ایران پرسمان

آخرين مطالب

حمایت وزیران صهیونیست از طرح مرموز نتانیاهو بين الملل

حمایت وزیران صهیونیست از طرح مرموز نتانیاهو

  بزرگنمايي:

ایران پرسمان -
حمایت وزیران صهیونیست از طرح مرموز نتانیاهو
k ٢.٥
٠
ایسنا / نخست وزیر رژیم صهیونیستی طرحی را برای کوچاندن داوطلبانه مردم نوار غزه پیشنهاد داده است که مورد استقبال مقامات این رژیم قرار گرفته است.
به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، وزیر ارتباطات و وزیر سابق دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی از پیشنهاد "یک منبع سیاسی عالی‌رتبه" مبنی بر تشویق اهالی غزه به کوچ داوطلبانه و از روی رضایت استقبال کردند.
رادیوی اسرائیل هویت این "منبع سیاسی عالی‌رتبه" را که درباره کوچاندن داوطلبانه مردم غزه صحبت می‌کند، فاش و اعلام کرد، این اظهارنظرها درباره بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که بر طرح کوچاندن اهالی غزه نظارت می‌کند؛ طرحی که خواسته و آرزوی این رژیم است.
رادیوی این رژیم اعلام کرد، درخواست کوچاندن داوطلبانه اهالی غزه از سوی احزاب راست‌گری کوچک مطرح نشده است و جالب توجه این است که این موضوع را خود نخست وزیر مطرح کرد. از زمان محاصره نوار غزه از سال 2006 تاکنون 40 هزار تن از این منطقه مهاجرت کرده‌اند.
وزیر ارتباطات اسرائیل در گفت‌وگو با رادیوی این رژیم، از تل‌آویو خواست به غزه بازگشته، آن را اشغال و اداره کند و اهالی این منطقه را به کوچاندن تشویق کند.
وی افزود: باید به غزه بازگشت و مسؤولیت را برعهد گرفت و مشکل را حل کرد. "ما باید برای برقراری امنیت، صلح و بهبود کیفیت زندگی به غزه بازگردیم. سه چهارم ساکنان این منطقه آوارگان هستند و از سال 1948 توسط کشورهای عربی علیه رژیم صهیونیستی به عنوان ابزاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این وزیر اسرائیلی درباره درخواستش برای کوچاندن داوطلبانه ادامه داد: ما وظیفه داریم به غزه بازگشته و فرصت را برای مهاجرت گسترده اهالی آن فراهم کنیم. براساس همه نظرسنجی‌ها، بیشتر اهالی غزه می‌دانند که نه به خاطر رژیم صهیونیستی و نه به خاطر محاصره، بلکه به خاطر مساحت زمین کوچک نمی‌توان در این منطقه زندگی کرد و برای آنها در غزه آینده‌ای وجود ندارد. وی ادامه داد، می‌توان طرحی 10 ساله برای تشویق جهت مهاجرت تنظیم کرد و در آن شغل اشخاص را تامین و آنها را به اروپا فرستاد، چرا که اروپا به کارگر نیاز دارد. می‌توان این کار را به صورت منظم انجام داد و این طرحی است که هزینه‌اش از هر راه‌حل دیگری و بالطبع جنگ کمتر است.
وزیر ارتباطات اسرائیل گفت: در دراز مدت می‌توان این طرح را در کرانه باختری نیز اجرایی کرد. پیشنهاد می‌دهم طرح سیاسی برای پایان یافتن درگیری میان راست‌گرای اسرائیلی مورد بررسی قرار بگیرد که چند مدت پیش تهیه شده و درباره برعهده گرفتن مسؤولیت و اعمال حاکمیت ارضی است. ایده مهاجرت با رغبت و نه با زور است و می‌توان اقدامات ترغیب کننده برای تشویق بیشترین تعداد ممکن از عرب‌ها برای مهاجرت از "سرزمین اسرائیل" را اتخاذ کرد.
وی گفت: هیچ راه‌حل دیگری برای دراز مدت وجود ندارد. اگر به دنبال بقای اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی با اکثریت یهود و همراه با امنیت، صلح، آرامش، شکوفایی اقتصادی و اجتماعی باشیم، هیچ راه‌حل دیگری وجود ندارد. دو ملت از بیش از یک قرن پیش بر سر کشور درگیر هستند. عرب به عنوان ملت و گروهی به دنبال نابودی اسرائیل هستند. آنها از به رسمیت شناختن این رژیم به عنوان یک کشور یهودی و مشروعیت موجودیت آن حتی برای یک روز خودداری می‌کنند. هیچ راه‌حلی وجود ندارد و ما باید مسؤولیت را برعهده گرفته و با انگیزه‌ دادن و به صورت تدریجی عرب را برای مهاجرت به خارج ترغیب کنیم. غزه پر از جمعیت، بمب ساعتی است که آینده اسرائیل را تهدید می‌کند.
