ایران پرسمان

آخرين مطالب

365 کشته و زخمی بر اثر انفجار مسجدی در مصر بين الملل

365 کشته و زخمی بر اثر انفجار مسجدی در مصر

  بزرگنمايي:

پرسمان- تلویزیون مصر از افزایش شمار تلفات حمله تروریستی به مسجد الروضه در شهر العریش واقع در شمال صحرای سینا به 235 کشته و 130 زخمی خبر داد.
به گزارش پرسمان، تلویزیون رسمی مصر از افزایش شمار تلفات حمله تروریستی به مسجد الروضه روستای بئر العبد در غرب شهر العریش واقع در شمال صحرای سینا به 365 کشته و زخمی خبر داد.

اعلام سه روز عزای عمومی در مصر
ریاست جمهوری مصر در پی حمله تروریستی به مسجدی در شمال صحرای سینا ،سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد. پس از حمله مسلحانه به مسجدی در منطقه العریش در سینای مصر، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور با برگزاری نشستی امنیتی، اوضاع امنیتی کشورش را بررسی کرد.
عبدالفتاح سیسی رییس جمهور مصر گفت از عاملان حمله تروریستی منطقه العریش انتقام می گیریم و امنیت و ثبات را به کشور باز می گردانیم. وی افزود به حمله به مسجدی در این کشور پاسخی « محکم » داده خواهد شد.  مصر به تنهایی به نیابت از جهان با تروریسم مقابله می کند. رئیس جمهوری مصر اعلام کرد، برای ویران کردن آنچه که در منطقه ما باقی مانده است، برنامه تروریستی وحشتناکی وجود دارد اما ما با این برنامه مقابله می کنیم.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. افراد مسلح در منطقه سینا در سال 2014 همدستی خود را با تروریست‌های (وهابی صهیونیستی) داعش اعلام کردند و پس از آن مسئولیت شماری از حملات مرگبار در این منطقه را بر عهده گرفته اند.
نیروهای مسلح مصر در شمال صحرای سینا به حال آماده باش درآمدند. وزارت کشور مصر نیز از اعلام حالت فوق العاده در تاسیسات مهم این کشور در شهر قاهره خبر داد. رئیس ستاد ارتش مصر بر عملیات تعقیب و شناسایی عاملان حمله به مسجدی در شهر العریش در شمال صحرای سینا نظارت دارد.

کشته شدن 15 تروریست در حمله ارتش مصر به مواضع تروریستها در سینا
ارتش مصر عملیات امنیتی بزرگی را با عنوان «عملیات انتقام خون شهدا» آغاز کرده است. در این عملیات جنگنده های نیروی هوایی ارتش مصر مواضع افراد مسلح را در محیط پیرامونی مسجد الروضه هدف قرار دادند. ارتش مصر در منطقه اطراف محل حمله به مسجدی در منطقه سینا حمله هوایی اجرا کرد. هواپیماهای بدون سرنشین مصری با هدف قرار دادن مواضع عاملان حمله تروریستی به مسجدی در شبه جزیره سینا ، 15 تروریست را به هلاکت رساندند. همچنین جنگنده های مصری به شدت به اهدافی در رفح مصر حمله کردند.
­سخنگوی ارتش مصر جمعه شب اعلام کرد نیروی هوایی این کشور تعدادی از خودروهایی را که در حمله روز جمعه به مسجدی در سینای شمالی مورد استفاده قرار گرفته بودند، منهدم کردند. تامر الرفاعی گفت نیروی هوایی مصر تعدادی از مخفیگاه های تروریست ها و انبارهای سلاح و مهمات آنان را منهدم کرد. الرفاعی افزود نیروی هوایی مصر تعدادی از خودروهایی را که تروریستها از آنان برای حمله به مسجدی در حومه شهر العریش استفاده کرده بودند، منهدم کرد.

