ایران پرسمان

آخرين مطالب

تفسير کابوس هاي رايج شبانه چيست؟ پرسش

تفسير کابوس هاي رايج شبانه چيست؟

  بزرگنمايي:

اکثر انسان ها گاهي کابوس مي بينند و بعضي از آنها تقريباً هر شب کابوس مي بينند. اين وحشت هاي شبانه چه معنايي دارند؟ با آنکه کابوس ها گاهي زاده ضمير نيمه خودآگاه هستند و هيچ تعبير عميقي پشت آنها نيست، ولي در اکثر موارد، کابوس ها در واقع دلايل و معاني خاصي دارند. آنها باعث مي شوند که نگاه عميق تري به افکار و احساسات خود بيندازيد و حالت روحي و عاطفي خود را بهتر درک کنيد. در زير چند مورد از رايج ترين کابوس هاي مردم را ذکر مي کنيم و معاني آنها را برايتان شرح مي دهيم.

بلاياي طبيعي
آيا تابحال خواب يک توفان وحشتناک يا نزديک شدن گردبادي که خانه ها و درختان را از جا مي کند ديده ايد؟ اين نوع کابوس ها نشانه ترس يا اضطراب در فرد است. از آنجائيکه آب و هوا اغلب قابل پيش بيني و قابل کنترل نيست، معنا آن نگه داشتن استرس و اضطراب در طول روز است. اين استرس و اضطراب مي تواند ناشي از داشتن امتحان، وقت دکتر، سخنراني يا مسائل مربوط به رابطه فرد باشد.

از دست دادن رويدادهاي مهم

کابوس هايي درباره از دست دادن مراسم عروسي خودتان، يک قرار ملاقات مهم يا رويداد خاص ديگري اغلب در مورد افرادي اتفاق مي افتند که زندگي آنها سرعت بالايي دارد و يا فشار زيادي را تحمل مي کنند. اين نوع کابوس ها اغلب به اضطراب درباره عدم برآوردن انتظارات مربوط مي شوند.

ديدن مردگان

در نوع کابوس، احساس مي کنيد که گويي فردي که مرده به شما نزديک مي شود يا شما را لمس مي کند. اين فرد مرده مي تواند کسي باشد که به تازگي فوت کرده يا حتي مرده اي باشد که شما او را نمي شناسيد. اين نوع کابوس ها به عدم توانايي در رها کردن مربوط مي شوند. مثلاً اگر کابوسي در مورد مادربزرگ تازه فوت شده خود مي بينيد، دليلش مي تواند اين باشد که از لحاظ عاطفي نمي توانيد با غم از دست دادن او کنار بياييد. اين نوع کابوس به ترس از ناشناخته ها و اضطراب درباره بيماري شخصي هم مربوط مي شوند. افرادي که بيماري هاي صعب العلاج دارند هم اغلب اين کابوس ها را تجربه مي کنند.

عريان بودن

عريان بودن در انظار عمومي کابوس بسيار وحشتناکي است. ولي اين نوع کابوس را مي توان به مسئله بزرگي ربط داد. اين کابوس ها را اغلب افرادي تجربه مي کنند که از مشکلات خودانگاري و يا خودباوري پايين رنج مي برند. عريان بودن در جمع مي تواند به معناي ترس از مورد قضاوت ديگران قرار گرفتن باشد.

ترک همسر

کابوس هايي که در مورد همسر يا فرد مهمي در زندگي تان مي بينيد و مي بينيد که او در حال ترک کردن شماست، ريشه در دنياي واقعي دارند. اين کابوس واقعي فقط نشان دهنده احساس بدي درباره فردي است که شما را ترک مي کند و تنهايتان مي گذارد. اين کابوس ناشي از عدم امنيت در رابطه است.

دندان

اين هم خواب ديگري است که نشان از ناامني هاي فرد خواب بيننده دارد. اين خواب هم مثل خواب عريان بودن، نمودي از فردي است که پر از اضطراب و توفان دروني درباره مورد قضاوت ديگران قرار گرفتن است و يا مثلاً مي ترسد که ديگران ظاهر فيزيکي او را نپسندند.

سقوط از ارتفاع

کابوس هايي درباره افتادن از ارتفاع اغلب نمود اضطراب در زندگي شخصي و کنترل نداشتن بر خود است. اين اضطراب ها بخاطر مسائل و مشکلات مربوط به پول، روابط، کار يا غيره هستند. حس سقوط به فردي دست مي دهد که نمي تواند کنترل جنبه خاصي از يک موقعيت در زندگي خود را بدست بگيرد. اين کابوس براي افرادي که داراي قدرت هستند هم پيش مي آيد.

جراحات

وقتي خواب مجروح شدن مي بينيد، دليل آن حس ضعف و ناتواني در زندگي شخصي شماست. خواب ديدن درباره شکستن استخوان ها يا جراحات ديگر مي تواند راهي براي هشدار دادن مغزتان به شما درباره حس شعف و آسيب پذيري در بخشي از زندگي تان باشد. پيدا کردن ضعف ها و برطرف کردن آنها اين نوع کابوس را کمتر مي کند.

