ایران پرسمان

آخرين مطالب

آتش حزب‌الله بر سر صهیونیست‌ها مقالات

آتش حزب‌الله بر سر صهیونیست‌ها

  بزرگنمايي:

ایران پرسمان -
آتش حزب‌الله بر سر صهیونیست‌ها
k ٧.١
٢
دنیای اقتصاد / متن پیش رو در دنیای اقتصاد منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست
چند ساعت پس از سخنرانی هشدارآمیز سیدحسن نصرالله، خبرگزاری‌ها از پرتاب چند موشک ضدتانک به شمال اراضی اشغالی خبر دادند. در این حملات یک تانک در مسیر پادگان افیفیم منهدم شده و همه کسانی که در آن بودند، کشته و زخمی شدند. بالگردهای اسرائیلی نیز زخمی‌های ارتش صهیونیستی را به بیمارستان «سیف» در منطقه «صفد» منتقل کردند. گفته می‌‌شود اسرائیل در پاسخ به‌صورت هوایی پایگاه‌هایی را در جنوب لبنان بمباران کرد. قرار است جلسه رایزنی نتانیاهو با فرماندهان نظامی و اطلاعاتی در ساعات آینده برگزار شود.
الجزیره از تبادل شدید آتش در مرزهای لبنان و اراضی اشغالی خبر داد. ارتش رژیم صهیونیستی از شلیک چند موشک ضدتانک به سمت یک پایگاه نظامی و خودروهای نظامی در نزدیکی شهرک یهودی‌نشین افیفیم در شمال اراضی اشغالی خبر داد. ارتش این رژیم تاکید کرد: پرتابه ضدتانک از اراضی لبنان به سمت اسرائیل در منطقه افیفیم در بخش شمالی شلیک شد. ارتش اسرائیل دستور داده است تا پناهگاه‌ها در مناطقی که تا چهار کیلومتر از مرزهای لبنان فاصله دارند، گشوده شوند. در همین حال، حزب‌الله اعلام کرد که یک تانک را در مسیر پادگان افیفیم منهدم کرده و کسانی که در آن بودند، کشته و زخمی شده‌اند. در همین حال برخی منابع رسانه‌ای اسرائیلی از تبادل آتش در مرز بین لبنان و سرزمین اشغالی در نزدیکی پادگان «آویویم» خبر می‌دهند. شبکه المنار نیز خبر داد که بالگردهای اسرائیلی زخمی‌های ارتش صهیونیستی را به بیمارستان «سیف» در منطقه «صفد» واقع در منطقه «الجلیل» در شمال سرزمین اشغالی منتقل کرده‌اند. این شبکه همچنین از تغییر مسیر برخی از پروازها در فرودگاه «بن گوریون» تل آویو در پی پاسخ حزب‌الله خبر داد. اسرائیل در پاسخ به این حمله به‌صورت هوایی مناطقی را در لبنان بمباران کرد.
جلسه امنیتی کابینه اسرائیل
در پی هدف قرار گرفته شدن یک پایگاه و خودروی نظامی رژیم صهیونیستی توسط حزب‌الله لبنان،‌ «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی جلسه رایزنی با فرماندهان نظامی و اطلاعاتی برگزار می‌کند. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده که لبنان بهای این حمله را خواهد پرداخت.
پیش از این و به‌دنبال حملات پهپادی اسرائیل به لبنان و دستور استقرار نیروهای بیشتر اسرائیلی در مرز با لبنان، حزب‌الله اعلام کرد که فرماندهان میدانی‌اش آماده پاسخ به حملات احتمالی اسرائیل هستند. تنش‌ها میان حزب‌الله و اسرائیل پس از سقوط این دو پهپاد اسرائیلی در حومه جنوبی بیروت که محل استقرار نیروهای حزب‌الله است، بالا گرفت (روزنامه «دنیای‌اقتصاد» در گزارش «خاورمیانه در وضعیت اضطراری» مورخ سه‌شنبه 5 شهریورماه 98 به این مساله پرداخته بود). سیدحسن نصرالله پیش از حملات روز یکشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرده بود که تمام گزینه‌ها برای مواجهه با پهپادهای اسرائیلی که حریم لبنان را نقض می‌کنند، روی میز است. «الن فرانسیس» و «آری رابینوویچ» در گزارش 31 اوت برای رویترز به نقل از رهبر حزب‌الله نوشتند که پهپادهایی که هفته