ایران پرسمان

آخرين مطالب

موريانه سوءظن بر جان زندگي انديشه

موريانه سوءظن بر جان زندگي

  بزرگنمايي:


شما هم مردان و زنان شکاک زيادي را در اطراف خود ديده ايد. هر چقدر هم که با اين آدم ها بحث کنيد، مخالفت کنيد يا متقاعدشان کنيد، اکثر مواقع بي فايده است و خيلي روابط و ازدواج ها را مي بينيد که با اين شک ها از بين رفته است. در اين نوشتارا نکاتي را مطرح مي کنيم که کمکتان مي کند با همسر شکاک خود کنار بياييد.
شما هم مردان و زنان شکاک زيادي را در اطراف خود ديده ايد. هر چقدر هم که با اين آدم ها بحث کنيد، مخالفت کنيد يا متقاعدشان کنيد، اکثر مواقع بي فايده است و خيلي روابط و ازدواج ها را مي بينيد که با اين شک ها از بين رفته است. در اين نوشتارا نکاتي را مطرح مي کنيم که کمکتان مي کند با همسر شکاک خود کنار بياييد.

شما هم به همسرتان شک داريد؟ دوست داريد بدانيد چطور با اين شک ها کنار بياييد؟

چه چيز باعث شکاک شدن يک فرد مي شود؟ چطور مي توان با همسر شکاک زندگي کرد؟ آيا شکاک بودن قابل درمان است؟

شکاک بودن مي تواند دلايل زيادي داشته باشد مثل حس عدم امنيت، مالکيت، سوءتفاهم، نداشتن اعتماد و حسادت. وقتي کسي هميشه دنبالتان باشد، زندگي به يک کابوس تبديل مي شود. تصور کنيد که چقدر مي تواند ناراحت کننده باشد وقتي همسرتان همه تماس هاي تلفني، پيام ها و ايميل هاي شما را براي اثبات بي وفايي و خيانت شما چک کند، مخصوصاً وقتي هيچ کار خطايي نکرده باشيد. دفاع کردن از خود در چنين موقعيت هايي هم بي فايده است. بايد ابتدا به همسرتان کمک کنيد دليل شک خود را پيدا کند و به او کمک کنيد با آن کنار بيايد.

خيانت در ازدواج اين روزها شايع شده است. اما اين به آن معني نيست که همه زن و شوهرها به همسرشان خيانت مي کنند. اين مسئله بسيار حساس است و بايد با توجه و دقت با آن برخورد شود. فقط به اين دليل که شوهرتان دير به خانه برمي گردد يا زمان زيادي را خارج از منزل سپري مي کند، دليل بر اين نيست که به شما خيانت مي کند . پس بدون سند و مدرک درست، نتيجه گيري نکنيد. بنشينيد و روي يک تکه کاغذ بنويسيد که چرا فکر مي کنيد همسرتان خيانت مي کند. خودتان را به عنوان يک قاضي عادل در نظر بگيريد و به مواردي که نوشته شده نگاه کنيد. اگر متقاعدتان نکرد که همسرتان گناهکار است، پس احتمال دارد که خطايي مرتکب نشده باشد. اما اگر هنوز قانع نشديد، بايد براي جمع کردن مدارک بيشتر وارد عمل شود.

مثلاً وجود يک تار مو روي پيرهن شوهرتان به اين معني نيست که با زن ديگري بوده است. ممکن است وقتي مادرش يا خواهرش او را بغل کرده ، تار مو روي لباسش افتاده باشد. اين اتفاق ممکن است دلايل زيادي داشته باشد و قضاوت درمورد کسي بدون تحليل موقعيت کار اشتباهي است. براي آرام کردن فکرتان مي تواانيد مستقيماً از همسرتان سوال کنيد. اگر دليل و توضيحي که به شما ارائه کرد، قانع کننده بود، مسئله را همان جا تمام کنيد. اما اگر هنوز شک داشتيد، خودتان موضوع را بررسي کنيد تا واقعيت را کشف کنيد. بعد از اينکه مدارک محکم در دست داشتيد، با همسرتان برخورد کنيد.

کار اشتباهي است که درمورد شک به همسرتان با همه حرف بزنيد. موضوع را پيش خودتان نگه داريد. مشکلات بين زوج ها بايد بين خودشان بماند و نفر سومي نبايد وارد موضوع شود. اگر لازم مي بينيد که با کسي مشورت کنيد، فرد مناسب را پيدا کنيد که بتواند توصيه هاي مفيد و عاقلانه به شما بدهد. اگر دليل و مدرکتان براي هيچ کس به غير از خودتان قانع کننده نبود، احتمال دارد که از يک بيماري رواني شک و سءظن رنج مي بريد و نياز به کمک متخصص داريد.

