ایران پرسمان

آخرين مطالب

سياسي

عاقبت سبک شمردن گناه چیست؟ + فیلم

ایران پرسمان-چرایی وجود احکام شرعی در دستورات دینی و واجب بودن آن را در گزارش زیر دنبال کنید.

«پرسش از آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی» با حضور سعیدرضا عاملی

ایران پرسمان-مجله تصویری «زاویه» این هفته با حضور حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع «پرسش از آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی» اختصاص خواهد داشت.

خطابه های حوزه ها متناسب با چالش های عصر کنونی متحول شود

ایران پرسمان-آیت الله محمد تقی مدرسی از حوزه های علمیه و مسئولین تربیتی در وزارت آموزش و شیوخ عشایر عراق خواست به مسئولیت خود در قبال خطرها عمل کنند و بر ضرورت تحول خطابه های حوزه ها متناسب با چالش های عصر کنونی تاکید کرد.

آیت الله هاشمی شاهرودی بین سنت و مدرنیسم همزیستی های علمی ایجاد کرد

ایران پرسمان-عضو هیئت علمی جامعه المصطفی، تأکید کرد: مرحوم آیت‎الله هاشمی شاهرودی از فقها و اصولیون بزرگ این عصر بود که توانست نظریات جامع و بدیعی در این عرصه خلق کند ؛ ایشان توانست بین سنت و مدرنیسم همزیستی های علمی ایجاد کند.

دشمن شناسی یکی از موضوعات جدی در جهان اسلام است

ایران پرسمان-رئیس مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر تأکید کرد: امروز دشمن شناسی برای جهان اسلام یکی از موضوعات جدی است لذا باید دشمن شناسی را، هم در بین علما و هم در بین عموم مردم تقویت کرد.

معاون ظریف: وارد مرحله پسا غربی شده‌ایم

ایران پرسمان-معاون وزیر امور خارجه در تشریح سیاست آمریکا در منطقه با بیان اینکه دیگر قدرت، ثروت و فکر در انحصار غرب، آمریکا و اروپا نیست و وارد مرحله پسا غربی شده‌ایم، گفت: آمریکا دیگر دست برتر منطقه نیست و در منطقه خاورمیانه افول کرده است.

چرا غرب وقت و هزینه‌های زیادی صرف اسلام‌هراسی می‌کند؟

ایران پرسمان-کتاب «اسلام‌هراسی و رسانه‌های غربی» ضمن اشاره به برجسته‌ترین نکات مرتبط با اسلام‌هراسی در غرب ، درصدد پاسخ به این پرسش است که چرا غرب وقت و هزینه‌های زیادی صرف اسلام‌هراسی می‌کند؟

هشدار صریح زائری: جریان انحرافی برخی چهره های فعال مذهبی را جذب کرده است/وقتی خواب و خرافه را ترویج می کنیم، جریان دروغین مدعی امام زمان تقویت می شود/چرا ملاک باورمان را سخنرانی های احساسی و پراشک و آه روحانیون کم بهره قرار داده ایم؟

ایران پرسمان-حجت الاسلام محمدرضا زائری در روزنامه خراسان نوشت:یکی از دوستان با ابراز تأسف از انحراف اعتقادی یکی از دوستان مؤمن و مذهبی خود و پیوستن او به یک جریان مدعی ظهور امام زمان سخن می گفت.

دشمنان آزادی بشر چه کسانی هستند؟

ایران پرسمان-آیزایا برلین در کتاب «آزادی و خیانت به آزادی» فیلسوفانی چون هگل، فیشته،‌ هِلوِسیوس، روسو، سن‌سیمون و ژوزف دومستر را به دلیل نظریات‌شان در حوزه فلسفه سیاسی دشمنان آزادی بشر می‌خواند.

پس کو این آزادی؟

ایران پرسمان-چند سال پیش در میانه مذاکرات هسته‌ای، وقتی منتقدان تلاش می‌کردند مذاکرات در شرایط بهتری و به نفع ایران رقم بخورد (چرا که با آن نوع از تعامل، شرایط فعلی و بدعهدی طرف مقابل برای‌شان قابل پیش‌بینی بود).

