ایران پرسمان

آخرين مطالب

365 کشته و زخمی بر اثر انفجار مسجدی در مصر بين الملل

365 کشته و زخمی بر اثر انفجار مسجدی در مصر

  بزرگنمايي:

پرسمان- تلویزیون مصر از افزایش شمار تلفات حمله تروریستی به مسجد الروضه در شهر العریش واقع در شمال صحرای سینا به 235 کشته و 130 زخمی خبر داد.
به گزارش پرسمان، تلویزیون رسمی مصر از افزایش شمار تلفات حمله تروریستی به مسجد الروضه روستای بئر العبد در غرب شهر العریش واقع در شمال صحرای سینا به 365 کشته و زخمی خبر داد.

اعلام سه روز عزای عمومی در مصر
ریاست جمهوری مصر در پی حمله تروریستی به مسجدی در شمال صحرای سینا ،سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد. پس از حمله مسلحانه به مسجدی در منطقه العریش در سینای مصر، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور با برگزاری نشستی امنیتی، اوضاع امنیتی کشورش را بررسی کرد.
عبدالفتاح سیسی رییس جمهور مصر گفت از عاملان حمله تروریستی منطقه العریش انتقام می گیریم و امنیت و ثبات را به کشور باز می گردانیم. وی افزود به حمله به مسجدی در این کشور پاسخی « محکم » داده خواهد شد.  مصر به تنهایی به نیابت از جهان با تروریسم مقابله می کند. رئیس جمهوری مصر اعلام کرد، برای ویران کردن آنچه که در منطقه ما باقی مانده است، برنامه تروریستی وحشتناکی وجود دارد اما ما با این برنامه مقابله می کنیم.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. افراد مسلح در منطقه سینا در سال 2014 همدستی خود را با تروریست‌های (وهابی صهیونیستی) داعش اعلام کردند و پس از آن مسئولیت شماری از حملات مرگبار در این منطقه را بر عهده گرفته اند.
نیروهای مسلح مصر در شمال صحرای سینا به حال آماده باش درآمدند. وزارت کشور مصر نیز از اعلام حالت فوق العاده در تاسیسات مهم این کشور در شهر قاهره خبر داد. رئیس ستاد ارتش مصر بر عملیات تعقیب و شناسایی عاملان حمله به مسجدی در شهر العریش در شمال صحرای سینا نظارت دارد.

کشته شدن 15 تروریست در حمله ارتش مصر به مواضع تروریستها در سینا
ارتش مصر عملیات امنیتی بزرگی را با عنوان «عملیات انتقام خون شهدا» آغاز کرده است. در این عملیات جنگنده های نیروی هوایی ارتش مصر مواضع افراد مسلح را در محیط پیرامونی مسجد الروضه هدف قرار دادند. ارتش مصر در منطقه اطراف محل حمله به مسجدی در منطقه سینا حمله هوایی اجرا کرد. هواپیماهای بدون سرنشین مصری با هدف قرار دادن مواضع عاملان حمله تروریستی به مسجدی در شبه جزیره سینا ، 15 تروریست را به هلاکت رساندند. همچنین جنگنده های مصری به شدت به اهدافی در رفح مصر حمله کردند.
­سخنگوی ارتش مصر جمعه شب اعلام کرد نیروی هوایی این کشور تعدادی از خودروهایی را که در حمله روز جمعه به مسجدی در سینای شمالی مورد استفاده قرار گرفته بودند، منهدم کردند. تامر الرفاعی گفت نیروی هوایی مصر تعدادی از مخفیگاه های تروریست ها و انبارهای سلاح و مهمات آنان را منهدم کرد. الرفاعی افزود نیروی هوایی مصر تعدادی از خودروهایی را که تروریستها از آنان برای حمله به مسجدی در حومه شهر العریش استفاده کرده بودند، منهدم کرد.

