ایران پرسمان

آخرين مطالب

سوالاتي که بايد حتما پاسخ آنها را بدانيد انديشه

سوالاتي که بايد حتما پاسخ آنها را بدانيد

  بزرگنمايي:


اگر آنگونه که خودتان دوست داريد زندگي کنيد متوجه مي شويد که بسياري افراد با شما موافق نيستند چيزي که شما را خوشحال مي کند ديگران را خوشحال نمي کند اما هرگز اجازه ندهيد نظر و خواست ديگران شما را از آنچه دوست داريد دور کند.

چه چيزي باعث مي شود شما به خودتان بباليد؟

اگر آنگونه که خودتان دوست داريد زندگي کنيد متوجه مي شويد که بسياري افراد با شما موافق نيستند چيزي که شما را خوشحال مي کند ديگران را خوشحال نمي کند اما هرگز اجازه ندهيد نظر و خواست ديگران شما را از آنچه دوست داريد دور کند (البته در صورتي که کار مورد علاقه شما آسيب و خطري براي ديگران دربر نداشته باشد). مهمترين فرد براي شما بايد خودتان باشيد و بايد کاري را انجام دهيد که موجب مي شود از خود و زندگي تان لذت ببريد و به خودتان بباليد.

همواره از خودتان بپرسيد: آيا از زندگي ام راضي هستم؟ آيا آنطور که آرزويش را داشتم زندگي کرده ام؟ اگر پاسخ تان مثبت باشد که هيچ، اما اگر از زندگي تان ناراضي هستيد و نتوانسته ايد به آنچه مي خواسته ايد دست يابيد از خودتان علت آن را بپرسيد و دليلش را بيابيد. راهي را براي زندگي تان انتخاب کنيد که در پايان حسرتي بر دلتان نماند.

دوست داريد چه چيزي به دست آوريد؟ چرا؟

بايد بدون هيچ شک و ترديدي دريابيد که چرا کار مي کنيد و مي خواهيد از کاري که هر روز و هر شب مشغول انجام آن هستيد به کجا برسيد. پاسخ اين سوال بايد همواره به يادتان باشد. موفقيت تنها زماني به سراغ شما مي آيد که هدفي براي خودتان تعيين کرده باشيد، بدون هدف هر قدر هم که تلاش کنيد به جايي نمي رسيد. هر قدر هم که کارتان دشوار باشد تعيين هدف انرژي مورد نياز براي انجام آن کار را به شما مي دهد.

چطور شروع کنيد؟

مطمئن باشيد هيچ اشتباهي بزرگتر از نشستن و دست به کاري نزدن از ترس شکست خوردن نيست. از کارهاي کوچک شروع کنيد، اگر برايتان دشوار است کاري کوچکتر را انتخاب کنيد اما بيکار ننشينيد با اوضاع و احوال و امکاناتي که اکنون در اختيار داريد کاري کنيد و همواره به ياد داشته باشيد کساني هستند که شرايطي دشوارتر از شما دارند و همچنان اميدوار و پرقدرت مانده و نااميد نشده اند.

هر قدمي که برداريد هر قدر هم که کوچک باشد. مقدمه اي براي موفقيت و پيروزي است و شما را کمي بيشتر به هدف نزديک مي کند.

آيا اخيرا موفقيت هايتان را جشن گرفته ايد؟

موفقيت هاي اخيرتان را خوب به ياد داشته باشيد. به شکست هاي گذشته تان فکر نکنيد. به خودتان بباليد و براي خودتان به خاطر موفقيت هايتان هديه بخريد.

چگونه مي توانيد تغييرات مثبتي ايجاد کنيد؟

همواره براي ايجاد تغييرات مثبت تلاش کنيد حتي اگر ايجاد اين تغييرات به نظرتان بي نتيجه باشد. هيچ وقت عشق و صداقت را فراموش نکنيد چون هميشه شما را بالاتر مي برند و موفق مي کنند، حتي اگر در حال حاضر اوضاع برخلاف اين باشد. خوش بين باشيد، سعي کنيدنفرت را از خودتان دور کنيد، اينطوري به آرامش مي رسيد. يادتان باشد اگر کاري نکنيد نتيجه اي هم به بار نمي آيد و هرگز تغييري ايجاد نمي شود.