روحانی این روزها در اندیشه ی چیست؟

ایران پرسمان_اکنون رقابت برای قدرت ادامه دارد. ایران در یک تقاطع سیاسی و اقتصادی قرار دارد و احزاب رقیب برای اتخاذ راهبرد مناسب تر به منظور عبور از این بحران به رقابت خواهند پرداخت.

انکار جنگ نرم!

ایران پرسمان_اخیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی، رهنمودهایی را به‌عنوان متمم دیدارشان با بازیگران، کارگردانان و تهیه‌کنندگان سیما برای جامعه هنرمندان به رشته تحریر درآوردند.

حجت‌الاسلام شیرمردی: در مقابل دستاوردهای اجلاس وحدت هزینه زیادی صرف نمی‌شود/ تبیین چرایی اهمیت کنفرانس در شرایط تحریمی

پرسمان_حجت الاسلام شیرمردی گفت: برپایی این کنفرانس در شرایط کنونی که آمریکا مجددا اقدام به تحریم ایران کرده است یک ضرورت جدی است تا به همگان ثابت کنیم که علیرغم این تهدیدها دنیای اسلام همراه ما است لذا این حضور یک نه بلند به تحریم و تودهنی محکم به ترامپ است.

بررسی حق بازگشت و اجرای رفراندوم برای ساکنان واقعی فلسطین از محورهای اصلی اجلاس وحدت است

پرسمان_دبیر کل مجمع تقریب با بیان اینکه، شعار کنفرانس وحدت امسال، "فلسطین و قدس رمز وحدت اسلامی" است، اعلام کرد که در سی و دومین کنفرانس وحدت، سه کمیسیون در مورد مسأله فلسطین و مسائل مرتبط با آن خواهیم داشت.

بازتنظیم خاورمیانه

پرسمان_تضعیف ایران به این معنا نیست که سایر طرف‌ها، بخصوص نخبگان حاکم و خود کشورها، از فرآیند تنظیم مجدد خاورمیانه جان سالم به در خواهند برد. تمرکز فعلی بر ایران، از ضرورت رسیدگی به پرونده‌های دیگر در مرحله بعدی نشأت می‌گیرد. همه این امور، حاکی از این است که منطقه قدرت تصمیم‌گیری و اداره امورش را از دست داده است.

روزی که رونالد ریگان به ایران سیگنال رابطه جدید فرستاد

پرسمان_سرانجام در چهارم مارس 1987، ریگان در یک سخنرانی تلویزیونی، که در سراسر آمریکا پخش شد، مسئولیت همه اقداماتی که او از آن‌ها اطلاعی نداشت را برعهده گرفت و اذعان کرد: "آنچه به عنوان یک گشایش استراتژیک با ایران آغاز شد، در حین اجرا، به مبادله سلاح با گروگان‌ها تنزل یافت".

وظیفه فوری دولت برای بهبود معیشت مردم چیست؟

پرسمان_چندی پیش دوباره سخن از همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان و همچنین یکسان سازی درآمد کارکنان قراردادی و رسمی از سوی محافل سیاسی و اقتصادی مطرح شد، بلکه این اقدام التیامی بر ناهنجاریهای اقتصادی بخش مهمی از نان آوران خانواده ها باشد.اما بنظر شما عملی شدن این کار چقدر بر بهبود کیفیت زندگی مردم مثر است؟

پوپولیسم با معیشت مردم چه می‌کند؟

پرسمان_راه شکست و مقابله با تبعات مخرب پوپولیست فقط در یک کلمه خلاصه می‌شود: کارآمدی! آن هم نه در حرف که در عمل. سیاست‌مداران و دولتمردان باید خطر ظهور این گروه را جدی بگیرند و به جای پرداختن به مسائل فرعی، موضوعات اصلی مردم را حل کنند. وگرنه باز هم سیکل ناکارامدی/فرصت‌طلبی تکرار خواهد شد و مردم گرفتار و تحت فشار معیشت گرفتارتر خواهند شد.