 پانزده تروریست در حمله به مسجد مصر شرکت داشتند
پانزده تروریست با لباس نظامی و در حالی که پرچم های سیاه در دست داشتند به مسجد روستای الروضه در شمال سینا حمله کردند.
افراد مسلح پس از پرتاب بمبی به داخل مسجد در زمان برگزاری نماز جمعه، به طرف مردمی که از مسجد خارج می شدند، تیراندازی کردند. افراد مسلح همچنین با بستن جاده این منطقه، آمبولانس های حامل مجروحان این حمله را هم به رگبار بستند.
برخی منابع خبری می گویند مسجدی که در شهر العریش مصر هدف حمله تروریستی قرار گرفت محل تجمع صوفی ها بوده است.
­به گزارش خبرگزاری فرانسه از ‏قاهره، رهبر یک گروه بدوی که با ‏تروریست های پراکنده شده ‏‏(وهابی-تروریستی) داعش می ‏جنگد امروز به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت‏: «‏ مسجدی ‏که امروز هدف حمله ‏تروریستی قرار گرفت محل تجمع ‏صوفی ها بوده است که این تروریست ها آنها را ‏مرتد می دانند.» ‏
البته از سال 2013 که محمد ‏مرسی ، رئیس ‏جمهور سابق ‏مصر توسط‏ عبدالفتاح السیسی ‏برکنار شد ، ترویست ها ‏به ویژه تروریست های پراکنده ‏شده (وهابی-تروریستی) داعش ‏هر از گاهی به نیروهای ‏امنیتی در شمال صحرای سینا ‏حمله می کنند. در این میان ‏، تروریست های داعش ‏غیرنظامیان و به ویژه ‏مسیحیان و صوفی ها را نیز ‏هدف حملات تروریستی خود ‏قرار داده اند. به طوری که ‏از یک سال پیش تاکنون بیش از ‏‏100 قبطی در حملات تروریستی ‏که در کلیساهایشان انجام گرفته ‏است کشته شده اند. ‏
تروریست ها سال گذشته نیز یک ‏رهبر صوفی را به اتهام ‏جادوگری گردن زدند. سال ‏گذشته شماری از پیروان صوفی ‏در مصر نیز توسط تروریست ها ‏ربوده شدند.

ایران و سوریه محکوم کردند
وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی (به زبان عربی) حادثه تروریستی امروز در مصر را به شدت محکوم کرد.
ظریف در پیامش اورده است: بار دیگر دست تروریسم بُزدل به ملت عزیز مصر ضربه زد و دوباره ثابت کرد تروریسم تفاوتی میان ارزش های الهی و انسانی قائل نیست همانطور که میان مکان ها حتی اگر مسجد و عبادتگاه باشد فرقی نمی گذارد. من این اقدام تروریستی پست را به شدت محکوم می کنم و از خداوند برای شهدای این حادثه رحمت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت دارم.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز حمله تروریستی در مصر را به شدت محکوم و بر همبستگی با خانواده های قربانیان این حمله تاکید کرد.
همچنین منبعی مسئول در وزارت امور خارجه سوریه اقدام بزدلانه و جنایتکارانه تروریست ها را در مسجدی در سینای مصر که براثر آن ده‌ها تن از مصری های بیگناه شهید و صدها تن دیگر زخمی شدند ، به شدت محکوم کرد.

شورای امنیت  حمله تروریستی در مصر را محکوم کرد
شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای حمله تروریستی در سینای شمالی مصر را محکوم کرد.

 عراق حمله تروریستی در مصر را به شدت محکوم کرد
حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، در واکنش به حمله تروریستی در سینای مصر، با مردم و دولت این کشور ابراز همدردی کرد.
‏وزارت امور خارجه عراق روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد دولت این کشور حمله تروریستی به مسجدی در استان سینای شمالی در مصر را که به کشته و زخمی شدن صدها نمازگزار منجر شد، به شدت محکوم می کند.
در این بیانیه آمده است: « وزارت امور خارجه عراق بر همبستگی خود با کشور برادر مصر تاکید و مراتب تسلیت عمیق خود را به خانواده های شهدا اعلام می کند و بهبودی فوری زخمی های این حمله را خواستار است.» وزارت امورخارجه عراق همچنین در این بیانیه بر ریشه کن کردن تروریسم و افراطی گری که مردم بی گناه سراسر جهان را هدف قرار می دهد، تاکید کرد.
دبیرکل گردان سیدالشهداء در عراق نیز به نمایندگی از گروههای مقاومت اسلامی در این کشور، جنایت تروریستی در مصر را محکوم کرد.

