ایران پرسمان

آخرين مطالب

پرسش

علت جلوگیری از دفن امام حسن (ع) در کنار پیامبر (ص) چه بود؟

پرسمان-یكی از امامان معصوم و نوه ی بزرگ پیامبر اسلام ـ صلی الله علیه و آله ـ حضرت امام حسن مجتبی است كه مورد ظلم بنی امیه و دیگر دشمنان واقع شده و با زهر كینه به شهادت رسیده و بعد از شهادت نیز، جنازه مطهر آن حضرت مورد حمله و تیرباران واقع شد.

مبارزه مدنی یک سلاح نیست

پرسمان نیوز - گاندی فردگرایی را قبول نداشت و عاشق جمع‌گرایی بود

به امام گفت راه لغزنده‌ای را برای دفاع از انقلاب انتخاب کرده‌ام

پرسمان نیوز - امام اعتنایی نکردند و انگار که نشاختند او دست امام را بوسید. گفتم گل‌آقا هستند و امام تبسمی کردند و صابری هم بغضش گرفت و گفت برای خدمت به انقلاب راه لغزنده‌ای را انتخاب کردم. دعا کنید نلغزم و گمراه نشوم و امام هم دعا کردند و گفتند با همان نیت خیری که دارید ادامه دهید.

علت اسلام هراسي در غرب و شيعه هراسي در شرق چيست؟

ايران اسلامي به لحاظ تمدن کهن، وسعت و جمعيت فراوان، غناي فرهنگي، موقعيت استراتژيك و ژئو پلتيک ،همواره کشوري تاثيرگذار در محيط پيرامون خود و منطقه خاورميانه بوده است

آيا نظام اسلامي يك نظام ايده آل است؟

براي درك اين كه آيا نظام اسلامي ايده آل است يا نيست لازم است مقايسه اي ميان نظام اسلامي و نظام هاي ديگر صورت گيرد

اقدامات سياسي آقا محمد خان قاجار براي كنا ر زدن رقباي خود در ايل قاجار چه بوده است؟

ايل قاجار مانند ساير ايلات و عشاير ايران در طلب قدرت و زمامداري مي كوشيد ولي در زمان صفويان، افشاريه و زنديه در عرصة شطرنج سياست مدتها سرباز پياده اي بيش نبود.

مفهوم سبک زندگي

سبک زندگي به چه معناست و آيا مي توانيم نوعي سبک زندگي از سيره و سخن امام رضا (ع) بيرون بکشيم و سرلوحه خود قرار دهيم؟

چگونه به خدا ايمان واقعي داشته باشيم؟

يکي از آرزوهاي هر مسلماني اين است که طعم واقعي عبادت و ايمان به خداي متعال را با تمام وجود درک کند و بتواند براي هميشه اين طعم شيرين را در زندگي خود به همراه داشته باشد،

فلسفه سبک زندگي اسلامي

سبک و شيوه زندگي جوامع، نوع جهان‌بيني و فلسفه و فرهنگ حاکم بر آن جامعه را نشان مي دهد.

روش‌ تبيين‌ حقيقت‌ هنر و امکان ديني شدن آن چيست؟

وقتي‌ هنر بخواهد تعريف‌ شود آيا بايد از طريق‌ شناسايي‌ مصاديق‌ هنري‌ به‌ مفهوم‌ عامّي‌ از هنر رسيد؟ يا بايد از طريق‌ مفهوم‌ عامّ و مشخصي‌ از هنر، مصاديق‌ اثر هنري‌ را در خارج‌ معين‌ کرد؟

آيا سياستهاى آمريكا با آمدن و رفتن دولتها در ايران تفاوت مى‏كند؟

تشديد تحريمها، اعمال سياست چماق و هويج، پيگيرى بحث براندازى از درون و تغيير رژيم، حمايت از تروريستها، حمايت بى‏قيد و شرط از اسرائيل و تهديد مكرر به حمله نظامى، در زمره اصلى‏ترين برنامه‏هاى اوباما در قبال ايران قرار داشت

چرا آمريكا قابل اعتماد نيست؟

رهبر انقلاب «بايد طرف مقابل را شناخت اما آمريكايى‏ها، هم غيرقابل اعتمادند، هم غير منطقى و هم اين‏كه در برخوردشان صادق نيستند».