گذشته در بیروت مورد استفاده قرار گرفتند «اگر بدون پاسخ بماند، درها را به روی ترورها می‌گشاید. این مساله تحمل نخواهد شد... اسرائیل باید هزینه کارهای خود را بپردازد.» اسرائیل برخی طرف‌های منطقه‌ای را متهم کرده که موشک‌های نقطه‌زن و تجهیزات مربوطه را به حزب‌الله می‌دهند. به نوشته رویترز، حزب‌الله لبنان هشدار داده که ممکن است حملات اسرائیل باز هم ادامه یابد. «فرانسیس- رابینوویچ» در گزارش خود همچنین نوشتند که ارتش اسرائیل شنبه 8 شهریورماه اعلام کرد که در هفته گذشته «نیروهای زمینی، هوایی و دریایی و اطلاعاتی آمادگی خود را برای سناریوهای مختلف در حوزه فرماندهی شمالی بهبود بخشیده‌اند.» ارتش اسرائیل در یک پست توییتری ردیفی از تانک‌ها و نیروهای زمینی را که درحال استقرار هستند، نشان داد. پیش از حمله تلافی‌جویانه حزب‌الله لبنان در روز یکشنبه ارتش اسرائیل دستور اعزام نیروهای بیشتر به مرزهای شمالی را داده بود. رسانه‌های اسرائیل همچنین اعلام کرده بودند که حریم هوایی در منطقه «شمونه» و بخش‌های مختلفی از «الجلیل» بسته شده است. همچنین آتش‌بارهای گنبد آهنین در این منطقه مستقر شده بود. صبح روز شنبه دیده شد که کاروان‌های نظامی اسرائیل به سمت مرزهای شمالی درحال حرکت هستند و ارتش نیز تیم‌های نظامی را از جولان اشغالی به مرزها با لبنان انتقال داد. پایگاه عبری‌زبان «واللا» اعلام کرد: نیروهای دریایی این رژیم از ترس واکنش احتمالی و عملیات دریایی حزب‌الله لبنان سطح آمادگی و احتیاط خود را طی روزهای اخیر بالا برده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی پیش‌تر تمام مرخصی‌های داده شده به سربازان را در پنج تیپ جنگی در شمال در پی تنش با حزب‌الله لغو کرد و مانع خروج سربازان و خودروهای نظامی از اردوگاه‌های شمالی نزدیک به مرزها شد.
گزارشگران رویترز نوشتند موشک‌های دقیق و نقطه‌زن حزب‌الله می‌تواند پاتکی به نیروی نظامی اسرائیل در جنگ آینده باشد. این موشک‌ها می‌توانند مراکز زیرساختی را هدف قرار داده و آسیب‌هایی جدی وارد آورند. نصرالله رهبران اسرائیل را متهم کرده که به‌دنبال بهانه‌ای برای حمله به لبنان و تغییر قواعد بازی هستند. نصرالله در این سخنرانی خود که گویی روی سخن با رهبران اسرائیل داشت، گفت: «ما موشک‌های نقطه‌زن فراوانی در لبنان داریم که برای هر تقابلی لازم است؛ هم کوچک هستند و هم بزرگ.» به نوشته رویترز، هرگونه حمله‌ای می‌تواند ثبات خاورمیانه را بیشتر در معرض تهدید و بی‌ثباتی قرار دهد. الجزیره نیز در گزارش دیروز یکشنبه 9 شهریورماه با نقل قولی از سخنرانی رهبر حزب‌الله افزود: «ضرورت پاسخ به حملات اسرائیل، مسجل است.» در هر حال، الجزیره می‌افزاید اسرائیل نسبت به موشک‌های نقطه زن حزب‌الله حساسیت‌ها و نگرانی‌هایی دارد زیرا این موشک‌ها را «یک عامل مهم برای تغییر بازی» در بلندمدت می‌داند. همچنین در اقدامی نادر، ارتش لبنان اعلام کرد که به سوی یک پهپاد اسرائیلی که به‌دنبال نقض حریم هوایی لبنان بود، آتش گشوده و او وادار به تغییر مسیر شده است. سعد حریری این اقدام را «تهدیدی بر ثبات منطقه‌ای» و «حمله به حاکمیت لبنان» نامید. الجزیره در بخش دیگری از گزارش خود می‌افزاید: براساس تخمین ارتش اسرائیل، حزب‌الله دارای 130 هزار راکت و موشک است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جنگ بی‌بی و ژنرال درباره چه موضوعی است؟