این مقام مسؤول روز دوشنبه از طرح کوچاندن پرده برداشت و رادیوی این رژیم اعلام کرد، نتانیاهو این طرح را رهبری می‌کند و اظهارنظرها درباره کشورهای عربی و خارجی برای جذب فلسطینیان با هزینه اسرائیل از طریق قطارهای هوایی در جریان است.
این درخواست‌ها و برنامه‌ها از حمایت گسترده راست‌گراهای صهیونیستی برخوردار شده است و در این راستا، معاون وزیر خارجه این رژیم گفت، نتانیاهو برای خروج ساکنان غزه تشویق می‌کند تا از فشارهای احتمالی حماس در آینده رهایی یابد.
ایده کوچاندن فلسطین قبل از "نکبه"، در میان چپ‌گراهای صهیونیستی مطرح شد و پس از توافق بر سر آن در "خانه سرخ" در تل‌آویو در سال 1934، بن گوریون نظارت بر این ایده را برعهده گرفت. همچنین پرفسور ایلان پاپه، تاریخ‌نگار یهودی هم بیش از یک دهه پیش در کتاب خود تحت عنوان "پاکسازی نژادی در فلسطین" از این مساله سخن رانده بود.
چپ‌گراهای اسرائیل دیدگاه‌های زیادی درباره این ایده خود جهت تکمیل پاکسازی با ابزارهای مختلف از جمله کوچاندن ساکنان منطقه مثلث داخل اراضی 48 به دست آورد و دیری نپایید که برخی از احزاب از جمله حزب رحبعام زئیوی، وزیر اسرائیلی آن را پذیرفت که برنامه سیاسی خود را روی ایده کوچاندن همه فلسطینیان در هر دو طرف خط سبز پایه‌ریزی کرد.
پیشتر اسحاق رابین، نخست وزیر اسبق اسرائیل رهبر کوچاندن اهالی دو شهر اللد و الرمله در نکبه 1948 ایده کوچاندن را تایید کرد و ابراز امیدواری کرد که کاش روزی بیدار شده و ببیند که غزه در دریا غرق شده است.
در این راستا، احمد الطیبی، نماینده عرب کنست اظهارات سیاستمداران اسرائیلی را پیرامون کوچاندن فلسطینیان به باد انتقاد گرفت و به رادیوی اسرائیل گفت، این رژیم غزه را محاصره کرد و ساکنانش به دنبال حل درد و رنج خود یعنی پایان دادن به محاصره به جای ایده‌های کوچاندن داوطلبانه هستند. ایده‌هایی که در سال 1948 به پاکسازی نژادی شناخته شدند.
همچنین دو مسؤول اسرائیلی ارشد در جریان سفر نتانیاهو به اوکراین از روابط اسرائیل با تعدادی از کشورها از جمله کشورهایی در خاورمیانه برای جذب شهروندان نوار غزه پرده برداشت و گفت، اسرائیل آماده تامین بودجه پروازهای هوایی برای کوچاندن اهالی غزه راغب و دادن اجازه به آنها برای ترک غزه از طریق فرودگاه‌های منطقه نقب است. این مسؤول ارشد که توضیح داد خود نتانیاهو است، گفت، رژیم صهیونیستی آماده گشایش گذرگاه‌های غزه و نیز آماده دادن اجازه به مردم غزه برای سفر از طریق فرودگاه‌هایش در صورت آمادگی کشورها برای جذب این مردم است.
این منبع افزود، این موضوع بارها در دولت امنیتی سیاسی‌ کوچک مطرح شد. وی ادامه داد: تلاش‌هایی با کشورهای ذی‌ربط به منظور قانع کردن این کشورها برای پذیرش مردم غزه انجام دادیم اما در این باره موفق نبودیم.
این منبع گفت، در سال 2018 نوار غزه 35 هزار فلسطینی داوطلبانه بدون کمک رژیم صهیونیستی این منطقه را ترک کردند.
همچنین منابعی در اسرائیل اعلام کرد، این طرح شامل گشایش فرودگاه‌های نظامی در نقب است تا آن دسته از اهالی غزه که تمایل به خروج دارند، به هزینه خود رژیم کوچ کنند اما تاکنون هیچ کشوری پیدا نشده است که با جذب "مهاجران" موافقت کند.
رادیوی اسرائیل اعلام کرد، تعداد کارگران غزه مجاز به کار در اراضی اشغالی به شدت افزایش یافته است. این تعداد ماه میلادی گذشته به 17 هزار تن افزایش یافت و ارتش اشغال‌گر هم این رویکرد را حمایت می‌کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حملات سهمگین نامزدهای دموکرات به ترامپ