انتظارات مردم از دولت يازدهم چيست؟

گره‏گشايى از مشكلات و نابسامانى‏هاى اقتصادى مردم؛ رييس جمهور جديد درشرايطى اختيار پست رياست جمهورى را به‏عهده مى‏گيرد كه جامعه در سايه سوءمديريت‏ها و تحريم‏هاى بين‏المللى، با مشكل اقتصادى به ‏ويژه درحوزه معيشتى مواجه است.

هدف كشورهاى غربى از تبليغ سياست كنترل جمعيت چيست؟

در سال‏هاى اخير بحث كنترل جمعيت با تبليغ گسترده اين سياست در رسانه‏هاى غربى، اهميت ويژه‏اى يافته است. به‏نظر مى‏رسد مقصد اين تبليغات، بيشتر كشورهاى جهان سومى (به‏خصوص كشورهاى اسلامى) هستند.

آيا با ادامه روند كنونى نرخ رشد جمعيت، ما دچار تهديد خواهيم شد؟

مقوله افزايش جمعيت و تغيير هرم جمعيت از مباحثى بوده كه همواره جوامع دور و نزديك انسانى بدان پرداخته‏اند، زيرا كه جمعيت به‏خصوص جمعيت جوان، تداوم‏بخش و استمرارگر تمدنها بوده و هستند.

منظوراز" نيازمند بازتعريف اصولگرايي هستيم" چيست؟

اصولگرايي مفهومي مبهم ولي به ظاهر روشن است.نگاهي به صحنه سياسي و بازيگران آن در بستر اصولگرايي حاکي از ابهام شديد معرفتي، مفهومي و حتي عملياتي اصولگرايي است.

سازگاري کامل، آرزويي غير ممکن

بعضي از همسران انتظار دارند در همه موارد با همسرشان توافق داشته باشند، غافل از اينکه هيچ زن و مردي يا نه بهتر است بگوييم هيچ دو نفري نمي توانند در تمام موارد واقعاً با هم توافق داشته باشند.

آيا مديري استراتژيک هستيد؟

چند روز پيش در جلسه اي کاري با فردي صحبت مي کردم که ادعا داشت «انساني استراتژيک» است؛ اما واقعيت اين است که هر گاه فردي ادعا مي کند استراتژيک است، به احتمال زياد اين گونه نيست. به علاوه، جايگاه مديران استراتژيک در محيط کسب وکار امروز به قدري ارزش يافته که همه احساس مي کنند بايد فردي استراتژيک به نظر برسند.

آيا زن ها ذاتاً بدخلق هستند؟

به نظر مي رسد که علم امروز اين ايده را تاييد مي کند که مغز خانم ها براي بالا بردن اضطراب، افسردگي و نوسانات خلقي ساخته شده است. و اين مشکل با برنامه هاي غذايي پر پروتئين و کم کالري لاغري که اغلب دنبال مي کنند بدتر هم مي شود.

بهترين شخصيت خود را بيابيد

اينکه انسان بهترين خودِ واقعي باشد به ظاهر بسيار ساده است اما انجام آن واقعا کار سختي است. يک عمر طول مي کشد تا انسان آن را درک و اجرا کند.

کاهش عوارض گودي کمر

همه افراد چه کودکان و چه بزرگسالان، به صورت طبيعي قوس کمر دارند، يعني انحنايي به سمت عقب در ناحيه پايين کمر دارند، اما آنچه که موجب مي شود انحناي موجود در پايين کمر غيرعادي و به صورت يک بيماري شناخته شود، افزايش بيش از اندازه اين گودي است.

لاکي بامبو و روش هاي نگهداري آن در آپارتمان

اين گياه در سراسر دنيا به گياه شانس شهرت يافته است و در هيچ يک از کتب علمي دليلي براي اين موضوع ذکر نشده است. به علت کم توقع بودن و مقاومت آن در برابر شرايط جوي مختلف به جز سرما و رشد کردن در آب، خاک، سنگ قلوه، پوکه صنعتي و در نور نسبتا کم و نور غير مستقيم محبوبيت زيادي دارد. حلقوي بودن انتهاي ساقه آن نيز بر زيبايي اين گياه افزوده است.

مواردي که زندگي مشترکتان را تهديد ميکند!

