آخرین اخبار

سياسي

ناکامی دزدان دریایی در حمله به کشتی ایرانی

پرسمان- صبح امروز دزدان دریایی خلیج عدن قصد داشتند به کشتی تجاری ایرانی حمله کنند که با حضور به موقع ناوشکن الوند، این حمله دزدان دریایی بی نتیجه ماند.

پرداخت تا سقف 200 میلیون برای تمام سپرده‌گذاران کاسپین

پرسمان- سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست غیرعلنی با حضور رئیس کل بانک مرکزی گفت: در این نشست مقرر شد پرداختی تا سقف 200 میلیون تومان برای تمام سپرده‌گذاران کاسپین در دستور کار قرار گیرد.

دیدار وزیر اقتصاد و تجارت قطر با ظریف

پرسمان- شیخ احمد بن جاسم آل ثانی وزیر اقتصاد و تجارت قطر که در کشورمان به سر می برد، صبح امروز با وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

واریز کمک‌های مردمی واصل‌شده به دفتر رهبری به حساب بنیاد مسکن

پرسمان- مبلغ 10 میلیارد ریال از کمک‌های نقدی مردم، بنا دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی به منظور کمک به ساخت مسکن برای زلزله‌زدگان غرب کشور، به حساب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واریز شد.

اثبات مشارکت آمریکا در جنایات عربستان علیه یمن

پرسمان- سخنگوی وزارت امور خارجه: بیانیه کاخ سفید مشارکت و مسئولیت آمریکا در جنایات عربستان سعودی علیه یمن را آشکارا به اثبات می رساند؛ از هر ابتکاری در ارسال کمک های بشردوستانه برای کاهش آلام مردم یمن استقبال می کنیم.

همسویی ریاض و واشنگتن ضد تهران

پرسمان- واشنگتن با تکرار اتهامات واهی ضد تهران، اعلام کرد: به حمایت از عربستان در برابر ایران متعهد هستیم.

درخواست تهران، مسکو و آنکارا از شورای امنیت

پرسمان- ایران، روسیه و ترکیه با ارسال نامه ای به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، ثبت بیانیه مشترک روسای جمهور سه کشور در مورد سوریه را بعنوان سند شورای امنیت خواستار شدند.

وظايف و اختيارات شوراهاي اسلامي شهر و روستا چيست؟

نقش شوراهاى اسلامى در اداره جامعه بر شهروندان پوشيده نيست و ورود اهل فضل و دانش و متخصص و كارآمد در شوراهاى اسلامى شهرو روستا براى خدمت به مردم اهميت فراوان دارد بنابراين كسانى‏كه مى‏خواهند وارد شوراهاى اسلامى شوند، علاوه بر داشتن شرايط عضويت در شوراها بايد به قوانين و مقررات اداره شهر و روستا آشنا بوده و بتوانند وظايف خود را به‏درستى انجام دهند.

منظور از دوقطبي سازي انتخابات چيست؟ چرا نبايد فضاي انتخابات دو قطبي شود؟

قطبي سازي فرصتي را در اختيار اپوزيسيون داخلي و خارجي قرار مي دهد که جهت اين دوقطبي را عوض کنند يعني رقابت بين جريان ها را به رقابت بين يک جريان و نظام تبديل کنند.يکي از آن کارها اين است که يک جريان را منسوب به نظام و نماينده نظام عنوان نموده و جريان ديگر را مخالف نظام معرفي مي کنند.در اين حالت رقابت به بازي در زمين دشمن تبديل مي شود.بدترين نوع دوقطبي سازي، همين نوع است.

نگاه سياسي، حزبي و جناحي به آموزش و پرورش سمّ است

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور به نقش عميق و ماندگار معلم در پرورش انسان‌هاي صبور، عاقل، مبتکر، شجاع و پرهيزکار اشاره کردند و فرمودند: تعليم علم و دانش، وظيفه مهمي است اما مهمتر از آن، ياد دادن تفکر به کودکان و نوجوانان است.