فرزند کروبی:عامل رئیس جمهورشدن احمدی نژاد،پدر من نبود خاتمی بود

پرسمان_روزنامه اعتماد به نقل از حسین کروبی نوشت:چه ایرادی دارد انتخابات ریاست‌جمهوری سال 84 مورد بررسی و آسیب‌شناسی واقع شود. بررسی شود که آیا عملکرد آقایان خاتمی و کروبی در انتخابات ریاست‌جمهوری آن سال صحیح بوده است یا خیر.

پشت‌صحنه‌ی ارتباط مجدد اروپا با اردوغان چیست؟ / چرا روابط ترکیه با اروپا به معنی واقعی کلمه «عادی» نمی‌شود/ اردوغان چگونه توانست پیروزی را در ماجرای ادلب از دهان شکست برباید؟!

پرسمان_قتل روزنامه‌نگار سعودی جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در سعودی در ماه اکتبر تنها چند روز پس از ملاقات اردوغان از آلمان، دوباره توجهات بین‌المللی را متوجه رئیس جمهور ترکیه کرد.

ایران به دنبال کشف چارچوبی برای همکاری با روسیه، چین و هند می‌گردد/انگیزه‌ی اصلی همکاری‌های چندجانبه‌ی امنیتی برنامه‌ی پسا برجامی «ترجیح شرق به غرب» چیست؟ /غول‌های آسیاسی برای مبارزه با آمریکا به کمک تهران می‌آیند؟

پرسمان_در مقابله با تحریم‌های بین‌المللی به رهبری آمریکا، تلاش‌های تهران برای توسعه‌ی همکاری‌های چند جانبه‌ی امنیتی چارچوبی را فراهم کرده که در آن غول‌های آسیایی می‌توانند با ایران شراکت کنند.

مهمترین پرسش سیاسی روز چیست؟* هاشمی، انبارلوئی، مبلغ، رامین، اطاعت، بیادی و غرویان: استراتژی ما دربحث هسته‌یی چیست؟ در مبارزه با مفاسد به كجا رسیده‌ایم؟ و...

پرسمان_افكار عمومی در جوامع در حال توسعه - كه هر روز با موضوعات و تحولات جدیدی مواجه‌اند - با سوالات متعددی نسبت به این تحولات و موضوعات رو برو هستند كه گاهی رسیدن به پاسخ این سوالات جز شنیدن آن از طریق مسوولان مربوطه امكان‌پذیر نیست.

حزب مدنی

پرسمان نیوز - از دیدگاه الغنوشی هیچ کس در حزب النهضه نیست که در اسلام شکی داشته باشد، اسلام مرجع ماست و هیچ کس بر سرش اختلافی ندارد، هیچ کس در نهضت، در دموکراسی و در برابر زن و مرد شکی ندارد، هیچ‌کس در نهضت نمی‌گوید فلان حزب کمونیستی است و با ما مخالف است و باید از میان برداشته شود از سوی دیگر هیچ‌ الگوی ایده‌آلی وجود ندارد، این کره‌ی خاکی اساسش بر ایده‌آل‌ها نیست بلکه بر پایه‌ی نقص بنا شده، بنابراین نظام کامل پیدا نمی‌شود و همه چیز نسبی است

احمدی‌نژاد نقشی در انقلاب فرهنگی نداشت _ بخش دوم

پرسمان نیوز - جریان‌شناسی انجمن اسلامی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با علیرضا علیاحمدی عضو انجمن اسلامی دانشجویان علم و صنعت و وزیر آموزش و پرورش در دولت احمدی‌نژاد

احمدی‌نژاد نقشی در انقلاب فرهنگی نداشت _ بخش اول

پرسمان نیوز - جریان‌شناسی انجمن اسلامی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با علیرضا علیاحمدی عضو انجمن اسلامی دانشجویان علم و صنعت و وزیر آموزش و پرورش در دولت احمدی‌نژاد

مباحثات تئوریسین‌های دولت خاتمی و روحانی درباره عملیات توسعه سیاسی _ بخش ششم

پرسمان نیوز - متن کامل مذاکرات منتشر نشده حسین بشیریه، سعید حجاریان، محمدرضا تاجیک، ناصر هادیان، مسعود پدرام، محمدجواد غلامرضا کاشی، محمد امجد، سهراب رزاقی و...