 پانزده تروریست در حمله به مسجد مصر شرکت داشتند
پانزده تروریست با لباس نظامی و در حالی که پرچم های سیاه در دست داشتند به مسجد روستای الروضه در شمال سینا حمله کردند.
افراد مسلح پس از پرتاب بمبی به داخل مسجد در زمان برگزاری نماز جمعه، به طرف مردمی که از مسجد خارج می شدند، تیراندازی کردند. افراد مسلح همچنین با بستن جاده این منطقه، آمبولانس های حامل مجروحان این حمله را هم به رگبار بستند.
برخی منابع خبری می گویند مسجدی که در شهر العریش مصر هدف حمله تروریستی قرار گرفت محل تجمع صوفی ها بوده است.
­به گزارش خبرگزاری فرانسه از ‏قاهره، رهبر یک گروه بدوی که با ‏تروریست های پراکنده شده ‏‏(وهابی-تروریستی) داعش می ‏جنگد امروز به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت‏: «‏ مسجدی ‏که امروز هدف حمله ‏تروریستی قرار گرفت محل تجمع ‏صوفی ها بوده است که این تروریست ها آنها را ‏مرتد می دانند.» ‏
البته از سال 2013 که محمد ‏مرسی ، رئیس ‏جمهور سابق ‏مصر توسط‏ عبدالفتاح السیسی ‏برکنار شد ، ترویست ها ‏به ویژه تروریست های پراکنده ‏شده (وهابی-تروریستی) داعش ‏هر از گاهی به نیروهای ‏امنیتی در شمال صحرای سینا ‏حمله می کنند. در این میان ‏، تروریست های داعش ‏غیرنظامیان و به ویژه ‏مسیحیان و صوفی ها را نیز ‏هدف حملات تروریستی خود ‏قرار داده اند. به طوری که ‏از یک سال پیش تاکنون بیش از ‏‏100 قبطی در حملات تروریستی ‏که در کلیساهایشان انجام گرفته ‏است کشته شده اند. ‏
تروریست ها سال گذشته نیز یک ‏رهبر صوفی را به اتهام ‏جادوگری گردن زدند. سال ‏گذشته شماری از پیروان صوفی ‏در مصر نیز توسط تروریست ها ‏ربوده شدند.

ایران و سوریه محکوم کردند
وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی (به زبان عربی) حادثه تروریستی امروز در مصر را به شدت محکوم کرد.
ظریف در پیامش اورده است: بار دیگر دست تروریسم بُزدل به ملت عزیز مصر ضربه زد و دوباره ثابت کرد تروریسم تفاوتی میان ارزش های الهی و انسانی قائل نیست همانطور که میان مکان ها حتی اگر مسجد و عبادتگاه باشد فرقی نمی گذارد. من این اقدام تروریستی پست را به شدت محکوم می کنم و از خداوند برای شهدای این حادثه رحمت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت دارم.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز حمله تروریستی در مصر را به شدت محکوم و بر همبستگی با خانواده های قربانیان این حمله تاکید کرد.
همچنین منبعی مسئول در وزارت امور خارجه سوریه اقدام بزدلانه و جنایتکارانه تروریست ها را در مسجدی در سینای مصر که براثر آن ده‌ها تن از مصری های بیگناه شهید و صدها تن دیگر زخمی شدند ، به شدت محکوم کرد.

شورای امنیت  حمله تروریستی در مصر را محکوم کرد
شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای حمله تروریستی در سینای شمالی مصر را محکوم کرد.

 عراق حمله تروریستی در مصر را به شدت محکوم کرد
حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، در واکنش به حمله تروریستی در سینای مصر، با مردم و دولت این کشور ابراز همدردی کرد.
‏وزارت امور خارجه عراق روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد دولت این کشور حمله تروریستی به مسجدی در استان سینای شمالی در مصر را که به کشته و زخمی شدن صدها نمازگزار منجر شد، به شدت محکوم می کند.
در این بیانیه آمده است: « وزارت امور خارجه عراق بر همبستگی خود با کشور برادر مصر تاکید و مراتب تسلیت عمیق خود را به خانواده های شهدا اعلام می کند و بهبودی فوری زخمی های این حمله را خواستار است.» وزارت امورخارجه عراق همچنین در این بیانیه بر ریشه کن کردن تروریسم و افراطی گری که مردم بی گناه سراسر جهان را هدف قرار می دهد، تاکید کرد.
دبیرکل گردان سیدالشهداء در عراق نیز به نمایندگی از گروههای مقاومت اسلامی در این کشور، جنایت تروریستی در مصر را محکوم کرد.