حزب الله لبنان، حملات مصر را به شدت محکوم کرد
حزب الله لبنان حمله وحشیانه به مسجدی در منطقه العریش مصر را به شدت محکوم و تأکید کرد: این حمله نتیجه تفکر تکفیری - وهابی است که مسلمان و مؤمنانی را که از خطوط فکری او پیروی نمی کنند کافر می داند.

گروه های مقاومت منطقه، انفجار مصر را محکوم کردند
جمعیت وفاق بحرین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین، حزب کنگره ملی خلق یمن، جنبش مجاهدین فلسطین و کمیته های مقاومت در فلسطین در بیانیه های جداگانه حمله به مسجد الروضه در منطقه العریش سینا را محکوم کردند.
حزب کنگره ملی خلق یمن اعلام کرد (پس از حادثه انفجار مسجد) مصر باید از ائتلاف متجاوز سعودی که از سازمان های تروریستی حمایت می کند، خارج شود. محمد عبدالسلام سخنگوی مبارزان انصار الله یمن اعلام کرد: اقدام مجرمانه و شنیع حمله به مسجد الروضه سینا را به شدت محکوم می کنیم. جبهه خلق برای آزاد سازی فلسطین نیز اعلام کرد: حمله تروریستی به نماز گزاران مسجد الروضه را محکوم می کنیم.
اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس اقدام جنایتکارانه در سینای مصر و قربانی شدن دهها غیر نظامی مصری را به این کشور تسلیت گفت.

الازهر مصر حمله تروریستی در غرب العریش را محکوم کرد
الازهر مصر با محکوم کردن حمله تروریستی به مسجدی در غرب شهر العریش، خواستار مبارزه با پشتیبانی مالی تروریست ها و مقابله با تجهیز آنها به سلاح شد.
شیخ الازهر گفت: دانشگاه الازهر همجنان به مبارزه با افکار ضاله تروریسم، شناساندن و نقد تروریسم و آگاهی بخشی جوانان جهان اسلام با هدف پیشگیری از افتادن در دام تروریسم ادامه خواهد داد. احمد الطیب در واکنش به حمله تروریستی علیه مسجدی در استان سینای شمالی مصر با بیان این مطلب افزود: اینگونه اقدامات خیانتکارانه که از اهل باطل صادر می شود نمی تواند در برابر وظیفه ای که الازهر بیش از هزار سال مامور به انجام آن است، مانع ایجاد کند.
 پوتین کشته شدن تعدادی از مصری ها را در انفجار مصر تسلیت گفت
شبکه تلویزیونی روسیا الیوم اعلام کرد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه کشته شدن تعدای از مصری ها را در حمله شمال سینا تسلیت گفت و از اعلام آمادگی مسکو برای افزایش همکاری ها در مبارزه علیه تروریسم خبر داد.

اتحادیه اروپا، فرانسه و ترکیه حمله تروریستی در مصر را محکوم کرد
اتحادیه اروپا در بیانیه ای حمله تروریستی روز جمعه در مسجدی در منطقه سینای مصر را محکوم کرد.
امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه در گفتگوی تلفنی با عبدالفتاح سیسی رییس جمهور مصر کشته شدن مردم در حمله تروریستی روز جمعه در منطقه سینای مصر را تسلیت گفت و به مصر در مبارزه با تروریسم قول همبستگی داد.
بینعالی ییلدریم نخست وزیر ترکیه گفت ترکیه این اقدام تروریستی و وحشیانه را محکوم و با مردم دوست و برادر مصر و خانواده های قربانیان این حمله ابراز همدردی می کند.
بکر بوزداغ سخنگوی دولت ترکیه نیز پیش از این با انتشار مطلبی در حساب تویتری خود عاملان این اقدام تروریستی و حامیان آنان را دشمنان اسلام و دین توصیف کرده بود. بوزداغ تاکید کرد سازمان های تروریستی و گروههای جنایتکاری که دست به چنین جنایت هایی می زنند باید مجازات شوند.
مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز در گفتگوی تلفنی با سامح شکری همتای مصری خود این حمله تروریستی را محکوم وبا مردم مصر و خانواده های قربانیان این حمله ابراز همدردی کرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نمایشنامه منطق‌الطیر در فرانسه بر روی صحنه می‌رود