مباحثات تئوریسین‌های دولت خاتمی و روحانی درباره عملیات توسعه سیاسی _ بخش پنجم

پرسمان نیوز - متن کامل مذاکرات منتشر نشده حسین بشیریه، سعید حجاریان، محمدرضا تاجیک، ناصر هادیان، مسعود پدرام، محمدجواد غلامرضا کاشی، محمد امجد، سهراب رزاقی و...

مباحثات تئوریسین‌های دولت خاتمی و روحانی درباره عملیات توسعه سیاسی _ بخش چهارم

پرسمان نیوز - متن کامل مذاکرات منتشر نشده حسین بشیریه، سعید حجاریان، محمدرضا تاجیک، ناصر هادیان، مسعود پدرام، محمدجواد غلامرضا کاشی، محمد امجد، سهراب رزاقی و...

مباحثات تئوریسین‌های دولت خاتمی و روحانی درباره عملیات توسعه سیاسی _ بخش سوم

پرسمان نیوز - متن کامل مذاکرات منتشر نشده حسین بشیریه، سعید حجاریان، محمدرضا تاجیک، ناصر هادیان، مسعود پدرام، محمدجواد غلامرضا کاشی، محمد امجد، سهراب رزاقی و...

مباحثات تئوریسین‌های دولت خاتمی و روحانی درباره عملیات توسعه سیاسی _ بخش دوم

پرسمان نیوز - متن کامل مذاکرات منتشر نشده حسین بشیریه، سعید حجاریان، محمدرضا تاجیک، ناصر هادیان، مسعود پدرام، محمدجواد غلامرضا کاشی، محمد امجد، سهراب رزاقی و...

مباحثات تئوریسین‌های دولت خاتمی و روحانی درباره عملیات توسعه سیاسی _ بخش اول

پرسمان نیوز - متن کامل مذاکرات منتشر نشده حسین بشیریه، سعید حجاریان، محمدرضا تاجیک، ناصر هادیان، مسعود پدرام، محمدجواد غلامرضا کاشی، محمد امجد، سهراب رزاقی و...

انقلاب یا سلطنت؟ بخش دوم

پرسمان نیوز - نظام اقتصاد جهانی با یک بحران تاریخی و جهانی روبه‌رو است.

انقلاب یا سلطنت؟

پرسمان نیوز - آقای روحانی فرزند طبقه متوسطی است که از روستا به شهر آمد و امروزی شد.

ناکامی دزدان دریایی در حمله به کشتی ایرانی

پرسمان- صبح امروز دزدان دریایی خلیج عدن قصد داشتند به کشتی تجاری ایرانی حمله کنند که با حضور به موقع ناوشکن الوند، این حمله دزدان دریایی بی نتیجه ماند.

پرداخت تا سقف 200 میلیون برای تمام سپرده‌گذاران کاسپین

پرسمان- سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست غیرعلنی با حضور رئیس کل بانک مرکزی گفت: در این نشست مقرر شد پرداختی تا سقف 200 میلیون تومان برای تمام سپرده‌گذاران کاسپین در دستور کار قرار گیرد.

دیدار وزیر اقتصاد و تجارت قطر با ظریف

پرسمان- شیخ احمد بن جاسم آل ثانی وزیر اقتصاد و تجارت قطر که در کشورمان به سر می برد، صبح امروز با وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

واریز کمک‌های مردمی واصل‌شده به دفتر رهبری به حساب بنیاد مسکن

پرسمان- مبلغ 10 میلیارد ریال از کمک‌های نقدی مردم، بنا دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی به منظور کمک به ساخت مسکن برای زلزله‌زدگان غرب کشور، به حساب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واریز شد.

اثبات مشارکت آمریکا در جنایات عربستان علیه یمن

پرسمان- سخنگوی وزارت امور خارجه: بیانیه کاخ سفید مشارکت و مسئولیت آمریکا در جنایات عربستان سعودی علیه یمن را آشکارا به اثبات می رساند؛ از هر ابتکاری در ارسال کمک های بشردوستانه برای کاهش آلام مردم یمن استقبال می کنیم.