سياست‌هاي کلي "اقتصاد مقاومتي" ابلاغ شد

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با ابلاغ سياست‌هاي کلي "اقتصاد مقاومتي" بر اساس بند يک اصل 110 قانون اساسي که پس از مشورت با مجمع تشخيص مصلحت نظام تعيين شده است، تأکيد کردند: پيروي از الگوي علمي و بومي برآمده از فرهنگ انقلابي و اسلامي، عامل شکست و عقب‌نشيني دشمن در جنگ تحميلي اقتصادي عليه ملت ايران خواهد شد.

رابطه دين و سياست

تعريف صحيح دين وسياست چيست؟

روحاني:

نبايد در کوتاه مدت منتظر رفع همه مشکلات بود

تلاش مذبوحانه BBCبراى توجيه تحريم‏هاى ضد ايرانى چه مى‏باشد؟

شبكه‏ها ماهواره‏اى فارسى زبان و رسانه‏هاى ضد انقلاب كه نام شبكه عنكبوت را بر روى آنان گذاشته‏اند، به‏عنوان بوق‏هاى تبليغاتى دشمن دائم در حال سخن‏پراكنى عليه مردم ايران اسلامى هستند

انتقادهاي مشاوران خاتمي به او و جواب خاتمي!

برخي از مشاوران سيد محمد خاتمي در جديدترين گفتگوهاي خود با وي، خاتمي را تحت فشار قرار داده و تصريح کرده اند ترس وي براي عدم حضور در انتخابات بزرگترين ضربه به جريان اصلاحات است.

همسوزي آراي اصولگرايان

انتخابات 92 از يک سو،به‌دليل عوامل متعدد تأثيرگذار و نيز ابهامي که طبعاً کانديداهاي مهم تا آخرين لحظه بر فضاي آن تحميل خواهند کرد؛از پيچيدگي‌هاي خاص خود برخوردار است و حتي پيش‌بيني مي‌شود که منشاء تحولات جدي در صف‌بندي‌هاي دروني جناح‌ها، بويژه اصولگرايان گردد.

باهنر: نبايد همه اصلاح‌طلبان را با چوب فتنه راند

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرايان با بيان اينکه چنانچه در نظرسنجي‌ها رأي لازم را کسب کنم در صحنه مي‌مانم گفت: من در سياست خارجي معتقد به صورت حداکثر و در حد امکان سياست لبخند و در حداقل مورد نياز سياست اخم هستم.

باهنر: تحريم‌ها تاثيرگذارند، ورق پاره نيستند

يک کانديداي احتمالي انتخابات رياست جمهوري با اشاره به تاثير تحريم‌ها بر وضعيت اقتصادي کشور گفت: تحريم‌ها نه ورق پاره است، نه فلج کننده، بلکه اثرگذار است و بايد با اتخاذ سياست صحيح، تاثير آن را به حداقل رساند.

باهنر: من ژنرال مي خواهم

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي و کانديداي احتمالي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفت: سه چهارم کابينه دولت فعلي، به درد مديريت کشور نمي خورند.

باهنر: کاهش فاحش رشد اقتصادي کشور

نامزد احتمالي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري يازدهم با اشاره به وجود انحرافات ويژه در مشايي، اظهار داشت: تورم 40 درصدي ايران بي سابقه بوده است.

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

وقتي غلامعلي حدادعادل سال گذشته براي نخستين بار از تشكيل ائتلافي موسوم به 1+2 خبر داد و گفت كه از بين خودش ، محمد باقر قاليباف و علي اكبر ولايتي تنها يك نفر راهي ساختمان ميدان فاطمي مي شود تا براي كانديداتوري ثبت نام كند تحليل هاي متعددي مطرح شد كه اين ائتلاف به دليل هم جنس نبودن اعضايش و نيز زاويه فراوان گفتماني كه ميان آنها وجود دارد نمي تواند فرجام مناسبي داشته باشد.

منبع پيامک ضدملي و خطرناک کجاست؟

اخبار محرمانه- اخيرا پيامکي ضد ملي و خطرناک با هدف تهديد و تخريب نظام توسط يک مرکز ناشناخته به صورت گسترده توزيع مي شود.

