آخرين مطالب

يادداشت

درمرکز دایره‌ی سینما

پرسمان نیوز - همیشه همه جنجال‌های پیرامون سینمای کیارستمی حواشی حضور ایشان بوده. در حالی که کیارستمی همیشه در اصل بوده در مرکز دایره سینما.

لمپنیسم متجددانه

پرسمان نیوز - اشراف جدید همچنان «رعیت‌گرا» هستند و با «حق شهروندی» در ستیزند

فلسفه:پراگما

پرسمان نیوز - ریشه¬های مکتب پراگماتیسم را میتوان تا فلسفه پیشاسقراطی و به ویژه دیدگاه¬های پروتاگوراس پی گرفت

موسیقی در چنگ مافیا

پرسمان نیوز - هنر ایرانی به‌ ورطه حقارت و سقوط افتاده است

هنوز هاله‌ی تقدس وجود دارد

پرسمان نیوز - غالب سینمای جنگ ما اصلا با تاریخ کاری نداشته و اکثر مواقع دنبال سوژه‌های بخش فرهنگی جنگ بوده است.

دین‌شهری و شهردین

پرسمان نیوز - اسلام، شهرنشینی و تغییرات طبقاتی در جامعه ایرانی

جواني جامعه ايراني و انرژي جوانان/فرصتي که مي‌تواند تهديد باشد

​چکيده: قرآن کريم با طرح الگوهايي از جوانان شايسته؛ همانند جوانان اصحاب کهف و برخي از پيامبران جوان الهي و يادآوري برخي از داستان‌ها و نکات اخلاقي و تربيتي، سيماي جوان شايسته و نقش آنان را در جامعه ترسيم مي‌کند؛ مانند تأثير پرهيزکاري و رعايت تقوا، تحصيل علم و دانش، تلاش و کوشش اجتماعي.

چرا دولت‌هاي جمهوري اسلامي با استقبال مي‌آيند و با بداقبالي مي‌روند؟

علت خيلي از بحران‌هاي اجتماعي ما اين است که در چارچوب در ايستاده‌ايم!نه از فضاي دولت‌سازي مدرن بيرون مي‌رويم و از آن دل مي‌کَنيم؛نه مي‌توانيم داخل آن شويم و مدرن زندگي کنيم!

اسرار جنگ عراق عليه ايران در کتاب خاطرات يک ارتشبد عراقي

ارتشبد «نزار الخزرجي» فرمانده سابق ستاد کل ارتش بعث عراق از اسرار جنگ ايران-عراق در سال‌هاي 1988- 1980 و دلايل وفاداري‌اش به رژيم سابق «صدام » در زمان فرماندهي ستاد کل ارتش عراق در سال 1987 و استعفا از اين منصب همزمان با پايان يافتن جنگ سخن گفت.

رئيس جمهور چقدر دارايي دارد؟

رئيس جمهور چقدر دارايي و اموال دارد؟ آيا او هم مانند برخي از اعضاي کابينه آنطور که مجلسي ها مي گويند مردي 1000ميلياردي است؟

جهان سوم

اصطلاحي است که در دهه‌هاي 1950 و 1960 رواج يافت و مقصود از آن مجموعه‌ي کشورهاي تازه استقلال يافته‌ي قاره‌هاي آسيا و آفريقاو .....

خاورميانه جديد با هويت اسلامي

منطقه خاورميانه به دليل برخورداري از يک موقعيت استراتژيک و ژئواکونوميک در طول تاريخ همواره کانون توجه و نگاه قدرتهاي منطقه اي و فرامنطقه اي بوده است.

6 اصل در قضا و قدر

در تفسير قدر و قضا چنين مى‏فرمايد:«قدر عبارت است از اندازه‏گيرى شى‏ء از نظر بقاء و فنا، و قضا همان قطعيت وتحقق بخشيدن شى‏ء است.

انتخابات و رديابي راهبرد دشمن

در انتخابات سال 88 تحريك‌كننده‌ترين شعار دشمن و جريان فتنه، تقلب و مهندسي انتخابات و دخالت افراد و نهادهاي غير مسئول بود و علي‌رغم تمامي روشنگري‌هايي كه درباره خطا بودن اين تحليل ارائه شد

حقوق بشر و اينترنت

آزادي بيان يکي از بينان‌هاي اساسي جامعه دموکراتيک به شمار مي‌رود علاوه بر آن بسياري معتقدند رعايت اين حقوق از شروط اساسي پيشرفت و توسعه در جوامع انساني است

ساير مطالب