همسویی ریاض و واشنگتن ضد تهران

پرسمان- واشنگتن با تکرار اتهامات واهی ضد تهران، اعلام کرد: به حمایت از عربستان در برابر ایران متعهد هستیم.

درخواست تهران، مسکو و آنکارا از شورای امنیت

پرسمان- ایران، روسیه و ترکیه با ارسال نامه ای به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، ثبت بیانیه مشترک روسای جمهور سه کشور در مورد سوریه را بعنوان سند شورای امنیت خواستار شدند.

وظايف و اختيارات شوراهاي اسلامي شهر و روستا چيست؟

نقش شوراهاى اسلامى در اداره جامعه بر شهروندان پوشيده نيست و ورود اهل فضل و دانش و متخصص و كارآمد در شوراهاى اسلامى شهرو روستا براى خدمت به مردم اهميت فراوان دارد بنابراين كسانى‏كه مى‏خواهند وارد شوراهاى اسلامى شوند، علاوه بر داشتن شرايط عضويت در شوراها بايد به قوانين و مقررات اداره شهر و روستا آشنا بوده و بتوانند وظايف خود را به‏درستى انجام دهند.

منظور از دوقطبي سازي انتخابات چيست؟ چرا نبايد فضاي انتخابات دو قطبي شود؟

قطبي سازي فرصتي را در اختيار اپوزيسيون داخلي و خارجي قرار مي دهد که جهت اين دوقطبي را عوض کنند يعني رقابت بين جريان ها را به رقابت بين يک جريان و نظام تبديل کنند.يکي از آن کارها اين است که يک جريان را منسوب به نظام و نماينده نظام عنوان نموده و جريان ديگر را مخالف نظام معرفي مي کنند.در اين حالت رقابت به بازي در زمين دشمن تبديل مي شود.بدترين نوع دوقطبي سازي، همين نوع است.

نگاه سياسي، حزبي و جناحي به آموزش و پرورش سمّ است

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور به نقش عميق و ماندگار معلم در پرورش انسان‌هاي صبور، عاقل، مبتکر، شجاع و پرهيزکار اشاره کردند و فرمودند: تعليم علم و دانش، وظيفه مهمي است اما مهمتر از آن، ياد دادن تفکر به کودکان و نوجوانان است.

سياست‌هاي کلي "اقتصاد مقاومتي" ابلاغ شد

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با ابلاغ سياست‌هاي کلي "اقتصاد مقاومتي" بر اساس بند يک اصل 110 قانون اساسي که پس از مشورت با مجمع تشخيص مصلحت نظام تعيين شده است، تأکيد کردند: پيروي از الگوي علمي و بومي برآمده از فرهنگ انقلابي و اسلامي، عامل شکست و عقب‌نشيني دشمن در جنگ تحميلي اقتصادي عليه ملت ايران خواهد شد.

رابطه دين و سياست

تعريف صحيح دين وسياست چيست؟

روحاني:

نبايد در کوتاه مدت منتظر رفع همه مشکلات بود

تلاش مذبوحانه BBCبراى توجيه تحريم‏هاى ضد ايرانى چه مى‏باشد؟

شبكه‏ها ماهواره‏اى فارسى زبان و رسانه‏هاى ضد انقلاب كه نام شبكه عنكبوت را بر روى آنان گذاشته‏اند، به‏عنوان بوق‏هاى تبليغاتى دشمن دائم در حال سخن‏پراكنى عليه مردم ايران اسلامى هستند

انتقادهاي مشاوران خاتمي به او و جواب خاتمي!

برخي از مشاوران سيد محمد خاتمي در جديدترين گفتگوهاي خود با وي، خاتمي را تحت فشار قرار داده و تصريح کرده اند ترس وي براي عدم حضور در انتخابات بزرگترين ضربه به جريان اصلاحات است.

همسوزي آراي اصولگرايان

انتخابات 92 از يک سو،به‌دليل عوامل متعدد تأثيرگذار و نيز ابهامي که طبعاً کانديداهاي مهم تا آخرين لحظه بر فضاي آن تحميل خواهند کرد؛از پيچيدگي‌هاي خاص خود برخوردار است و حتي پيش‌بيني مي‌شود که منشاء تحولات جدي در صف‌بندي‌هاي دروني جناح‌ها، بويژه اصولگرايان گردد.