حزب الله لبنان، حملات مصر را به شدت محکوم کرد
حزب الله لبنان حمله وحشیانه به مسجدی در منطقه العریش مصر را به شدت محکوم و تأکید کرد: این حمله نتیجه تفکر تکفیری - وهابی است که مسلمان و مؤمنانی را که از خطوط فکری او پیروی نمی کنند کافر می داند.

گروه های مقاومت منطقه، انفجار مصر را محکوم کردند
جمعیت وفاق بحرین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین، حزب کنگره ملی خلق یمن، جنبش مجاهدین فلسطین و کمیته های مقاومت در فلسطین در بیانیه های جداگانه حمله به مسجد الروضه در منطقه العریش سینا را محکوم کردند.
حزب کنگره ملی خلق یمن اعلام کرد (پس از حادثه انفجار مسجد) مصر باید از ائتلاف متجاوز سعودی که از سازمان های تروریستی حمایت می کند، خارج شود. محمد عبدالسلام سخنگوی مبارزان انصار الله یمن اعلام کرد: اقدام مجرمانه و شنیع حمله به مسجد الروضه سینا را به شدت محکوم می کنیم. جبهه خلق برای آزاد سازی فلسطین نیز اعلام کرد: حمله تروریستی به نماز گزاران مسجد الروضه را محکوم می کنیم.
اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس اقدام جنایتکارانه در سینای مصر و قربانی شدن دهها غیر نظامی مصری را به این کشور تسلیت گفت.

الازهر مصر حمله تروریستی در غرب العریش را محکوم کرد
الازهر مصر با محکوم کردن حمله تروریستی به مسجدی در غرب شهر العریش، خواستار مبارزه با پشتیبانی مالی تروریست ها و مقابله با تجهیز آنها به سلاح شد.
شیخ الازهر گفت: دانشگاه الازهر همجنان به مبارزه با افکار ضاله تروریسم، شناساندن و نقد تروریسم و آگاهی بخشی جوانان جهان اسلام با هدف پیشگیری از افتادن در دام تروریسم ادامه خواهد داد. احمد الطیب در واکنش به حمله تروریستی علیه مسجدی در استان سینای شمالی مصر با بیان این مطلب افزود: اینگونه اقدامات خیانتکارانه که از اهل باطل صادر می شود نمی تواند در برابر وظیفه ای که الازهر بیش از هزار سال مامور به انجام آن است، مانع ایجاد کند.
 پوتین کشته شدن تعدادی از مصری ها را در انفجار مصر تسلیت گفت
شبکه تلویزیونی روسیا الیوم اعلام کرد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه کشته شدن تعدای از مصری ها را در حمله شمال سینا تسلیت گفت و از اعلام آمادگی مسکو برای افزایش همکاری ها در مبارزه علیه تروریسم خبر داد.

اتحادیه اروپا، فرانسه و ترکیه حمله تروریستی در مصر را محکوم کرد
اتحادیه اروپا در بیانیه ای حمله تروریستی روز جمعه در مسجدی در منطقه سینای مصر را محکوم کرد.
امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه در گفتگوی تلفنی با عبدالفتاح سیسی رییس جمهور مصر کشته شدن مردم در حمله تروریستی روز جمعه در منطقه سینای مصر را تسلیت گفت و به مصر در مبارزه با تروریسم قول همبستگی داد.
بینعالی ییلدریم نخست وزیر ترکیه گفت ترکیه این اقدام تروریستی و وحشیانه را محکوم و با مردم دوست و برادر مصر و خانواده های قربانیان این حمله ابراز همدردی می کند.
بکر بوزداغ سخنگوی دولت ترکیه نیز پیش از این با انتشار مطلبی در حساب تویتری خود عاملان این اقدام تروریستی و حامیان آنان را دشمنان اسلام و دین توصیف کرده بود. بوزداغ تاکید کرد سازمان های تروریستی و گروههای جنایتکاری که دست به چنین جنایت هایی می زنند باید مجازات شوند.
مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز در گفتگوی تلفنی با سامح شکری همتای مصری خود این حمله تروریستی را محکوم وبا مردم مصر و خانواده های قربانیان این حمله ابراز همدردی کرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تن مرکل به لرزه افتاد