خشونت علیه زنان ممنوع

سردرگمی آمریکا و اروپا پس از حمله به آرامکو

بی‌کفایتیِ مدیریتی در پخش کشتی ‌آزاد قهرمانی ‌جهان

موضع آمریکا و اروپا پس از حمله به آرامکو

چاهی که ترامپ در خاورمیانه برای خودش کند

سرمایه داری در قرن 21؛ پیش به سوی کره شمالی

جدال سلیمی‌نمین با اصلاح‌طلبان؛ چه کسی جنگ‌ طلب است؟

طی دو دهه قیمت مسکن در تهران 75 برابر شد

آتش زیر خاکستر اقلیم کردستان عراق

آرامکو در یک شب 500 میلیارد دلار از دست داد

نشست سه‌ جانبه آنکارا و مدیریت منازعه سوریه

نیویورک تایمز: عربستان دوست آمریکا نیست

سید محمود طالقانی؛ مجتهد یا مجاهد؟

فوتبال در ایران؛ مرهم دردها یا آیینه تمام‌نما؟

انتخابات اسرائیل؛ شکست بی بی، تقویت راست گراها

پمپئو در عربستان به دنبال چه بود؟

چرا باید استقلال و پرسپولیس را بخرند؟

آیا انصارالله تولید نفت عربستان را به صفر خواهد رساند؟

فایننشیال تایمز: آیا رخدادهای بیشتری میان ایران و آمریکا در راه است؟

آتش زیر خاکستر اقلیم کردستان

راهکار محمدرضا باهنر برای خروج از چرخه چالش‌ها

واشنگتن پست: آیا ترامپ به سوی دیپلماسی چرخیده است؟

5 نگرانی استراما در دربی

جانشین بولتون کیست؟

2 اشتباه بزرگ ناطق به روایت توکلی

اعتراف و تقدیر اصلاح‌طلبان از اقدامات قوه‌قضائیه در مبارزه با فساد

ملاقات ترامپ-روحانی فرض محال است

افول هژمونی دلار؟!

بازگشایی پرونده ترور شهدای هسته‌ای در وزارت اطلاعات

نتانیاهو در برزخ کرسی نخست‌وزیری یا رفتن به زندان

عبور از زلزله اقتصادی

انتخاب ناگزیر بن‌سلمان‌ها

به مطالبه‌گران شفافیت آرا مشکوکم

دانشجوی قلابی!

در شمایل کامل یک «کاپیتان»

نبرد «مدیری» با «هیولا»

ماجرای ناپدید شدن 20 ثانیه‌ای زهرای 2 ساله

پس از حمله به آرامکو چه سناریویی در حال طراحی است؟

یک پرونده و چند پرسش

حمله به حجاب کامل با گرانى!

مرگ تدریجی یک سازمان

اصولگرایان خود را به خواب زده‌اند

آمارهای گول زننده معیشتی

شوک پول کثیف به کنکور پزشکی

برج طوبی در مسیر پلاسکو

طرفدار سابق برجام جانشین بولتون می‌شود؟

تله مذاکره برای تضعیف عناصر اقتدار ایران

قصاص راهبردی؛ نفت در برابر نفت!

پیش و پس از بولتون، دو دوره متمایز ترامپ