باهنر: نبايد همه اصلاح‌طلبان را با چوب فتنه راند

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرايان با بيان اينکه چنانچه در نظرسنجي‌ها رأي لازم را کسب کنم در صحنه مي‌مانم گفت: من در سياست خارجي معتقد به صورت حداکثر و در حد امکان سياست لبخند و در حداقل مورد نياز سياست اخم هستم.

باهنر: تحريم‌ها تاثيرگذارند، ورق پاره نيستند

يک کانديداي احتمالي انتخابات رياست جمهوري با اشاره به تاثير تحريم‌ها بر وضعيت اقتصادي کشور گفت: تحريم‌ها نه ورق پاره است، نه فلج کننده، بلکه اثرگذار است و بايد با اتخاذ سياست صحيح، تاثير آن را به حداقل رساند.

باهنر: من ژنرال مي خواهم

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي و کانديداي احتمالي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفت: سه چهارم کابينه دولت فعلي، به درد مديريت کشور نمي خورند.

باهنر: کاهش فاحش رشد اقتصادي کشور

نامزد احتمالي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري يازدهم با اشاره به وجود انحرافات ويژه در مشايي، اظهار داشت: تورم 40 درصدي ايران بي سابقه بوده است.

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

وقتي غلامعلي حدادعادل سال گذشته براي نخستين بار از تشكيل ائتلافي موسوم به 1+2 خبر داد و گفت كه از بين خودش ، محمد باقر قاليباف و علي اكبر ولايتي تنها يك نفر راهي ساختمان ميدان فاطمي مي شود تا براي كانديداتوري ثبت نام كند تحليل هاي متعددي مطرح شد كه اين ائتلاف به دليل هم جنس نبودن اعضايش و نيز زاويه فراوان گفتماني كه ميان آنها وجود دارد نمي تواند فرجام مناسبي داشته باشد.

منبع پيامک ضدملي و خطرناک کجاست؟

اخبار محرمانه- اخيرا پيامکي ضد ملي و خطرناک با هدف تهديد و تخريب نظام توسط يک مرکز ناشناخته به صورت گسترده توزيع مي شود.

باهنر تاکيد کرد : فتنه گران به دنبال بازسازي رابطه خود با نظام هستند

عضو ائتلاف پنج‌گانه گفت: احمدي نژاد الان هم ساده زيست است و خانواده و اطرافيان درجه يک وي زندگي ساده اي دارند، اما وقتي دايره دوستان و آشنايان آقاي احمدي نژاد گسترده تر مي شود فساد اقتصادي و برخي چيزهاي ديگر در آن ديده مي شود.

کشور ما وقت آزمون و خطا ندارد

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: کشور ما وقت آزمون و خطا ندارد، با هر خطا هزاران ميليارد بودجه از بين مي‌رود.

باهنر:خاتمي ولايي بود

باهنر اين کانديداي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري تصريح کرد: صحبت در مورد تأييد صلاحيت اسفنديار رحيم‌مشايي در حيطه اختيارات و مسئوليت من نيست ولي اگر ايشان ثبت‌نام و تأييد صلاحيت شود، من رقيب جدي وي هستم.

حدادعادل همچنان تکذيب مي کند

در حالي که خبرها از کناره گيري حتمي حدادعادل از ائتلاف 1+2 حکايت دارد مسوول دفتر او همچنان اين مساله را تکذيب مي کند.

ولايتي نتيجه نظرسنجي ها را قبول ندارد

علي اکبر ولايتي مي گويد:نظر خواص مانند مراجع سياسي و علما و ديدگاه‌هاي مستقيم و غيرمستقيم علمايي که مورد رجوع مردم هستند، قطعاً در تصميم‌گيري‌ها اثر دارد.