چه موانعي براي رسيدن به هدفتان قرار دارد؟

مانع تنها زماني واقعيت مي يابد که آن را خوب نشناسيد و به آن به چشم يک مانع بنگريد. اگر خوب آن را بررسي کنيد برايتان ديگر مانع نيست بلکه تنها يک چالش مي شود. همواره فکر کنيدکه در بهترين شرايط قرار داريد به اين ترتيب اسده تر مي توانيد دست به کار شويد اما اگر احساس کنيد در شرايطي سخت و دشوار قرار داريد حتي اگر مقدمات کاري که مي خواهيد انجام دهيد فراهم شود باز هم اقدام کردن برايتان دشوار مي شود و اعتماد به نفستان پايين مي آيد. به ياد داشته باشيد که هموارترين راه ها هم در قسمت هايي پستي بلندي دارند. با اعتماد به نفس به سوي چالشي که پيش رو داريد قدم برداريد تا به قسمت هموار جاده برسيد.

اشتباهايتان کدامند؟

شما هرگز به جايي نمي رسيد که ديگر مرتکب اشتباه نشويد. هيچ انساني به چنين نقطه اي نمي رسد. اشتباهايتان را پيدا کنيد و از آنها درس بگيريد. هر گاه به اطمينان رسيديد که ديگر کامل شده ايد و شکست نخواهيد خورد، ترديد نکنيدکه در سراشيبي سقوط قرار گرفته ايد.

سعي کنيد علاوه بر اشتباهاي خودتان اشتباهاي ديگران را نيز ببينيد و از آنها درس بگيريد نه اينکه اشتباهايشان را به رخشان بکشيد. از واقعيت فرار نکنيد، اشتباه هايتان را بپذيريد و از آنها براي رشد و پيشرفت خود استفاده کنيد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سخنرانی انقلابی علامه مصباح در نقد انجمن حجتیه: وظیفه ی خودشان می دانستند که «شاهنشاه اسلام پناه!» را ترویج کنند/ آیا دفاع از کیان اسلام را هم مشروط به آمدن امام زمان(عج) می دانید؟ / پاسخ اساتید حوزه به اتهام چراغانی موسسه «درراه‌حق» در نیمه شعبان 57

منطق نزاع طبقاطی

عصمت حضرت معصومه

مخمصه هویت

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش دوم)

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش نخست)

تهران؛ شهر بی نماد

طبقه تاجر صفت

سمِ سرگشتگی فقهی

دموکراسی از جاده تغییر اجتماعی می‌گذرد

تراژدی زوال موسیقی

جزئیات اختلاف در سالروز شهادت حضرت زهرا علیها السلام

به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها (به نقلی)

به مناسبت سالروز وقوع جنگ جمل

به مناسبت سالروز درگذشت آیت الله سید محمد حجت كوه كمری موسس مدرسه حجتیه

کلانشهر و نگرش دلزده

به مناسبت سالروز رحلت فقیه نامدار آیت الله العظمی سیداحمد خوانساری

چه دین و ایمانی اجازه کشتار نمازگذاران را می دهد؟

نظر قرآن كريم درباره نهضت توليد علم و جنبش نزم افزاري را بيان فرماييد.

حضرت هود (ع) که بود؟ و قوم او چه مشخصه اي داشتند؟

آدم و حوّا در بهشت

ماجراي ازدواج فرزندان حضرت آدم (ع) و قتل هابيل

مزه گوشت برادر مرده

جانشين نوح (ع) که بود؟

ماجراي ساخت كشتي و حوادث بعد از آن

مشخصات نوح (ع) و قوم او

مشخصات ادريس (ع) و هدايت مردم

آفرينش حضرت آدم (ع)

فلسفه فضيلت روزه در ماه رجب

چگونگي شهادت امام هادي عليه السلام

متن کامل مناظره دکتر محبيان و محمد قوچاني؛

عقلانيت مطلق يا عقلانيت نسبي؟

حجاب در آخر زمان

راه کارعملي رسيدن به حکمت چيست ؟

حكمت چيست؟ معرفت چيست؟ فطرت چيست؟

مباني جنبش عدالت خواهي در كلام رهبر انقلاب

رابطه اخلاق و سياست با تأکيد بر انديشه امام خميني(ره)

ماکياوليسم و ماکياول کيست و چيست؟

امام(ره) به هيچ وجه اجازه نمي‌دادند حق کسي ضايع شود

موريانه سوءظن بر جان زندگي

گرم مزاج هستيد يا سرد مزاج؟

10 کار رابطه خراب کن رايج!

دلايل اصلي ناکامي در يادگيري زبان

عوامل سقوط پهلوي-نظريات انقلاب

چرا بايد انگليسي ياد بگيريم؟

علائم سرطان تخمدان چيست؟

حساس ترين نقاط تهران هنگام زلزله کجاست؟

8 باور غلط براي لاغر شدن چيست ؟

ويژگي هاي اصلي همسران خوشبخت چيست ؟

عاشورا، خاستگاه انقلاب اسلامي ايران ؟