باهنر تاکيد کرد : فتنه گران به دنبال بازسازي رابطه خود با نظام هستند

عضو ائتلاف پنج‌گانه گفت: احمدي نژاد الان هم ساده زيست است و خانواده و اطرافيان درجه يک وي زندگي ساده اي دارند، اما وقتي دايره دوستان و آشنايان آقاي احمدي نژاد گسترده تر مي شود فساد اقتصادي و برخي چيزهاي ديگر در آن ديده مي شود.

کشور ما وقت آزمون و خطا ندارد

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: کشور ما وقت آزمون و خطا ندارد، با هر خطا هزاران ميليارد بودجه از بين مي‌رود.

باهنر:خاتمي ولايي بود

باهنر اين کانديداي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري تصريح کرد: صحبت در مورد تأييد صلاحيت اسفنديار رحيم‌مشايي در حيطه اختيارات و مسئوليت من نيست ولي اگر ايشان ثبت‌نام و تأييد صلاحيت شود، من رقيب جدي وي هستم.

حدادعادل همچنان تکذيب مي کند

در حالي که خبرها از کناره گيري حتمي حدادعادل از ائتلاف 1+2 حکايت دارد مسوول دفتر او همچنان اين مساله را تکذيب مي کند.

ولايتي نتيجه نظرسنجي ها را قبول ندارد

علي اکبر ولايتي مي گويد:نظر خواص مانند مراجع سياسي و علما و ديدگاه‌هاي مستقيم و غيرمستقيم علمايي که مورد رجوع مردم هستند، قطعاً در تصميم‌گيري‌ها اثر دارد.

متکي:متاسفانه 80 درصد گراني ها و مشکلات اقتصادي ناشي از آثار رواني تحريم هاست

کانديداي احتمالي رياست جمهوري گفت: به دليل تعدد کانديدا در جبهه اصولگريان ائتلاف هاي سه نفره و پنج نفره شکل گرفته اما براي به دست آوردن نتايج انتخابات بايد اين تعدد کانديدايي با توافقات کم شود که در حال مذاکره هستيم.

هشدار دبير ائتلاف اکثريت اصولگرايان : کانديداها منافع ملي را زيرپا نگذارند

حجت‌الاسلام والمسلمين محمد حسين موسي‌پور دبير ائتلاف اکثريت اصولگريان در گفتگوي اختصاصي با خبرگزاري آريا، کانديداها را به رعايت قانون و خودداري از استفاده نامشروع از امکانات دولتي تحت اختيار توصيه کرد.

باهنر: به نفع لاريجاني کنار نمي‌روم

محمدرضا باهنر داوطلب انتخابات رياست‌ جمهوري در خصوص اينکه آيا وي به نفع علي لاريجاني رئيس مجلس در صورت کانديداتوري‌اش در قالب ائتلاف 5گانه، کنار‌گيري خواهد کرد يا نه؟ تأکيد کرد: خير کناره گيري نمي‌کنم بلکه در يک فرآيند با هم کار مي‌کنيم.

باهنر: نمي توان 13 ميليون راي دهنده را با چوب فتنه‌گري راند

مراسم پرسش و پاسخ دانشجويي با حضور محمدرضا باهنر، نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي، روز گذشته در سالن شهيد خودسياني دانشگاه محقق اردبيلي برگزار شد. باهنر دراين جمع دانشجويي با تاکيد بر اينکه در سطح قوه مجريه و اداره‌ي کشور بايد کارآمدي مطرح باشد، چالش‌هاي مهم کشور را خانوار، گراني و اشتغال خواند.

باهنر: بايد با تمام کشورهاي دنيا به تعامل برسيم

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با تأکيد بر اينکه اگر در نظرسنجي ها نفر اول شدم در انتخابات مي مانم و به نفع کسي کنار نمي کشم، گفت: اعلام کرده بوديم اگر لاريجاني مي خواهد وارد صحنه شود زودتر بيايد و در ساختار قرار بگيرد، قرار نيست کسي به نفع وي کنار بکشد.