متکي:متاسفانه 80 درصد گراني ها و مشکلات اقتصادي ناشي از آثار رواني تحريم هاست

کانديداي احتمالي رياست جمهوري گفت: به دليل تعدد کانديدا در جبهه اصولگريان ائتلاف هاي سه نفره و پنج نفره شکل گرفته اما براي به دست آوردن نتايج انتخابات بايد اين تعدد کانديدايي با توافقات کم شود که در حال مذاکره هستيم.

هشدار دبير ائتلاف اکثريت اصولگرايان : کانديداها منافع ملي را زيرپا نگذارند

حجت‌الاسلام والمسلمين محمد حسين موسي‌پور دبير ائتلاف اکثريت اصولگريان در گفتگوي اختصاصي با خبرگزاري آريا، کانديداها را به رعايت قانون و خودداري از استفاده نامشروع از امکانات دولتي تحت اختيار توصيه کرد.

باهنر: به نفع لاريجاني کنار نمي‌روم

محمدرضا باهنر داوطلب انتخابات رياست‌ جمهوري در خصوص اينکه آيا وي به نفع علي لاريجاني رئيس مجلس در صورت کانديداتوري‌اش در قالب ائتلاف 5گانه، کنار‌گيري خواهد کرد يا نه؟ تأکيد کرد: خير کناره گيري نمي‌کنم بلکه در يک فرآيند با هم کار مي‌کنيم.

باهنر: نمي توان 13 ميليون راي دهنده را با چوب فتنه‌گري راند

مراسم پرسش و پاسخ دانشجويي با حضور محمدرضا باهنر، نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي، روز گذشته در سالن شهيد خودسياني دانشگاه محقق اردبيلي برگزار شد. باهنر دراين جمع دانشجويي با تاکيد بر اينکه در سطح قوه مجريه و اداره‌ي کشور بايد کارآمدي مطرح باشد، چالش‌هاي مهم کشور را خانوار، گراني و اشتغال خواند.

باهنر: بايد با تمام کشورهاي دنيا به تعامل برسيم

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با تأکيد بر اينکه اگر در نظرسنجي ها نفر اول شدم در انتخابات مي مانم و به نفع کسي کنار نمي کشم، گفت: اعلام کرده بوديم اگر لاريجاني مي خواهد وارد صحنه شود زودتر بيايد و در ساختار قرار بگيرد، قرار نيست کسي به نفع وي کنار بکشد.

"آقا اجازه يعني رفع مسئوليت"

نائب رئيس اول مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اعمال شتابزده احمدي نژاد در مواجه با مسائل مختلف کشوري تصريح کرد: رئيس جمهور در مجامع داخلي و بين المللي از ادبيات غيرفاخر استفاده مي کند و در اين مدت با گفتمان "بگم نگم" ترديدهايي را در مورد برخي از افراد ايجاد مي کرد که حتي بعد از برخي افشاگري ها اعلام پيشماني هم مي کرد.

حماسه اقتصادي مربوط به دولت يازدهم است

عضو ائتلاف 5گانه اصولگرايان با بيان اينکه اصلاح سيستم اداري کشور بستر مقابله با فساد اقتصادي است، گفت:هرکس در ائتلاف 5گانه امتياز بيشتري بياورد ما به او کمک خواهيم کرد.

باهنر:سال گذشته نرخ تورم و بيکاري در کشور رکورد زد

کانديداي احتمالي رياست جمهوري هدف ‌از شرکت در انتخابات را احساس تکليف عنوان کرد و گفت: ‌بنده با ‌25 سال حضور ‌در مجلس و تعامل با يک هزار نماينده و بيش از 200 وزير، ‌تسلط خوبي‌ بر اوضاع کشور دارم‌.

بايد اخلاق به فضاي سياسي کشور برگردد

دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين گفت: رئيس جمهور آينده حتماً بايد هنجارهاي جامعه را رعايت کند و کاري کند که اخلاق به فضاي سياسي کشور برگردد.

هاشمي و لاريجاني وارد عرصه انتخابات نمي شوند

محمدرضا باهنر تاکيد کرد: اگر تعدد کانديداهاي اصول گرا درست مديريت نشود، به تهديد تبديل مي‌شود و درصورتي اين تهديد به فرصت تبديل مي‌شود که با يک فرآيند عاقلانه ريزش کنند و وارد رقابت شوند.