ایران پرسمان

آخرين مطالب

مردها مراقب اين پنج نکته باشند انديشه

مردها مراقب اين پنج نکته باشند

  بزرگنمايي:


در خواستگاري، اولين حرکت دشوار است؛ و از آنجا که خواستگاري از طرف مردها انجام ميگيرد، آنها بايد نکات مهمي را درباره چگونگي انجام آن بياموزند؛ نکاتي که ميتواند احتمال موفقيت را براي آنها بيشتر کند.

چطور به نظر ميرسيد؟

نحوه ابراز تمايل شما براي ازدواج با يک خانم، خيلي چيزها را روشن ميکند. اين که چطور درخواستتان را مطرح ميکنيد، به او نزديک ميشويد يا در چه موقعيتي از او خواستگاري خواهيد کرد. خانمها با بررسي اين وضعيت ميتوانند متوجه شوند که آيا اعتماد به نفس داريد يا داراي شخصيت متزلزلي هستيد؟ دست ودلبازيد يا خسيس؟ ميشود به شما تکيه کرد يا بايد پابه پاي شما جنگيد و زندگي پرتنشي داشت؟

خانمها دوست دارند مردها را در چالش قرار دهند و ببينند طرف مقابل براي رسيدن به آنها چگونه تلاش ميکند، پرحرفيد يا کم حرف؟ حرف حرف خودتان است يا به نظر او هم توجه ميکنيد؟ چشم پاکيد يا در مکانهاي عمومي مرتب نگاهتان دنبال ديگران است؟

مردهاي قابل تحسين

کمي احساساتي تر باشيد! لازم نيست عصاقورت داده باشيد. درست است که دلتان نميخواهد طرف مقابل فکر کند خيلي ذوقزده هستيد اما بايد بدانيد که وقتي از کسي تقاضاي ازدواج ميکنيد بايد تمايل خود را به اين ازدواج نشان دهيد و احساسات خود، دلايل اين انتخاب و تلاش براي سر گرفتن اين ازدواج را براي طرف مقابل خود بازگو کنيد. البته زنان بخوبي ميدانند که اگر کسي از همان ابتداي کار احساسات خود را بيش از اندازه بروز دهد و علاقه افراطي به نمايش گذارد فرد آسيب پذيري است و شريک خوبي براي زندگي نخواهد بود.

خانواده دوست باشيد

زنها به مردي که به خانواده آنها بي اعتنا باشد، علاقه اي ندارند. در برخورد با همسر آينده تان به او نشان دهيد که جلب رضايت خانواده اش براي شما اهميت دارد. به او نشان دهيد که نميخواهيد اين خواستگاري باعث شود خانم در مقابل خانواده اش قرار گيرد، چيزي را به آنها تحميل يا از آنها پنهان کند و در مقابل او مجبور نخواهد بود براي ازدواج با شما قيد خانواده اش را بزند. به همين نسبت، خانمها دقت ميکنند که شما تا چه حد براي خانواده خود ارزش و احترام قائليد و اين را نشانه اي از ميزان احترامي ميدانند که بعدها به آنها خواهيد گذاشت. حق هم دارند. رفتار شما با خانواده تان نشاندهنده رفتار آينده تان با خانواده جديد دو نفره تان خواهد بود.

دست ودلبازي را نشان دهيد

شايد مجبور باشيد 20 بار به خواستگاري 20 آدم متفاوت برويد. با يک حساب سرانگشتي ميبينيد که 20 بار گل و شيريني خريدن، کار پرهزينه اي است. حق داريد اما شترسواري دولا دولا نميشود! گل و شيريني خريدن در خواستگاري نشانه توجهي است که شما براي طرف مقابل صرف کرده ايد و احترامي که به او ميگذاريد. بنابراين خساست را کنار بگذاريد. قرار نيست در جلسه خواستگاري، خودتان باشيد و لباسهايتان. گل و شيريني اي که ميبريد نمايانگر ميزان دست ودلبازي شما هم هست. البته لازم نيست اسراف کنيد و گرانترينهاي بازار را بخريد. از اين طرف بام افتادن هم قضاوتهاي نامناسبي را به همراه خواهد داشت. متناسب باشيد و در حد شأن خود و عروس خانم خرج کنيد.