بسياري از زوجين انتظار دارند که پس از ازدواج وارد يک سرزمين پر از شادي و خوشبختي شوند. آنها هميشه روياي قصر پريان را در سر مي پرورانند، غافل از اين که گاهي اوقات در زندگي زناشويي مشکلاتي پيش مي آيد که عرصه زندگي آنها را تنگ مي کند.

چگونه مسواک مان را تميز نگه داريم؟

بهداشت دهان و دندان از مهمترين مباحث سلامت به شمار مي رود. اما براي رعايت آن، تميز نگه داشتن مسواک و ساير ابزارهاي مرتبط با شستشوي دندان ها و دهان، از اهميت بسياري برخوردار است. اغلب اوقات، پس از شستن دندان ها، احتمالاً فقط مسواک را مقداري زير آب مي شوئيم تا کف باقي مانده ناشي از خميردندان را از آن بزداييم. اما اين هميشه کافي نيست.

تمريناتي براي کاهش صدمات بدني در دوران پيري

با افزايش روز افزون متوسط سن افراد در جوامع مختلف، به خصوص آمريکا، سلامت اين دسته از افراد بيش از پيش مهم مي شود. متخصصان پيش بيني مي کنند که تا سال 2030، 20 درصد از آمريکايي ها بيش از 65 سال سن خواهند داشت. همين موضوع سلامت اين دسته از افراد را با اهميت تر کرده است.

مشکلات اول زندگي را اينگونه حل کنيد

بدون ترديد دوران اول زندگي مشترک به دلايل متعدد داراي حساسيت هاي زيادي است. از طرفي زوجين نسبت به روحيات هم شناخت کافي ندارند و از سوي ديگر خانواده ها هم همواره درحال ارزيابي اين زندگي نوپا بر اساس ايده آل هاي خود که معمولا به دليل تعلق خاطرشان به فرزند تازه متاهل شده شان است، هستند.

بدنم به رژيم جواب نمي دهد!

خيلي از افراد چاق و دچار اضافه وزن که رژيم گرفتن برايشان سخت است، دوست دارند چاقي شان را گردن بيماري بيندازند و بگويند اضافه وزنشان به دليل مشکل غدد است؛ در حالي که خيلي وقت ها اينطور نيست و اگر اراده کنند و رژيم بگيرند، خيلي خوب وزن کم مي کنند...

چطور اعتماد مشتريان را به دست آوريد

وقتي ايميل هاي مشتريانم را مورد توجه قرار دادم و در جريان رکود اقتصادي از آنها طلب کمک کردم، شرکت متبوعم فکر مي کرد که اين يک ايده وحشتناک است.

نمايشگاه کتاب برويم يا نه؟

نمايشگاه کتاب، يک جور ويترين است. حتي اگر نمي خواهيد کتاب بخريد، همان ديدن کتاب هاي تازه و اسم هاي تازه، لذت چيزي را داردکه در پاساژگردي ها و ويترين ديدن هاي ديگر هم هست؛ يعني لذت کشف اتفاقي

اگر خجالتي هستيد اين مقاله را بخوانيد!

معمولا افراد کمرو و خجالتي در روابط اجتماعي و ارتباط برقرار کردن با دوستان و اقوام بويژه افراد غريبه، دچار اضطراب مي شوند و همين اضطراب روي شکل ظاهري آنها تاثير مي گذارد. به عنوان مثال، به هنگام صحبت کردن چهره آنها سرخ مي شود، عرق مي کنند، ضربان قلبشان تند مي زند، به نظر دستپاچه و نگران هستند، حس خوبي نسبت به اطرافيان ندارند و هميشه نگرانند که ديگران راجع به آنها چگونه فکر مي کنند بنابراين از ارتباط برقرار کردن با اقوام، دوستان و… کناره گيري مي کنند.

خانم ها به اين نقاط از بدن آقايان بيشتر توجه مي کنند!

بايد بدانيد زماني که نوبت به موارد بهداشتي و نگهداري از بدن مي رسد، خانم ها متوجه همه چيز مي شوند. و از آنجايي که بيشترين ميزان توجه آنها در انتخاب همسر مناسب به مواردي نظير بو، و بهداشت بر مي گردد، جوراب هاي کثيف و يا ناخن هاي نا مرتب مي توانند به راحتي رابطه شما دو نفر را بر هم زنند.