مورد تعقيب يا حمله قرار گرفتن
اين گونه کابوس ها تابحال شايع ترين نوع کابوس هايي هستند که همه تجربه مي کنند. اين نوع کابوس در دسته خواب هاي تعقيب شدن توسط انسان ها، حيوانات يا موجودات فراطبيعي هم هست. اين کابوس نمود ترسيدن از مواجهه با چيزي در زندگي است. شايد اين چيز، رئيس تان باشد يا معلمتان يا يکي از والدينتان که شما را اذيت مي کند يا حتي شريک زندگي تان باشد. اين حس تعقيب شدن اغلب نشانه عدم توانايي مواجهه با سناريوها در زندگي است. کارهايي که در خواب براي دور شدن از مهاجمتان انجام مي دهيد هم تحت تأثير زندگي واقعي هستند. اگر در خواب مي بينيد که از ترس در جايي پنهان شده ايد، اين شايد به معناي نحوه برخورد شما با مسائل در دنياي واقعي باشد. توجه کردن به کارهايي که در خواب انجام مي دهيد مي تواند به يافتن رابطه بين کابوس و زندگي واقعي کمک کند.

در دام افتادن
خواب هايي که در مورد گير کردن در دامي هستند براي افرادي که اضطراب و ترس از جاهاي تنگ دارند رايج است. در اين شرايط فرد از محبوس شدن در فضاهاي کوچک مي ترسد. اين نوع کابوس همچنين براي افرادي اتفاق مي افتد که از خارج شدن از وضعيت کنوني، مشکلات مالي، بن بست يا شرايط مشابه مي ترسند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کدام استان‌ها بیشترین تعداد کارتخوان‌ها را دارا هستند + جدول و نمودار

خاطره شنیدنی سعید جلیلی ؛آیا سازش با آمریکا برای ژاپن هم هزینه داشت؟

اف‌ای‌تی‌اف از دستور کار مجمع تشخیص خارج شده است؟

چرا هیچ داستانی به 15 خرداد و حوادثش نپرداخته است؟

علت جلوگیری از دفن امام حسن (ع) در کنار پیامبر (ص) چه بود؟

گوشه ای از فضایل و كرامات امام زمان (عج)را بیان كنید؟

مردم طرفدار موسیقی کوچه و بازاری بودند!

مبارزه مدنی یک سلاح نیست

به امام گفت راه لغزنده‌ای را برای دفاع از انقلاب انتخاب کرده‌ام

چرا واردات کالاهاي مشابه داخلي حرام شرعي و قانوني است؟

علت اسلام هراسي در غرب و شيعه هراسي در شرق چيست؟

آيا نظام اسلامي يك نظام ايده آل است؟

اقدامات سياسي آقا محمد خان قاجار براي كنا ر زدن رقباي خود در ايل قاجار چه بوده است؟

چه کساني دنبال غيرقانوني اعلام کردن جامعتين هستند؟

مفهوم سبک زندگي

کنکاشي در پرسش‌هاي رهبر معظم انقلاب؛

چگونه به خدا ايمان واقعي داشته باشيم؟

فلسفه سبک زندگي اسلامي

در دوران جنگ تحميلى شاهد چه حملات متعددى از جانب عراق عليه غير نظاميان بوديم؟.

مهم‏ترين علل تحميل جنگ 8 ساله به جمهورى اسلامى ايران چه بود؟

: مهم‏ترين علل تحميل جنگ 8 ساله به جمهورى اسلامى ايران چه بود؟

روش‌ تبيين‌ حقيقت‌ هنر و امکان ديني شدن آن چيست؟

چرا تندروها به دنبال حمايت از عارف هستند؟

آيا سياستهاى آمريكا با آمدن و رفتن دولتها در ايران تفاوت مى‏كند؟

چرا آمريكا قابل اعتماد نيست؟

انتظارات مردم از دولت يازدهم چيست؟

درمواجهه با دولت يازدهم چه بايد كرد؟

خاستگاه رأى مردم به آقاى حسن روحانى در انتخابات رياست جمهورى چه بود؟

نحوه برخورد اصولگرايان با دكتر روحانى بايد چگونه باشد؟

آيا واقعا ما دچار وضع نگران‏ كننده‏ اى از نظر جمعيت هستيم؟

هدف كشورهاى غربى از تبليغ سياست كنترل جمعيت چيست؟

آيا با ادامه روند كنونى نرخ رشد جمعيت، ما دچار تهديد خواهيم شد؟

منظوراز" نيازمند بازتعريف اصولگرايي هستيم" چيست؟

آيا افراطي ها مجددا به صحنه باز مي گردند؟

آيا مفهوم فراجناحي در دولت آقاي روحاني شبيه دوره آقاي هاشمي است ؟

سازگاري کامل، آرزويي غير ممکن

آيا مديري استراتژيک هستيد؟

آيا زن ها ذاتاً بدخلق هستند؟

هشت اشتباه مهلک در زندگي مشترک

بهترين شخصيت خود را بيابيد

کاهش عوارض گودي کمر

لاکي بامبو و روش هاي نگهداري آن در آپارتمان

مواردي که زندگي مشترکتان را تهديد ميکند!

چگونه مسواک مان را تميز نگه داريم؟

تمريناتي براي کاهش صدمات بدني در دوران پيري

مشکلات اول زندگي را اينگونه حل کنيد

10 چيزي که فرزند شما را مسموم مي کند

بدنم به رژيم جواب نمي دهد!

چطور اعتماد مشتريان را به دست آوريد

مي خواهيد پيلينگ کنيد؟