ایران پرسمان

آخرين مطالب

فخرفروشی نماینده با چک 6.5 میلیارد تومانی! سياسي

  بزرگنمايي:

ایران پرسمان -

برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید،و از مرورگر خود را بروزرسانی نمایید

k ٤.١
١٣
تسنیم / نماینده مردم استان تهران در شورای عالی استان‌ها معتقد است که نمی‌تواند همانند مردم از وسایل نقلیه عمومی برای شرکت در جلسات استفاده کند چرا که وی باید از خودروهای سریع برای رسیدن به موقع در جلسات استفاده کند.
بیستمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها صبح امروز به ریاست مرتضی الویری برگزار شد و در ابتدا این اجلاس محمد قانبیلی نماینده مردم تهران در شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور نسبت به برخی از موضوعات در این نهاد اعتراض کرد و در ادامه تنشی بین قانبیلی و برخی اعضاء صورت گرفت.
مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها نیز درباره تنش ایجاد شده امروز در جلسه شورای عالی استان‌ها در ارتباط با اخذ حق الجلسه شرکت اعضای این شورا در مجامع و جلسات مختلف گفت: تعدادی از اعضای شورای عالی استان‌ها تمایل به شرکت در مجامع و کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی دارند که ما از این موضوع استقبال می‌کنیم و آنها را معرفی می‌کنیم. قطعاً برای شرکت در این جلسات باید حق الجلسه دریافت کنند و به دلیل اینکه عضویت در شوراها شغل محسوب نمی‌شود، گرفتن این حق الجلسه بلامانع است ولی با توجه به اینکه منابع مالی ما محدود است نمی‌توانیم مبلغی را در این خصوص پرداخت کنیم. اما حضور در مجامع یا تشکل‌هایی که نماینده شورای عالی استان‌ها در آنها حق رأی دارد حق الجلسه آن پرداخت می‌شود.
در حقیقت اگر نماینده ما از استانی برای شرکت در چنین جلساتی در تهران حضور پیدا کند موظف هستیم حق الجلسه آن را پرداخت کنیم که این جلسات حدود سه یا چهار جلسه است که حق الجلسه به آن تعلق می‌گیرد که در هیئت‌های مختلف این جلسات برگزار می‌شود. یکی از اعضا ( قانبیلی) یک سال بود که در مجامع مختلف شرکت کرده بود و مبلغ 18 میلیون تومان دریافت کرده بود که ما در این جلسه تصویب کردیم که از این پس فقط با توجه به محدودیت منابع مالی، جلساتی که حق رأی وجود دارد برای آن حق الجلسه پرداخت شود.
پس از صحبت‌های رئیس شورای عالی استان‌ها، قانبیلی به میان خبرنگاران آمد و نسبت به صحبت‌های الویری واکنش نشان داد و گفت: بنده به عنوان نماینده شورا در هیئت نظارت کشور که در وزارت کشور برگزار می‌شود با حق رأی حضور داشته‌ام. بنده مجموعاً در طول سال 97 در 57 جلسه حضور پیدا کردم که حدود 10 جلسه آن در مجلس بود و مبلغ 18 میلیون تومان را بابت حق ایاب و ذهاب! دریافت کرده بودم. بنده از پردیس برای شرکت در این جلسات به تهران می‌آیم و برای حضور در این جلسات مصوبه پرداخت حق الجلسه وجود دارد، لذا به این ترتیب بنده بابت حق الجلسات از شورای عالی استان‌ها طلبکار هستم و علاوه بر مبلغ 18 میلیون تومان بابت ایاب و ذهاب، باید حق الجلسات نیز پرداخت شود و رقم اشاره بابت هزینه ایاب و ذهاب بنده برای شرکت در جلسات مجمع شورای عالی استانها است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا شما نمی‌توانستید با هزینه کمتری و یا از طریق ناوگان عمومی در این جلسات حضور پیدا کنید، گفت: خبرنگاران می‌توانند هرگونه تفسیری کنند.قانبیلی با کنایه ادامه داد: شما خبرنگاران می‌توانید در هیئت رئیسه شورای عالی استانها قرار بگیرید و این رقم را کاهش دهید!