از خواص پياز چه ميدانيد ؟

از خواص ضدانعقادي و ضدسرطاني پياز تا خونسازي و استخوان سازي اش

کار مي کنيد يا زندگي؟!

خيلي ها فکر مي کنند تمام ارزش و اعتبار آدم به کار کردن است. آنها از زندگي و لذت هاي آن فقط کار کردن را مي شناسند .در واقع کار مي کنند ، نه زندگي . شما چه فکر مي کنيد و هدف از کار کردن را چه مي دانيد ؟

آداب روابط اجتماعي را بايد آموخت

حتما شما هم شنيده ايد که مي گويند فلاني کلاس اجتماعي ندارد يا از آداب معاشرت چيزي نمي داند، همه ما در اجتماع زندگي مي کنيم و در روابطمان ناگزير از ارتباط با ساير انسان ها هستيم و آداب اجتماعي ازجمله اصولي است که بايد از آن آگاهي داشته باشيم و ندانستن اين اصول و فنون در جامعه مدرن امروزي مي تواند مشکلات زيادي را در رابطه با ساير انسان ها برايمان ايجاد کند

از اين پسرها و دخترهـا دوري کنيد!

اگر دختر خانمي از تمامي امتيازهاي ضروري بي بهره و تنها پولدار بود، بهتر است به سراغ او نرويد، چراکه برخي از اين افراد همه چيز را با پول مي سنجند، حتي ارزش انسان ها را. البته دختران ثروتمندي هم هستند که چنين مي انديشند و به ساير ارزش هاي حقيقي زندگي واقفند.

خط قرمزهاي شکستني

5 کاري که تصور نمي کرديد بعد از بچه دار شدن انجام بدهيد

آشپزخانه هم براي خودش شخصيت دارد!

اگر دوست داريد در اين فصل زيبا آشپزخانه خود را شيک و زيبا کنيد اما نمي خواهيد خيلي هم هزينه کنيد، بايد روش هايي ارزان براي تغيير دکوراسيون را بدانيد.

خواب خوش پلکي چند؟

خوابيدن يکي از مهم ترين نيازهاي انسان است که کوچک و بزرگ هم نمي شناسد و همه ما نه تنها در دوران کودکي که حتي در سنين سالمندي هم به آن نياز داريم.

12 ترفند براي شناخت احساسات مردانه

تا زماني که شما فکر مي کنيد صحبت کردن از احساسات براي يک مرد، يک مشکل بزرگ است، قطعا نمي توانيد آن طور که بايد به او نزديک شويد و با نفوذ کردن در احساساتش حرف دلش را هم بشنويد.

نکات طلايي براي مقابله با خجالت و عدم اعتماد به نفس

متاسفانه افراد خجالتي بسياري از موقعيت هاي خوب زندگي خود را صرفا به دليل آنکه خجالتي هستند از دست مي دهند. ممکن است يک فرصت شغلي يا فرصت آشنايي با افراد جذاب را از دست بدهند يا نتوانند در مقابل ديگران از خود دفاع کنند.

چرا به اين راحتي دروغ مي گوييم؟!

وقتي اسم اپيدمي (يا همان همه گيري) مي آيد، حتما به فکر ويروس و ميکروب مي افتيد و حتي ممکن است بترسيد اما گاهي بعضي چيزها که اپيدمي مي شود ظاهرا کسي را به تب و لرز نمي اندازد و کسي هم نگران آنها نمي شود اما واقعيت اين است که خطر آنها حتي از اپيدمي هاي ميکروبي هم بيشتر است. مثلا «اپيدمي دروغ» يکي از اين همه گيري هاي خطرناک است. دقت کرده ايد که اين روزها دروغ گفتن همه گير شده؟

يا رابطه ما به ازدواج ختم ميشود؟

واقعيت اين است که در رابطه دختر و پسر، اگر پسري بخواهد رابطه اش را به سمت ازدواج ببرد، معطل نمي کند و اين کار را به تاخير نمي اندازد.

چپ دستي کودک ، نقص نيست

کودک شما چپ دست است و شما نگران آن هستيد ؟ بايد بگوييم اصلا جاي نگراني نيست و چپ دستي او نه تنها نقصي نيست ،بلکه در تاريخ بسياري از دانشمندان و بزرگان مانند لئوناردو داوينچي، ميکل آنژ، پاگاني تي و روبرت شوان چپ دست بوده اند .