وصیت ملک عبدالعزیز درباره یمن چه بود؟

سرکرده داعش پیام صوتی جدیدی منتشر کرد

حضور جانسون در لوکزامبورگ حاشیه‌ساز شد

وقتی مودی زندانبان می‌شود

شورای امنیت برای یمن تشکیل جلسه می دهد

گری سیگ: دوران «بزن در رو» به پایان رسیده است

جنگ لیست‌ها در انتخابات رژیم صهیونیستی

کشته شدن نظامی آمریکایی در افغانستان

البغدادی پیام داد

جزئیات گفت‌وگوی تلفنی پادشاهان بحرین و عربستان

صحبت‌های پوتین در اجلاس سه جانبه آنکارا

ارجاع دادن جالب پوتین به آیه‌ قرآن

حمله جدید موشکی یمنی‌ها به عربستان

قرارداد سری فرانسه و آلمان با عربستان

اظهارات نتانیاهو در مورد حملات پهپادی علیه تأسیسات نفتی عربستان

پاسخ جالب روزنامه‌نگار یمنی به مجری بی‌بی‌سی: این تازه اولشه!

جدیدترین تصاویر از جراحت قلب اقتصادی عربستان

واکنش محافظه‌کارانه عمان به حملات پهپادی عربستان

ادامه شکنجه زندانیان سیاسی در بحرین

لحظه دیدار پوتین با اردوغان

اردوغان از صلح در سوریه گفت

احتمال تولید "اس 400" در هند

توصیه انصارالله یمن به رژیم سعودی

پس لرزه های عملیات یمنی ها بر پیکره اقتصاد عربستان

کویت: بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد

تصمیم ضد عربستانی آلمان

احتمال ازسرگیری مذاکرات کره شمالی با آمریکا

شکار 9 مزدور عربستان در عملیات تک‌تیراندازان یمنی

پوتین میهمان اردوغان شد

پهپادهای یمنی آبروی پاتریوت آمریکا را بردند

نمک پاشی عطوان روی زخم سعودی ها با پاتریوت!

قرار شوم عربستان و آمریکا در مورد یمن

خبری که پوتین در مورد سوریه داد

لقمه بزرگی که در دهان امارات گیر کرد

قطع انتقال نفت عربستان به بحرین

نسل‌کُشی مسلمانان توسط دولت میانمار تایید شد

رهبر اپوزیسیون کره‌جنوبی سرش را تراشید!

پرواز قیمت نفت با پهپاد یمنی

آلمانی‌ها کاراگاه می شوند

آرزوی کودکان صهیونیست!

موضع اروپا در مورد حمله یمنی ها به عربستان

آمریکا به کمک عربستان می‌رود

کنایه سنگین نامزد انتخابات 2020 به ترامپ

تصاویری از غافلگیری گارد عربستان در حمله یمنی‌ها

رسوایی های جنسی قاضی دیوان عالی آمریکا حاشیه ساز شد

پمپئو: حمله به عربستان از خاک عراق نبوده است

روایت هالیوودی از یک ترور!

هنیه برای شاه سعودی نامه نوشت

ترامپ: نیازی به نفت خاورمیانه نداریم!