ایران پرسمان

آخرين مطالب

بهترين شخصيت خود را بيابيد پرسش

بهترين شخصيت خود را بيابيد

  بزرگنمايي:


مردم واقعا شاد و موفق سعي مي کنند تا حد امکان بهترين و باهوش ترين نسخه از شخصيت واقعي خود باشند؛ البته نه در ظاهر که به طور دروني. اين کار نمايش برند يا اعتبار يا خودنمايي نيست، بلکه کاملا دروني و واقعي است و آنها با همه وجود بهترينِ خود را ارائه مي دهند.

اينکه انسان بهترين خودِ واقعي باشد به ظاهر بسيار ساده است اما انجام آن واقعا کار سختي است. يک عمر طول مي کشد تا انسان آن را درک و اجرا کند.

در زندگي انجام همه کارهاي ارزشمند بسيار دشوار است. براي رسيدن به اين هدف بايد دست از تنبلي برداشت و با پشتکار در مسير صحيح قدم برداشت.

زندگي بهتر از اين نيست که شما بهترين چهرهِ واقعيِ خود را پيدا و با آن شخصيت زندگي کنيد؛ شخصيت باهوش و بسيار موفق. همان طور که استيو جابز در کنفرانس جهاني سان فرانسيسکو در سال 2008 ميلادي گفت: «زمان بسيار محدود است، بنابراين وقت خود را با زندگي به سبک ديگران هدر ندهيد. اجازه ندهيد زمزمه نظرات ديگران باعث شود تا صداي دروني خود را نشنويد.»


انسان بايد هميشه به چيزي– دل، سرنوشت، زندگي، قضا و قدر اعتقاد داشته باشد. بهترين روش براي رسيدن به اين هدف اين است که کارهايي خود را با عشق و علاقه انجام دهيد. اگر هنوز به اين مرحله نرسيده ايد، دست از تلاش برنداريد و ادامه دهيد.

البته رسيدن به چنين هدفي به هيچ وجه آسان نيست و چالش هاي بزرگي سر راه شما قرار دارند اما مي توانيد با کمي حوصله و صبر، آنها را طي و به هدف خود برسيد.

براي اينکه بهترين نسخه از شخصيت خود را ارائه دهيد بايد دو عنصر اساسي و کليدي «تمرکز» و «نظم» داشته باشيد. دو موردي که داشتن آنها در اين روزها بسيار سخت است. اين روزها حواس پرتي و رسيدن به خوشحالي هاي موقت و کوتاه مدت بسيار آسان و البته اعتياد آور است.

پيدا کردن انگيزه لازم به منظور قرار گرفتن در مسير خوديابي و پيدا کردن بهترين «خود» سه مزيت دارد که در ادامه آنها را نام برده ايم.

باعث خوشحالي شما مي شود: شناخت خود باعث مي شود تا با احساس راحتي بيشتري در پوست خود زندگي کنيد. اين کار باعث کاهش استرس و نگراني هاي شما مي شود. با شناختن خود و انتخاب بهترين «خود» مي توانيد بهترين همسر، پدر / مادر يا بهترين دوست باشيد. اين شناخت، انسان بهتري از شما مي سازد.

بعلاوه، بدون شناخت خود واقعي نمي توانيد به دستاوردهاي بزرگي در زندگي خود دست پيدا کنيد. بدون شناختن خود در واقع نمي توانيد هدف يا علاقه مندي خاصي هم براي خود تعريف کنيد و در نتيجه به جايگاهي که مي خواهيد نيز نمي رسيد. هيچ هدفي بدون هوشمندي و شناخت ميسر نمي شود.

هرگز سعي نکنيد طوري زندگي کنيد که واقعا نيستيد. بهتر است به جاي خودنمايي يا زيستن در قالبي که خود واقعي شما را پنهان مي کند، سعي کنيد خود واقعيتان باشيد. باور کنيد اين کار باعث مي شود تا بهترين و موفق ترين زندگي را داشته باشيد زيرا با علاقه مندي کارهاي خود را انجام مي دهيد و با انرژي بيشتري در مسير درست قدم بر مي داريد.

با انحراف از مسير اصلي، بهاي بسيار سنگيني پرداخت مي کنيد: تنها افرادي که واقعا نگران شما هستند، فرد مورد علاقه، دوستان و خانواده تان هستند. بقيه آدم ها به قدري درگير زندگي خود و مشکلاتشان هستند که براي شما و فکر کردن به شما وقتي ندارند. در واقع بايد گفت شما براي ديگران اهميت ويژه اي نداريد. بنابراين پرداختن به کارهاي غيرمنطقي و غير اصولي براي خود و ديگران هيچ ارزشي ندارد. از همه مهم تر، اين مساله باعث مي شود تا فرصت هاي پيش رو را از دست بدهيد و نتوانيد موقعيت هاي زندگي خود را تشخيص دهيد و از آنها استفاده کنيد.