نشست علمی «الگوی مطلوب تقریب؛ از تئوری تا تطبیق» برگزار می شود

نیازمند استراتژی های انقلابی برای حمله به نقاط ضعف آمریکا هستیم

سکولاریزم تونسی یا واقعگرایی سیاسی؟

سیاه پوست رو سفید

النهضه در مسیر سکولاریسم اسلامی

آل‌سعود، آل‌داعش

رسوایی دیگر؛ رشوه سعودی‌ها به نمایندگان مجلس انگلیس

بازداشت ده ها جوان در بروکسل

هشدار کاخ سفید به پاکستان درباره حافظ سعید

افشای علت بازداشت سعد حریری در عربستان !

آزادسازی همه مناطق بین صلاح الدین و الانبار عراق

راهبرد آمریکا باعث افزایش تلفات در افغانستان شده است

دیدار نخست وزیر ایتالیا با رئیس جمهور و نخست وزیر تونس

اشغال یک شهرک توسط بوکوحرام در شمال نیجریه

آمریکا برای تقسیم سودان تلاش می کند

هشدار گوترش درباره تشدید نقض حریم هوایی لبنان از سوی اسراییل

معترضان به خشونت علیه زنان در مادرید دست به تظاهرات زدند

تکرار شکست آمریکا و عربستان، این بار در سازمان منع سلاح های شیمیایی

هر 10 دقیقه یک کودک یمنی می میرد

پایان داعش مرهون مرجعیت، جوانان عراقی و کمک ایران است

کابوس بحران انسانی در یمن؛ ریشه های واقعی جنگ

لغو تظاهرات علیه تروریسم در پاریس

ادعای ناپدید شدن 275 هزار شهروند در انگلیس

حذف برادران عالمیان در یک چهارم نهایی

آمریکا نباید به تروریست ها سلاح بدهد

وزارت خارجه آمریکا زنان، لاتینی ها و سیاه پوستان را اخراج می کند

داعش از منطقه سینای مصر به عنوان ولایت سینا یاد می کند

ناتوانی مصر در مقابله با ناآرامی ها در منطقه سینا

واکنش‌ها و محکومیت حمله تروریستی در مصر

گزارش یونیسف درباره اوضاع بد کودکان یمنی

ادامه حمایت کاخ سفید از جنایات عربستان در یمن

حمایت آمریکا از متهمان به فساد مالی در ونزوئلا

مهلت ده روزه اتحادیه اروپا به بریتانیا

بمب افکن های روسیه مواضع تروریست های تکفیری را درهم کوبیدند

تظاهرات سراسری در لهستان علیه تغییرات در دستگاه قضایی

ضرب الاجل ده روزه اتحادیه اروپا به انگلیس

رژیم سعودی از شکست خود در لبنان عبرت بگیرد

365 کشته و زخمی بر اثر انفجار مسجدی در مصر

برداشت ترامپ اشتباه است

قصور سازمان ملل در قبال مسلمانان میانمار

ترامپ، دختر و دامادش را از کاخ سفید اخراج کرد!

همکاری هند و ایران در حوزه صادرات نرم افزار

آخرین شام هیتلر قبل از خودکشی

چرا آمريكا به مرز سوريه و تركيه نيروى نظامى فرستاد؟

در مورد سند جديد حماس توضيح دهيد؟

ونزوئلا؛ قرباني پوپوليسم يا نئوليبراليسم؟

راز يک هشدار تاريخي

قانون اساسي جديد افغانستان و پرسمان موازين حقوق بين الملل

حاميان اصلي تروريسم درخاورميانه چه کساني هستند