نماینده مردم استان تهران در شورای عالی استان‌ها با تأکید بر اینکه پرداخت هزینه ایاب و ذهاب برای شرکت در مجامع مصوبه هیئت رئیسه شورای عالی استانها را دارد، افزود: ما نماینده مردم هستیم و در واقع نمی‌توانیم مثل مردم در جلسات شرکت کنیم و مجبورم از یک وسیله سریعتری استفاده کنم تا در جلسات حضور به موقع را داشته باشم. البته بنده امروز که خواستم در جلسه شورای عالی استانها شرکت کنم از مترو استفاده کردم.
وی در پاسخ به این پرسش که شما در نطق پیش از دستور خود عنوان کردید که شوراها پول را دریافت نمی‌کنند و در واقع نان و ماست می‌خورند این صحبت‌هایتان با دریافت مبلغ 18 میلیون تومان تحت عنوان هزینه ایاب و ذهاب همخوانی ندارد گفت: قطعاً حرفهایم به هم ربط دارد و مبلغی که بنده دریافت کردم بابت یک سال است و بنده بابت 57 جلسه مجمع مبلغ 18 میلیون تومان دریافت کردم که برای هر رفت و آمدی و شرکت در مجمع مبلغ 315 هزار تومان به عنوان هزینه ایاب و ذهاب پرداخت کردم.
قانبیلی در ادامه در واکنش به سوالات مکرر خبرنگاران در ارتباط با دریافت هزینه میلیونی بابت رفت و آمد گفت: چرا شماها می‌خواهید مرا محکوم کنید.
نماینده مردم تهران در شورای عالی استان‌‌ها در ادامه در پاسخ به این پرسش که صحبت‌های شما در ارتباط با دریافت مبلغ میلیونی بابت تردد برای 57 جلسه مغایر با صحبت‌های الویری رئیس شورای عالی استانهاست، گفت: ایشان بیاید ثابت کند وآقای الویری اشتباه می‌کند و در این خصوص اطلاعاتی ندارد و بیاید بگوید که آیا ریالی بابت حضور بنده در جلسات مجمع داده است یا خیر و اگر ریالی داده است بنده دو زار به وی پرداخت می‌کنم و تمام پولهایی که ایشان داده است بابت ایاب و ذهاب بوده است و ایشان متأسفانه اطلاعات دقیقی ندارند و ما و شما خبرنگاران را به چالش می‌کشانند.
وی در پاسخ به این پرسش که در سالجاری در چند مجمع شرکت کرده‌اید گفت: ما عموما در ماه 4 یا 5 مجمع شرکت می‌کنیم، در فروردین‌ماه 2 مجمع، اردیبهشت‌ماه 5 مجمع، خرداد 4 و تیرماه تا الان 3 مجمع شرکت کرده‌ام.
قانبیلی در پاسخ به این پرسش که در صورتی که شورا دیگر مبلغی تحت عنوان هزینه‌ ایاب و ذهاب پرداخت نکند آیا شما باز هم در این مجامع شرکت خواهید کرد یا خیر، گفت: مگر بنده برای دریافت پول این مجامع می‌روم، الحمدلله بنده آنقدر دارم که با 10 تا 15 میلیون زندگی نکنم!
به گزارش تسنیم وی در ادامه عکسی در ارتباط با چکی به مبلغ 6 میلیارد و 500 میلیون تومان در گوشی موبایل خود به خبرنگاران نشان داد و گفت: این چک بابت مبایعه‌نامه یک ملک بوده است.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه کارتان چیست گفت: کار ما آشغال است و آشغال جمع می‌کنیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خاطره مسئول دفتر رهبرانقلاب از فتاح