تاثير شک و سوءظن در روابط

چه بلايي سر همسر شکاک مي آيد؟ شک و سوءظن چه تاثيراتي مي تواند بگذارد که فراي کنترل ماست؟

اگر سوءظن به يک اتفاق هر روزه تبديل شود، مي تواند مشکل ساز شود. فرد شکاک معمولاً احساس ناامني مي کند و بدترين چيزها را درمورد همسرش تجسم مي کند. حتي يک اتفاق ساده مثل برنداشتن تلفن توسط همسرش مي تواند زندگي فرد شکاک و همچنين همسر و بقيه اطرافيانش را جهنم کند. افراد شکاک آرامش روحي و رواني را از خود و ديگران سلب مي کنند.

گاهي اوقات سوءظن به خيانت درست به اندازه همان خيانت مي تواند به رابطه آسيب بزند. اگر شک ها نادرست باشند، همسر فرد شکاک حالت دفاعي گرفته و او را سرزنش خواهد کرد. گاهي اوقات حتي ممکن است وسوسه شود که واقعاً خيانت کند.

افراد شکاک افرادي شديداً متزلزل هستند که احساس ناامني مي کنند و حتي ممکن است تا جايي پيش بروند که دست به کشتن همسرشان بزنند. حتي ممکن است به خاطر حس عدم امنيت و اطمينانشان خودکشي کنند. به همين دليل اگر فکر مي کنيد که همسرتان بي هيچ دليلي به شما شک دارد، به او کمک کنيد شک هايش را برطرف کند. اگر باز درست نشد، قبل از اينکه دير شود از متخصص کمک بگيريد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سخنرانی انقلابی علامه مصباح در نقد انجمن حجتیه: وظیفه ی خودشان می دانستند که «شاهنشاه اسلام پناه!» را ترویج کنند/ آیا دفاع از کیان اسلام را هم مشروط به آمدن امام زمان(عج) می دانید؟ / پاسخ اساتید حوزه به اتهام چراغانی موسسه «درراه‌حق» در نیمه شعبان 57

منطق نزاع طبقاطی

عصمت حضرت معصومه

مخمصه هویت

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش دوم)

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش نخست)

تهران؛ شهر بی نماد

طبقه تاجر صفت

سمِ سرگشتگی فقهی

دموکراسی از جاده تغییر اجتماعی می‌گذرد

تراژدی زوال موسیقی

جزئیات اختلاف در سالروز شهادت حضرت زهرا علیها السلام

به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها (به نقلی)

به مناسبت سالروز وقوع جنگ جمل

به مناسبت سالروز درگذشت آیت الله سید محمد حجت كوه كمری موسس مدرسه حجتیه

کلانشهر و نگرش دلزده

به مناسبت سالروز رحلت فقیه نامدار آیت الله العظمی سیداحمد خوانساری

چه دین و ایمانی اجازه کشتار نمازگذاران را می دهد؟

نظر قرآن كريم درباره نهضت توليد علم و جنبش نزم افزاري را بيان فرماييد.

حضرت هود (ع) که بود؟ و قوم او چه مشخصه اي داشتند؟

آدم و حوّا در بهشت

ماجراي ازدواج فرزندان حضرت آدم (ع) و قتل هابيل

مزه گوشت برادر مرده

جانشين نوح (ع) که بود؟

ماجراي ساخت كشتي و حوادث بعد از آن

مشخصات نوح (ع) و قوم او

مشخصات ادريس (ع) و هدايت مردم

آفرينش حضرت آدم (ع)

فلسفه فضيلت روزه در ماه رجب

چگونگي شهادت امام هادي عليه السلام

متن کامل مناظره دکتر محبيان و محمد قوچاني؛

عقلانيت مطلق يا عقلانيت نسبي؟

حجاب در آخر زمان

راه کارعملي رسيدن به حکمت چيست ؟

حكمت چيست؟ معرفت چيست؟ فطرت چيست؟

مباني جنبش عدالت خواهي در كلام رهبر انقلاب

رابطه اخلاق و سياست با تأکيد بر انديشه امام خميني(ره)

ماکياوليسم و ماکياول کيست و چيست؟

امام(ره) به هيچ وجه اجازه نمي‌دادند حق کسي ضايع شود

موريانه سوءظن بر جان زندگي

گرم مزاج هستيد يا سرد مزاج؟

10 کار رابطه خراب کن رايج!

دلايل اصلي ناکامي در يادگيري زبان

عوامل سقوط پهلوي-نظريات انقلاب

چرا بايد انگليسي ياد بگيريم؟

علائم سرطان تخمدان چيست؟

حساس ترين نقاط تهران هنگام زلزله کجاست؟

8 باور غلط براي لاغر شدن چيست ؟

ويژگي هاي اصلي همسران خوشبخت چيست ؟

عاشورا، خاستگاه انقلاب اسلامي ايران ؟