تفسير کابوس هاي رايج شبانه چيست؟

اکثر انسان ها گاهي کابوس مي بينند و بعضي از آنها تقريباً هر شب کابوس مي بينند. اين وحشت هاي شبانه چه معنايي دارند؟ با آنکه کابوس ها گاهي زاده ضمير نيمه خودآگاه هستند و هيچ تعبير عميقي پشت آنها نيست، ولي در اکثر موارد، کابوس ها در واقع دلايل و معاني خاصي دارند.

خواص خوراکي ها

شناختن خوراکي ها از مهم ترين مسائل طب سنتي است، اينکه بدانيم چه مي خوريم کمک زيادي به سلامت انسان مي کند. در اينجا به خواص برخي از خوراکي ها اشاره مي کنيم.

آثار شادي در خوشبختي خانواده

خانواده اولين و بادوام ترين عامل در تکوين شخصيت کودکان و نوجوانان و زمينه ساز رشد جسماني اخلاقي عقلاني و عاطفي آنان است. فرزندان ما در خانواده رشد مي کنند بزرگ مي شوند صفات مثبت و منفي را ياد مي گيرند، راه و رسم زندگي را با تقليد از اعمال ما (والدين) مي آموزند و آن چه را که درباره ما درک مي کنند به ديگران تعميم مي دهند.

دلايل درد کمر چيست ؟

کمردرد از آن دردهاي رايجي است که بسياري از افراد آن را تجربه کرده اند. مطابق بررسي هاي انجام شده در بسياري از کشورهاي توسعه يافته، 80 درصد بزرگسالان دست کم يک بار در طول عمرشان با اين درد دست و پنجه نرم کرد ه اند. از آنجا که کمردرد در بسياري از موارد مردافکن است، هنگام حمله به فرد، او را از ادامه روند طبيعي زندگي باز مي دارد و زمينگير مي سازد.

لطفا قبل از مادر شدن بخوانيد!

خيلي ها فکر مي کنند همين که چشم شان به جمال ني ني کوچولو روشن شد، اسم شان مي شود مادر و وظايف شان شروع مي شود!

با آن که پشت سرمان بدگويي مي کند، چه کنيم؟

حس نفرت، نااميدي، ناراحتي، طرد شدگي، عصبانيت، حسادت، پريشاني، ضعف، شکست، دلسرد شدن، افسردگي، انتقام، آزردگي و... شما هم فقط به اين دليل که يک نفر پشت سرتان حرف زده است، دچار اين احساسات شده ايد؟

چرا خانم ها بيشتر غيبت مي کنند ؟!

يک زبانشناس آمريکايي با انتشار کتابي به بررسي علت اينکه چرا زنان غيبت کردن و مردان مشاجره با صداي بلند را دوست دارند، پرداخته است.

آلودگي صوتي عمر را کوتاه مي کند

شايد شنيدن صداي کوبيدن در خانه همسايه، بوق هاي ممتد در ترافيک سنگين، اگزوز دستکاري شده موتورسيکلت ها و خودروها و فريادهاي گوشخراش فروشندگان دوره گرد در کوچه و خيابان، ديگر اين روزها عادت زندگي شهري باشد بدون اين که کسي بداند اثرات مخرب اين آلودگي صوتي تا چه اندازه جسم و روح شهروندان را نشانه گرفته است.

قانون طلايي چيست ؟

قانون طلايي؛ ساعت منطقي بدون حرف پيش

در بهار چه رنگي باشيم ؟

شک نکنيد که هر فصلي رنگ و بوي خودش را دارد و البته حس و حال خودش را. براي درک اين حس و حال هم بايد با رنگ هاي فصل هماهنگ شويد اين را به شما گفتيم تا يادتان باشد در لباس هاي بهاري تان سراغ رنگ هاي روشن برويد.

چگونه پيري چشم ها را به تعويق بيندازيم؟

سال ها پشت سرهم مي آيد و مي رود. سن مان بيشتر مي شود و عمرمان بسرعت مي گذرد. اين گذر زمان اما خيلي هم بي سروصدا اتفاق نمي افتد و نشانه هاي مختلفي از خودش برجاي مي گذارد؛ عينکي که هميشه بايد همراهمان باشد تا سوي کم شده چشم ها را جبران کند، تار موهاي سفيدي که روزبه روز برتعدادشان افزوده مي شود و پوستي چروک خورده که نشان از گذر دهه ها بر چهره ما دارد.