يک نظريه در تجارت هست که به آن «ارزش فرصت ها» مي گويند. به اين معنا که با انتخاب يک موقعيت، فرصت هاي ديگر زندگي خود را از دست مي دهيد. بيشتر مردم بدون توجه به اين ايده، بسياري از موقعيت هاي خود را از دست مي دهند و زماني متوجه اين مساله مي شوند که ديگر بسيار دير شده است.

خودشناسي هيجان انگيز ترين سفر زندگي انسان ها است: همه ما برده اتفاق هاي زندگي خود هستيم. بسياري از ما دوست داريم در مورد سفرهاي خودشناسي افراد موفق مطالعه کنيم يا فيلم هايي در مورد آنها ببينيم. مسافرت هميشه سرشار از يافته ها و لذت هاي ماندگار است. خودشناسي نيز همچون سفر است و فرصت آن براي همه انسان ها موجود است. تا زماني که وارد اين مسير نشويد، متوجه نخواهيد شد چه دستاوردهايي خواهيد داشت. در سفر خودشناسي مي توانيد کارهاي برجسته اي انجام دهيد و مسايل جديدي کشف کنيد. اين سفر مملو از دستاوردهاي عالي است.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

علت جلوگیری از دفن امام حسن (ع) در کنار پیامبر (ص) چه بود؟

گوشه ای از فضایل و كرامات امام زمان (عج)را بیان كنید؟

مردم طرفدار موسیقی کوچه و بازاری بودند!

مبارزه مدنی یک سلاح نیست

به امام گفت راه لغزنده‌ای را برای دفاع از انقلاب انتخاب کرده‌ام

چرا واردات کالاهاي مشابه داخلي حرام شرعي و قانوني است؟

علت اسلام هراسي در غرب و شيعه هراسي در شرق چيست؟

آيا نظام اسلامي يك نظام ايده آل است؟

اقدامات سياسي آقا محمد خان قاجار براي كنا ر زدن رقباي خود در ايل قاجار چه بوده است؟

چه کساني دنبال غيرقانوني اعلام کردن جامعتين هستند؟

مفهوم سبک زندگي

کنکاشي در پرسش‌هاي رهبر معظم انقلاب؛

چگونه به خدا ايمان واقعي داشته باشيم؟

فلسفه سبک زندگي اسلامي

در دوران جنگ تحميلى شاهد چه حملات متعددى از جانب عراق عليه غير نظاميان بوديم؟.

مهم‏ترين علل تحميل جنگ 8 ساله به جمهورى اسلامى ايران چه بود؟

: مهم‏ترين علل تحميل جنگ 8 ساله به جمهورى اسلامى ايران چه بود؟

روش‌ تبيين‌ حقيقت‌ هنر و امکان ديني شدن آن چيست؟

چرا تندروها به دنبال حمايت از عارف هستند؟

آيا سياستهاى آمريكا با آمدن و رفتن دولتها در ايران تفاوت مى‏كند؟

چرا آمريكا قابل اعتماد نيست؟

انتظارات مردم از دولت يازدهم چيست؟

درمواجهه با دولت يازدهم چه بايد كرد؟

خاستگاه رأى مردم به آقاى حسن روحانى در انتخابات رياست جمهورى چه بود؟

نحوه برخورد اصولگرايان با دكتر روحانى بايد چگونه باشد؟

آيا واقعا ما دچار وضع نگران‏ كننده‏ اى از نظر جمعيت هستيم؟

هدف كشورهاى غربى از تبليغ سياست كنترل جمعيت چيست؟

آيا با ادامه روند كنونى نرخ رشد جمعيت، ما دچار تهديد خواهيم شد؟

منظوراز" نيازمند بازتعريف اصولگرايي هستيم" چيست؟

آيا افراطي ها مجددا به صحنه باز مي گردند؟

آيا مفهوم فراجناحي در دولت آقاي روحاني شبيه دوره آقاي هاشمي است ؟

سازگاري کامل، آرزويي غير ممکن

آيا مديري استراتژيک هستيد؟

آيا زن ها ذاتاً بدخلق هستند؟

هشت اشتباه مهلک در زندگي مشترک

بهترين شخصيت خود را بيابيد

کاهش عوارض گودي کمر

لاکي بامبو و روش هاي نگهداري آن در آپارتمان

مواردي که زندگي مشترکتان را تهديد ميکند!

چگونه مسواک مان را تميز نگه داريم؟

تمريناتي براي کاهش صدمات بدني در دوران پيري

مشکلات اول زندگي را اينگونه حل کنيد

10 چيزي که فرزند شما را مسموم مي کند

بدنم به رژيم جواب نمي دهد!

چطور اعتماد مشتريان را به دست آوريد

مي خواهيد پيلينگ کنيد؟

5 فايده مواد غذايي تلخ

نمايشگاه کتاب برويم يا نه؟

اگر خجالتي هستيد اين مقاله را بخوانيد!

کدام درد شکم را جدي بگيريم؟