اردوغان: به زودی "اس400" را دریافت می‌کنیم

سنا برای فروش اسلحه به عربستان تصمیم می‌گیرد

شعار جدید ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

دست های پشت پرده؛ شوخی‌های بامزه با ترامپ و نتانیاهو

عاقبت اعتماد به آمریکایی‌ها

انفجارهای متعدد در یک شرکت نفت عراق

طبیعت گردی دو ساله ولیعهد سوئد

کاخ ریاست جمهوری عراق هدف موشک قرار گرفت

انتقاد توئیتری ترامپ از رئیس بانک مرکزی اروپا

عربستان صدور روادید عمره را متوقف کرد

درخواست آلمان درباره مرگ مُرسی

بازگشت بیش از 1200 پناهجوی سوری به کشورشان طی 24 ساعت گذشته

نیرو‌های مسلح یمن: فرودگاه ابها عربستان فلج شده است

مرگی که در رسانه های مصری تیتر نشد

پامپئو بازهم برای سعودی‌ها نوشابه باز کرد!

مرکل: لغو تحریم‌های روسیه منوط به بازگشت کریمه به اوکراین است

از شمال یمن تا جنوب عربستان؛ شلیک 3 موشک

سرپرست وزارت دفاع آمریکا تغییر کرد

وزیر دفاع ترکیه خواستار مذاکره با آمریکا شد

واکنش سازمان ملل به اعزام نظامیان جدید آمریکا به خلیج فارس

نتانیاهو: در نشست بحرین شرکت می کنیم

انتقاد عربستان از اخوان المسلمین در اولین واکنش به درگذشت مُرسی

مخوف‌ترین و رعب آور‌ترین زندان ایالات متحده را بشناسید

المعلم: ترکیه خاک سوریه را اشغال کرده و از داعش حمایت ‌می‌کند

ادعای طالبان: آمریکا پذیرفت نیروهایش را از افغانستان خارج کند

ارسال تسلیحات جدید روسیه برای ارتش سوریه

پایان عبرت آموز اعتماد به آمریکا؛ مرگ مرسی در قفس دادگاه

کاهش تسلیحات هسته‌ای در جهان

اردوغان: مُرسی به مرگ طبیعی نمرده است

داماد ترامپ از «بن‌سلمان» خواسته فعلا اعدام نکند

انصارالله یمن بازرسی از کشتی‌های بندر الحدیده را به عهده می‌گیرد

متلاشی شدن باند تروریستی وابسته به داعش در مغرب

عفو بین‌الملل نیز اجرای تحقیقات درباره مرگ مُرسی را خواستار شد

درخواست ریاض از جامعه جهانی برای تأمین امنیت آبراه‌های بین‌المللی

ریابکوف: تا زمان اقدام مشابه آمریکا، استقرار موشکی نداریم

روزنامه آلمانی: ترامپ دوست و دشمن نمی‌شناسد

شلیک موشک زلزال به مواضع سعودی‌ها در نجران

کمک میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین

افشای صوت مرسی در سال 2017؛ مسئولان مصر مرا تهدید کرده‌اند

راهپیمایی مخالفان ترامپ در خیابان‎های آمریکا؛ درخواست استیضاح

لرزش های عجیب مرکل!

تبعات خطرناک مرگ محمد مرسی در مصر

اقامه نماز میت غیابی برای مرسی در سراسر ترکیه

عریقات: کنفرانس منامه محکوم به شکست است

روسیه به خروج از توافق تسلیحاتی با آمریکا نزدیک شد

ادامه موج بازداشت‌ها در ترکیه؛ 154 افسر بازداشت شدند

مرگ غم انگیر پناهجویان در دریای اژه

نسل جدید جنگنده‌های پنهان‍کار اروپا معرفی شد

تأکید ارتش الجزائر بر تسریع در برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری