ایران پرسمان

آخرين مطالب

پیروزی بزرگ نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان ادلب مقالات

پیروزی بزرگ نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان ادلب

  بزرگنمايي:

ایران پرسمان -
پیروزی بزرگ نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان ادلب
k ٢.٨
٠
مشرق / متن پیش رو در مشرق منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست
نیروهای ارتش سوریه با تکمیل پیشروی ها در محورهای شرق و غرب شهر خان شیخون، تروریست ها را در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه به طور کامل محاصره کردند.
نیروهای ارتش سوریه اواخر روز دوشنبه (بیست و هشتم مردادماه) با آزادی و پاکسازی ایستگاه نظامی النمر، بزرگراه بین المللی «حلب - دمشق» را در شمال شهر راهبردی «خان شیخون» قطع کردند.
با مسدود شدن بزرگراه بین المللی «حلب - دمشق»، ارتباط گروهک های تروریستی در شهر مهم و راهبردی خان شیخون با محور شمال قطع شد و تحولات میدانی در جنوب استان ادلب وارد مرحله ای جدیدی شد.
نیروهای ارتش سوریه روز سه شنبه (بیست و نهم مرداد ماه) پس از چند ساعت درگیری سنگین عناصر تروریستی را عقب راندند و خود را به ورودی های شمال خان شیخون رساندند تا این شهر از لحاظ نظامی ساقط شده محسوب شود.
با پیروزی های میدانی و پیشروی های گسترده نیروهای سوری در محور غربی شهر خان شیخون، گروهک های تروریستی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه در شبه محاصره قرار گرفتند و وحشت بر اردوگاه آنان حاکم شد.
شماری از گروهک های تروریستی که خوب می دانستند گزیته جزء محاصره در انتظار آنان نیست از فرصت استفاده کردند و از تنها باریکه موجود در محور شرقی شهر خان شیخون (حد فاصل ارتفاع ترعی و خان شیخون) عبور و به سمت مرکز استان ادلب متواری شدند.
براساس اطلاعات به دست آمده، گروهی از تروریست ها مواضع اشغالی را در شهرک های «کفرزیتا، لطمانه، مورک، البویضه، لحایا، لطمین و...» در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب تخلیه کردند اما گروهی دیگر از تروریست ها ترجیح دادند در مناطق اشغالی باقی بمانند.
به گزارش مشرق، نیروهای سوری که راهبرد محاصره کامل تروریست ها را در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب در دستور کار قرار داشتند، صبح روز چهارشنبه (سی ام مردادماه)، عملیات را در محور شرقی شهر خان شیخون آغاز کردند.
نیروهای ارتش سوریه در مرحله نخست، عملیات را برای آزادی و پاکسازی ارتفاع «ترعی» از حومه شهرک «سکیک» آغاز کردند و با عقب راندن تروریست های ناامید موفق شدند گام اول را در محور شرقی شهر خان شیخون محکم بردارند.

به گفته منابع میدانی، پس از تثبیت مواضع در ارتفاع «ترعی»، نیروهای سوری عملیات را به سمت شهر خان شیخون ادامه دارد و توانستند مزارع ترعی، کارخانه شکر و منطقه السوسه و خزانات را از اشغال خارج کنند و به کنترل دربیاورند.
با آزادسازی این مناطق مهم و راهبردی (پیشروی 8 کیلومتری از محور شرقی) نیروهای ارتش سوریه به ورودی های شرقی شهر خان شیخون رسیدند و محاصره گروهک های تروریستی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه تکمیل شد.
با رسیدن نیروهای سوری به محله های شرقی خان شیخون، نیروهای مستقر در محور شمالی حرکت خود را برای پیشروی آغاز کردند و وارد محله های شمالی و غربی این شهر شدند تا شکست گروهک های تروریستی کامل شود.
ساعتی بعد نیروهای ارتش سوریه از محور غرب و شرق خان شیخون به یکدیگر محلق شدند و به صورت مشترک به سمت محله های مرکزی و جنوبی پیشروی کردند و در نهایت شهر را به کنترل کامل درآوردند.
در حال حاضر، نیروهای سوری در شهر خان شیخون جست و جو محله به محله را برای کشف انبارهای سلاح و عناصر مخفی تروریست در دستور کار قرار داده اند و در تلاش هستند مناطق آلوده را به طور کامل پاکسازی و همچنین تله های انفجاری کار گذاشته را کشف و خنثی کنند.
به گزارش مشرق، با تکمیل پیشروی ها در محورهای شرق و غرب، گروهک های تروریستی باقی مانده در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه در مساحت 350 کیلومتر مربعی محاصره شده اند.