مراقب باشيد

در جلسات خواستگاري اگر احيانا براي صحبتهاي بيشتر بيرون رفتيد، رفتار حمايتگرانه تان را به خانم نشان دهيد. خيلي ساده است. نشان دهيد که برايتان مهم است در رستوران غذاي کافي بخورد و سير از پاي ميز بلند شود. نشان دهيد که هنگام رد شدن از خيابان مراقبش هستيد و برايتان مهم است که بموقع و راحت به خانه برسد. اين حس حمايت و مراقبت ميتواند نشاندهنده توجه شما به خانم باشد و اين که آدم قابل اعتمادي هستيد. البته باز هم بايد بگوييم از آن طرف بام نيفتيد که آن وقت به کنترلگري و سختگيري متهم خواهيد شد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سخنرانی انقلابی علامه مصباح در نقد انجمن حجتیه: وظیفه ی خودشان می دانستند که «شاهنشاه اسلام پناه!» را ترویج کنند/ آیا دفاع از کیان اسلام را هم مشروط به آمدن امام زمان(عج) می دانید؟ / پاسخ اساتید حوزه به اتهام چراغانی موسسه «درراه‌حق» در نیمه شعبان 57

منطق نزاع طبقاطی

عصمت حضرت معصومه

مخمصه هویت

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش دوم)

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش نخست)

تهران؛ شهر بی نماد

طبقه تاجر صفت

سمِ سرگشتگی فقهی

دموکراسی از جاده تغییر اجتماعی می‌گذرد

تراژدی زوال موسیقی

جزئیات اختلاف در سالروز شهادت حضرت زهرا علیها السلام

به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها (به نقلی)

به مناسبت سالروز وقوع جنگ جمل

به مناسبت سالروز درگذشت آیت الله سید محمد حجت كوه كمری موسس مدرسه حجتیه

کلانشهر و نگرش دلزده

به مناسبت سالروز رحلت فقیه نامدار آیت الله العظمی سیداحمد خوانساری

چه دین و ایمانی اجازه کشتار نمازگذاران را می دهد؟

نظر قرآن كريم درباره نهضت توليد علم و جنبش نزم افزاري را بيان فرماييد.

حضرت هود (ع) که بود؟ و قوم او چه مشخصه اي داشتند؟

آدم و حوّا در بهشت

ماجراي ازدواج فرزندان حضرت آدم (ع) و قتل هابيل

مزه گوشت برادر مرده

جانشين نوح (ع) که بود؟

ماجراي ساخت كشتي و حوادث بعد از آن

مشخصات نوح (ع) و قوم او

مشخصات ادريس (ع) و هدايت مردم

آفرينش حضرت آدم (ع)

فلسفه فضيلت روزه در ماه رجب

چگونگي شهادت امام هادي عليه السلام

متن کامل مناظره دکتر محبيان و محمد قوچاني؛

عقلانيت مطلق يا عقلانيت نسبي؟

حجاب در آخر زمان

راه کارعملي رسيدن به حکمت چيست ؟

حكمت چيست؟ معرفت چيست؟ فطرت چيست؟

مباني جنبش عدالت خواهي در كلام رهبر انقلاب

رابطه اخلاق و سياست با تأکيد بر انديشه امام خميني(ره)

ماکياوليسم و ماکياول کيست و چيست؟

امام(ره) به هيچ وجه اجازه نمي‌دادند حق کسي ضايع شود

موريانه سوءظن بر جان زندگي

گرم مزاج هستيد يا سرد مزاج؟

10 کار رابطه خراب کن رايج!

دلايل اصلي ناکامي در يادگيري زبان

عوامل سقوط پهلوي-نظريات انقلاب

چرا بايد انگليسي ياد بگيريم؟

علائم سرطان تخمدان چيست؟

حساس ترين نقاط تهران هنگام زلزله کجاست؟

8 باور غلط براي لاغر شدن چيست ؟

ويژگي هاي اصلي همسران خوشبخت چيست ؟

عاشورا، خاستگاه انقلاب اسلامي ايران ؟