دیدار ظریف با مورالس

پچ پچ "بی بی" با وزیر آمریکایی درباره ایران

تقدیر سازمان اطلاعات سپاه از وزارت اطلاعات

حکم پرونده عاملان قتل علیرضا شیرمحمدعلی صادر شد

روزنامه «آرمان امروز» به پیشخوان مطبوعات باز می‌گردد؟

داماد روحانی برکنار شد؟

نخست وزیر عراق چرا به ایران آمد؟

چرا حقوق‌ ها در سامانه حقوق و مزایا در دسترس نیست ؟

زیباکلام: آمریکا در مقابل ایران متانت به خرج می دهد

واکنش وزارت اطلاعات به مصاحبه یک نماینده مجلس

ظریف به جانسون درباره توقیف نفتکش حامل نفت ایران چه گفت؟

رحیمی: هیچ برتری بین مردم ایران و افغانستان وجود ندارد

بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست فوق‌العاده کمیسیون مشترک برجام

اظهارات جنجالی کریمی قدوسی درباره دوتابعیتی ها

مسکو و فرانسه بر یافتن راههایی برای حفظ برجام تأکید کردند

کریمی قدوسی لیست دوتابعیتی‌ها را منتشر کرد

تحلیل ولایتی از اسقاط پهپاد آمریکایی و توقیف نفت‌کش انگلیسی

اظهارنظر تازه روحانی درباره قیمت گوشت

نماینده مجلس: 250 میلیون تومان پول رهن خانه از مجلس گرفتم

مقام اماراتی: ترامپ برای اعراب شیر است برای ایران خرگوش!

سنایی: پنبه اعتبار و ارزش‌های‌ غربی زده شده است

یاوه‌گویی عادل الجبیر درباره توقیف نفت‌کش انگلیس

کارشناس بی بی سی: در توقیف نفتکش انگلیسی حق با ایران است

گزافه‌گویی پمپئو: ایران ترامپ را خوشحال کند!

سردار جلالی: مذاکره با آمریکا «اسم رمز فتنه» است

"عراقچی" پیام مکتوب "روحانی" را برای "مکرون" برد

توضیحات جواد امام درباره تفاوت اصلاح‌طلبان بدلی با واقعی

انتقاد شدید ظریف از آمریکا در دیدار با اورتگا

خبرِ تازه درباره پرونده تحصیلی حسین فریدون

بررسی نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت

حضرتی: حاضریم بخاطر روحانی مورد لعن و نفرین اصولگراها واقع شویم

روایت مصباحی‌مقدم از مصارف انتخاباتی شورای وحدت

سرانجام "نجفی" در صورت اثبات غیرعمدی بودن قتل "استاد"

خدمات کنسولی کانادا به شهروندان ایرانی در هاله‌ای از ابهام

نمایندگانی که با تأخیر به مجلس آمدند

حزب حاکم انگلیس در چالش "نفت‌کش‌"ها و "برگزیت"

ظریف وارد بولیوی شد

بررسی وضعیت نفتکش ایرانی در مجلس با حضور ظریف

مرخصی بقایی تمدید شد

نمایندگان متقاضی عضویت در کمیسیون امنیت ملی مجلس

روحانی درگذشت دو پدر شهید را تسلیت گفت

نظر مطهری درخصوص تحریم‌ انتخابات

جزئیاتی از مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید کمیته امداد

شمخانی: طرح‌های جعلی مغایر اراده مردم فلسطین هرگز به نتیجه نخواهد رسید

روزنامه جمهوری اسلامی کوچک شد!

شگفتی پنتاگون از توانمندی‌های نظامی ایران

جانشین فرمانده سپاه: چیزی جز حقارت نصیب دشمن نمی‌شود

ترامپ چه ربطی به فیلم قیصر دارد؟

بزرگ‌ترین خدمت آمانو به پرونده هسته‌ای ایران