"آقا اجازه يعني رفع مسئوليت"

نائب رئيس اول مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اعمال شتابزده احمدي نژاد در مواجه با مسائل مختلف کشوري تصريح کرد: رئيس جمهور در مجامع داخلي و بين المللي از ادبيات غيرفاخر استفاده مي کند و در اين مدت با گفتمان "بگم نگم" ترديدهايي را در مورد برخي از افراد ايجاد مي کرد که حتي بعد از برخي افشاگري ها اعلام پيشماني هم مي کرد.

حماسه اقتصادي مربوط به دولت يازدهم است

عضو ائتلاف 5گانه اصولگرايان با بيان اينکه اصلاح سيستم اداري کشور بستر مقابله با فساد اقتصادي است، گفت:هرکس در ائتلاف 5گانه امتياز بيشتري بياورد ما به او کمک خواهيم کرد.

باهنر:سال گذشته نرخ تورم و بيکاري در کشور رکورد زد

کانديداي احتمالي رياست جمهوري هدف ‌از شرکت در انتخابات را احساس تکليف عنوان کرد و گفت: ‌بنده با ‌25 سال حضور ‌در مجلس و تعامل با يک هزار نماينده و بيش از 200 وزير، ‌تسلط خوبي‌ بر اوضاع کشور دارم‌.

بايد اخلاق به فضاي سياسي کشور برگردد

دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين گفت: رئيس جمهور آينده حتماً بايد هنجارهاي جامعه را رعايت کند و کاري کند که اخلاق به فضاي سياسي کشور برگردد.

هاشمي و لاريجاني وارد عرصه انتخابات نمي شوند

محمدرضا باهنر تاکيد کرد: اگر تعدد کانديداهاي اصول گرا درست مديريت نشود، به تهديد تبديل مي‌شود و درصورتي اين تهديد به فرصت تبديل مي‌شود که با يک فرآيند عاقلانه ريزش کنند و وارد رقابت شوند.

جزو نيروهاي استثنايي هستم

نايب رئيس مجلس تصريح کرد: جزء نيروهاي استثنايي هستم که در اکثر رشته هاي تخصصي حضور داشته ام.

روحاني و کواکبيان هريک بيش از 2 ميليون راي ندارند

يک فعال سياسي اصلاح طلب تاکيد کرد اصلاح طلبان بايد با تمام توان پشت سر هاشمي قرار بگيرند و نگذارند داستان عملکرد اسفبار اصلاح طلبان در سال 84 يکبار ديگر تکرار شود.

روي نامزدي من حساب نکنيد

دبيرکل جمعيت مستقل ايران اسلامي با اشاره به ديدار اعضاي اين تشکل سياسي با نوه امام(ره) گفت: سيدحسن خميني نامزدي خود را براي انتخابات رياست جمهوري منتفي دانست.

چرا سعيد جليلي کانديدا نمي شود؟

در حالي که فروردين به پايان مي رسد جبهه پايداري هنوز نتوانسته به مصداق انتخاباتي خود برسد.

نبي حبيبي:راه جلوگيري از انشقاق ، ائتلاف بزرگ در بين اصولگرايان است

محمدنبي حبيبي با اشاره به نامگذاري سال جاري به عنوان سال "حماسه سياسي، حماسه اقتصادي"، گفت: شاهد برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراها هستيم که اهميت بسياري در نظام جمهوري اسلامي دارد.

عضو شوراي نگهبان:بوي انحراف احساس کنيم رد صلاحيت خواهيم کرد

عضو شوراي نگهبان تاکيد کرد:نيروهاي معتقد و وفادار به انقلاب اسلامي مي توانند در سايه روحانيت به اجماع برسند و در اين راه آيت الله مهدوي کني و آيت الله يزدي 2 نفري هستند که مي توانند در اين باره کمک کنند.

حدادعادل: اگر در سن و سال هاشمي بودم، کانديدا نمي‌شدم/ در ائتلاف باز است

غلامعلي حداد عادل ضمن تشريح برنامه‌هاي خود در انتخابات رياست‌جمهوري، در پاسخ به سوالي درباره حضور آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در انتخابات اظهار کرد: اگر من در سن و سال هاشمي بودم در انتخابات خود را نامزد نمي‌کردم.

اخبار خواندنی