از آلرژي بهاري چه ميدانيد ؟

آلرژي بهاري طاقت تان را طاق کرده؟! داروهاي ضدآلرژي شما را خسته و خواب آلوده مي کند؟ دوست داريد بدون داروهاي شيميايي آلرژي خود را مهار کنيد؟ در اينجا شما را با 17 راه براي جلوگيري از آلرژي بدون استفاده از دارو آشنا مي کنيم.

چگونه وام دانشجويي بگيريم؟

براي دريافت وام هاي دانشجويي، اولين قدم اين است که دانشجو به معاونت دانشجويي دانشگاه خود مراجعه کند و در صورتي که صلاحيت دريافت وام را داشته باشد، از طرف دانشگاه به صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم معرفي مي شود.

چرا کودکان نوپا گريه و بهانه گيري مي کنند؟

بارها برايتان اتفاق افتاده است که کودک نوپا يا خردسالتان بدون دلايل روشن گريه و زاري کند و به راحتي آرام نشود. هرچه از او مي پرسيد چه اتفاقي برايت افتاده است بيشتر پاهايش را به زمين مي کوبد و لجبازتر مي شود و بعد از مدتي بدون هيچ حرفي ساکت مي شود. اگر دوست داريد به کودکتان کمک کنيد تا زودتر آرام شود بايد دلايل گريه ها و بهانه هاي کودک را بشناسيد. بيشتر کودکان نگراني و اضطرابشان را با گريه نشان مي دهند و به يکي از دلايل زير گريه مي کنند:

5 مرحله مهم در زندگي يک زن

بزرگ شدن به همين راحتي نيست. هر آدمي در طول رشدش بايد از چندين و چند مرحله بحراني عبور کند. بلوغ، ازدواج و سالمندي براي همه ما دوران گذار پراسترسي هستند اما بعضي از بحران هاي رشدي يا کاملاً زنانه اند يا جنس تجربه بحرانش در زن ها متفاوت با مردان است.

چگونه چربي هاي شکم را در بهار آب کنيم؟!

استرس هايي که در نتيجه رژيم غذايي به وجود مي آيند مي تواند باعث افزايش کورتيزول و در نتيجه ايجاد چربي در ناحيه شکم شوند. براي آب کردن چربي هاي شکم خود 6 راهکار زير را انجام دهيد.

نکاتي در مورد خريد روزمادر // براي روز مادر چه چيزي بخريم ؟

روزهاي خاص تقويم و روزهايي که بهانه اي براي مهرباني و دورهم بودن برايمان مي سازند، هميشه با رنگ قرمز مشخص نشده اند. روزهاي شاد زندگي ما، روز تولدهايمان، روز مادر يا پدر، روزهاي قرمز نشده تقويم هستند که يادمان مي اندازند چه تعداد آدم هاي عزيز در زندگي مان حضور دارند و نفس کشيدن در هواي اطراف آنها تا چه اندازه براي ما شادي بخش است...

چه فرشي براي چه خانه اي؟

خريد فرش و قالي جزو آن کارهايي است که بايد در آن حرفه اي باشيد. قاليچه ها نه فقط پوشش کف خانه ما را تامين مي کنند بلکه بخش مهمي از دکوراسيون ما هستند و به دليل اين که دير به دير تعويض مي شوند، بايد در خريد آنها دقت کنيد. هم از جهت رنگ و طرح و نقشه اي که دارند و هم از جهت جنس و کيفيت و ماندگاري شان.

هر آنچه بايد درباره قولنامه خودرو بدانيد

همان طور که مي دانيم کلمه قولنامه در بين مردم کوچه و بازار هميشه يادآور خريد ملک يا خودرو بوده است پس مي توان اين گونه گفت که عرف بازار قولنامه را در اين دومورد شناخته و قبول کرده است. با اين حال در ميان اين دو قولنامه، سازوکار اداري قولنامه مسکن شکل يافته تر و جاافتاده تر است.

کارآفريني ؛ فرصت يا تهديدي براي رشد اقتصادي؟

در عصر حاضر، کارآفريني و کسب و کارهاي نوپا، موتور رشد اقتصادي محسوب مي شوند و بسياري از دولت ها اعم از توسعه يافته، در حال توسعه يا توسعه نيافته، افزايش ميزان کارآفريني را در سياست هاي کلان خود پيگيري مي کنند.

