زا مي شوند اشاره شده است.

مهم ترين موانع آرامش همسران

درست است کسي که ناراحتي و خستگي روحي دارد، ناخود آگاه آثار آن در چهره اش نمودار مي شود. ولي اسلام به پنهان داشتن درد درون دستور مي دهد. انتقال ناراحتي مسائل بيرون از منزل به همسر و يا بالعکس در ارتباط همسران مانع بزرگي در حفظ آرامش و سکون خانواده خواهد بود. امام علي (ص) در اين رابطه مي فرمايد: خوشرويي مؤمن در چهره او و اندوهش در دل اوست.

حق زمين بر انسان

دوم تا هشتم ارديبهشت ماه هفته زمين پاک نامگذاري شده و شعار امسال آن « سلامت زمين و سلامت انسان» است.

از بورس چه مي دانيد..؟

بورس اوراق بهادار به معني يک بازار متشکل و رسمي سرمايه است که در آن خريد و فروش سهام شرکت ها يا اوراق قرضه ي دولتي يا مؤسسات معتبر خصوصي، تحت ضوابط و قوانين و مقررات خاصي، انجام مي شود.

مد گرايي خوب است يا بد؟

بسياري از پدر و مادرها از اين که فرزندشان مطابق مد لباس بپوشد، دل خوشي ندارند و تصور مي کنند اين کار بيهوده و حتي اشتباه است.

ساير مطالب

کي گفته هميشه بخت، بخت اوله؟

چگونه پولدار سالم باشيم

مردها مراقب اين پنج نکته باشند

چگونه مانع زياد تلويزيون ديدن کودکان تان شويد؟

چگونه خوش شانس شويم؟

فشارخوني ها سبک زندگي شان را تغيير دهند

پرسش هايي درباره زلزله هاي زنجيره اي اخير

رفتار هاي بد ما از کجا آب مي خورد؟

بررسي ديدگاه امام خامنه اي (زيد عزه) درباره مفهوم اقتصاد مقاومتي

آيا ميدانستيد..؟

تفاوت هاي توحيد وهابيت با توحيد اسلام راستين در چيست ؟

چالش هاي اصلي پيشرفت اقتصادي ايران

علل هاي وحشت شبانه کودک چيست ؟

اثر غذا در اضطرابهاي ما چيست ؟

خانه و دفتر کار را با هم داشته باشيد!

7 دليل براي ردکردن يک شغل!

چگونه همزمان ثروتمند و صرفه جو باشيد؟

چگونه و کجا مطالعه کنيم

چرا برخي از دانش آموزان تنبل هستند؟

عوامل موثر در اضطراب دانش آموزان و مقابله با آن

فصل آزمون و محيط مناسب

بهترين مربي براي فرزندتان باشيد

شيوه صحيح مطالعه

واژه گزيني و رويکرد بومي توليد علم

سواد هايي که شايد شما هم نداشته باشيد!

چگونه بين کار و زندگي تعادل ايجاد کنيم؟

فلفل تند يا شيرين، کدام مفيدتر است؟

آنچه بايد درباره چيدمان و دکوراسيون بدانيم

رويکردي جديد به تحولات سازماني

آيا «خانواده و زندگي شخصي» از «سرمايه داري» جداست؟

چه کنيد تا رشد کسب وکارتان متوقف نشود

چرا بهترين استراتژي هاي نوآوري در هنر کمتر کردن حجم کار نهفته اند؟

بررسي شش کليشه رايج در مورد کارگران قديمي به روش فراتحليلي

اسرار يک فروش موفق

کافي نت داري شغل خوبي است؟

گردشگري فضايي و محدوديت هاي پزشکي

سرمايه گذاران شرکت شما چه خصوصياتي بايد داشته باشند؟

چگونه در کارمندان انگيزه بيشتري ايجاد کنيم؟

آيا نسل بعد از جنگ جهاني، به 100 سالگي مي رسد؟

مردان زن نما، هر روز بيشتر از ديروز

کي گفته زن ها حسودند؟

دستفروشي در مترو؛ شغل يا معضل؟

تلويزيون و بازيهاي کامپيوتري بچه ها، خوب يا بد؟

هدف کودکان از بدرفتاري هايشان چيست؟

عالَم، فدک فاطمه است

مسلک بهائي چگونه پيدا شد؟

ساکنان برج فوتباليست ها در شهرک غرب

پوست اندازي در سال 92

چند طلاق معروف سينماي ايران

رابطه عشق و نفرات ايراني ها با فيس بوک

ادشاه تبلت هاي آندرويدي

پاسخ محمد رضا باهنر به 8 سوال مهم

مقايسه نظام ولي فقيه با ساير نظام ها

هولوكاست چيست؟

حق با شيعه است!

ازدواج سنتي يا مدرن؟

چرا فقط بي حجابي!

درآمدي بر سبک زندگي اسلامي