به گفته برخی از منابع میدانی، در لیست گروهک های تروریستی محاصره شده در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه نام «جمیل صالح»، فرمانده گروه تروریستی جیش العزه و شماری از نیروهای تحت فرمانش دیده می شود.
براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش ترکیه مستقر در ایستگاه مراقبتی حومه شهر مورک (جنوب استان ادلب) تصمیمی برای خروج از منطقه نگرفته اند و باید منتظر ماند و دید آنکارا در نهایت به چه جمع بندی خواهد رسید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نتانیاهو در برزخ کرسی نخست‌وزیری یا رفتن به زندان

عبور از زلزله اقتصادی

انتخاب ناگزیر بن‌سلمان‌ها

به مطالبه‌گران شفافیت آرا مشکوکم

دانشجوی قلابی!

در شمایل کامل یک «کاپیتان»

نبرد «مدیری» با «هیولا»

ماجرای ناپدید شدن 20 ثانیه‌ای زهرای 2 ساله

پس از حمله به آرامکو چه سناریویی در حال طراحی است؟

یک پرونده و چند پرسش

حمله به حجاب کامل با گرانى!

مرگ تدریجی یک سازمان

اصولگرایان خود را به خواب زده‌اند

آمارهای گول زننده معیشتی

شوک پول کثیف به کنکور پزشکی

برج طوبی در مسیر پلاسکو

طرفدار سابق برجام جانشین بولتون می‌شود؟

تله مذاکره برای تضعیف عناصر اقتدار ایران

قصاص راهبردی؛ نفت در برابر نفت!

پیش و پس از بولتون، دو دوره متمایز ترامپ

دست بسته جنگ طلبان آمریکایی در برابر کنگره و سنا

از آنتن های ماهوارۀ بشارتی تا آمار حجاب رحمانی فضلی

گاوهای شیرده بی‌دفاع

پیامد خودسوزی برای دو نماینده

ظهور قریب‌الوقوع یک ابرطبقه

پهپادها چگونه معادلات جنگ را تغییر دادند؟

معمای مسعود

بررسی "پژوهشگر ژاپنی" از تنش ٤٠‌ساله تهران - واشنگتن

حاشیه‌سازی های پدرخوانده ورزش

همه ادعاهای بی‌فرجام علیه ایران

ایران تعیین تکلیف کرد

طبیبان گریزپا در دام مالیات‌چی‌ها

جدی شدن تقابل نفتی در خاورمیانه

«بنا»ی فرنگی در خطر ریزش!

سقوط آزاد دهک‌ها؛ افزایش فقر در ایران

تزار طعنه‌ها

مذاکره با آمریکا و سیاست فشار حداکثری ترامپ

نتانیاهو در دوراهی مرگ و زندگی

ریشه‌یابی ترس از اصلاح قیمت انرژی

آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از اقدام نظامی علیه ایران به آن پاسخ داد

سرمقاله خراسان/ لیبرمن؛ پوتین و نتانیاهو

پوست‌اندازی نظم جهانی

آرزوهای آمریکا را به خبر تبدیل نکنید!

درک مناسبات جدید قدرت در دنیا پس از حمله به آرامکو

عملیات آمریکایی-اسرائیلی برای جلوگیری از بازگشایی جاده «تهران - مدیترانه»

بلومبرگ: جنگ سعودی - اماراتی سرنوشت یمن را به ایران می سپارد

چرا ریاض در اتهام زنی به ایران جانب احتیاط را گرفته است؟

پاتریک بوکانان: پاسخ ترامپ به ایران چه خواهد بود؟

یورش به حریم سلطان

سعدالله زارعی: ابعاد حمله اخیر کوچکتر از آن بود که کار ایران باشد