آثار شوم دشنام گويي در خانواده

يکي از شاگردان رجبعلي خياط مي گويد: روزي با جناب شيخ و چند نفر درکوچه امامزاده يحيي در حال عبور بوديم که يک دوچرخه سوار بايک عابر پياده برخورد کرد. عابر به دوچرخه سوار اهانت کرد و گفت: خر. جناب شيخ گفت: بلافاصله باطن خود او خر شد.

روش آموزش زبان به صورت طبيعي و مصنوعي

روشهاي آموزشي دراز مدت که گاه سالها طول ميکشند انگيزه علاقه مندان را به تحليل برده و فراگير بعد از مدتي از خير يادگيري ميگذرد. درعصر اطلاعات هر روشي که زمان را ناديده بگيرد نابود خواهد شد. عمده روشهاي آموزش مصنوعي پروسه طولاني تري از روش آموزش طبيعي دارند.

چه ميوه اي را با چه هدفي بخوريم

مصرف ميوه تاثير بسيار زيادي بر سلامت کلي بدن و جذب و هضم مواد غذايي و سوخت وساز آنها در بدن دارد. مصرف ميوه روند سوخت و ساز قند، چربي و پروتئين را در بدن بالا مي برد و تاثير زيادي در حفظ سلامت و تندرستي بدن دارد. از اين رو مصرف روزانه آنها به همه افراد خانواده توصيه مي شود.

چرا موها شوره مي زند و راه درمان آن چيست؟

اصطلاح شوره سر به پوسته هايي در حد يک ميلي متر يا کمتر از آن گفته مي شود که لابه لاي موهاي سر و به طور کلي در نواحي مودار مانند ناحيه زير بغل، کشاله ران، ابروها، مژه ها يا جلوي سينه آقايان پيدا مي شود. از نظر علمي شوره، انواع و دلايل مختلفي دارد، ولي در يک تقسيم بندي کلي شوره ها به دو نوع تقسيم مي شوند: شوره هاي چرب و شوره هاي خشک.

آيا در دوران بارداري ورزش کنيم ؟

انجام ورزش هاي سبک به طور مرتب باعث برخورداري از يک بارداري سالم مي شوند و سلامت جنين را نيز افزايش مي دهند. تحقيقات نشان داده اند زماني که زنان باردار به طور مرتب ورزش مي کنند جنين در حال رشد آنها ضربان قلب آرام تري دارد و در هنگام تولد نسبت به نوزادان ديگر وزن متناسب تري دارد.

آيا کم خوني ها فقط ناشي از کمبود آهن در بدن هستند ؟

وقتي صحبت از کم خوني مي شود، همه فکر مي کنند منظور کمبود آهن است اما کم خوني مي تواند ده ها علل مختلف داشته باشد که فقر آهن تنها يکي از آنها است. اگر هميشه احساس خستگي و بي حوصلگي مي کنيد يا با کمي فعاليت بدني دچار تنگي نفس مي شويد، سريع به سراغ قرص هاي آهن نرويد!

با بچه هاي بي ادب چه کنيم؟

چرا فرزند مودب و آرام شما، در مهماني به غولي تبديل مي شود که هرکار مي کنيد نمي توانيد مانعش شويد؟ علم روان شناسي مي گويد: گاهي بچه ها، نياز به جلب توجه دارند اما اين نياز را، هميشه با تقاضاي مستقيم از والدين طلب نمي کنند.

دوره کارتخوان هاي فروشگاهي به پايان رسيد؟

به نظر مي رسد يک اظهارنظر غيرمسئولانه پرداخت الکترونيکي را با دردسري جديد روبرو کرده است. آيا دوره کارتخوان هاي فروشگاهي به پايان رسيده و بايد دوباره به عصر پول نقد برگرديم؟

ماماني! منُ دوس داري يا داداشُ؟

ورود يک عضو جديد به کانون 3 نفره خانواده براي کودکي که تاکنون عزيزدردانه خانه بوده چندان خوشايند نيست چرا که او را مانع ابراز محبت خالصانه پدر و مادر به خود مي داند. اينجاست که او به مبارزه با رقيب مي پردازد و تنها راه مبارزه را نيز حسادت مي داند.

ساير مطالب