ایران پرسمان

آخرين مطالب

با آن که پشت سرمان بدگويي مي کند، چه کنيم؟ پرسش

با آن که پشت سرمان بدگويي مي کند، چه کنيم؟

  بزرگنمايي:


حس نفرت، نااميدي، ناراحتي، طرد شدگي، عصبانيت، حسادت، پريشاني، ضعف، شکست، دلسرد شدن، افسردگي، انتقام، آزردگي و... شما هم فقط به اين دليل که يک نفر پشت سرتان حرف زده است، دچار اين احساسات شده ايد؟


وقت آن رسيده که همه اين حسهاي نامطلوب را کنار بگذاريد؛ ما به شما مي گوييم چرا ديگران پشت سرتان حرف مي زنند و براي کنار آمدن با آنچه مي توانيد بکنيد.

شما فردي موفق هستيد

در بسياري از موارد، آدم ها وقتي پشت سرتان حرف مي زنند که شما به چيزي رسيده باشيد که آن ها قدرت رسيدن به آن را نداشته باشند. پيشرفتهاي حسادت آور است که معمولاً جرقه شروع غيبت پشت سر شما مي شود. کساني که خيلي موفق باشند معمولاً مجبور مي شوند پوسته هنجارهاي اجتماعي و فرهنگي را بشکنند. اين واقعيت دليل غيبت کردن ديگران پشت سر شماست، چه در مدرسه، چه دانشگاه و چه محل کار.

به ويژگي هاي شما حسادت مي کنند

بگذاريد باز مثال بزنيم. آقاي الف در کمتر از 6 ماه وارد شرکت ب شده، ترفيع گرفته و مدير مي شود. آقاي پ و خانم ت از دو سال پيش در آن شرکت مشغول به کار بوده و مشتاقانه منتظر ترفيع گرفتن به همان مقام بوده اند. اما اين تازه وارد، آقاي الف، از آن ها جلو زده است. آقاي پ و خانم ت همۀ روز مشغول حرف زدن پشت سر او هستند.

ترفيع گرفتن در محل کار فقط يک نمونه بود. واقعيت سخت زندگي اين است که وقتي به چيزي که به دست آورده ايد يا انجام داده ايد حسادت کنند، شروع به حرف زدن پشت سرتان خواهند کرد.

کار بهتري براي انجام دادن ندارند

حرف زدن ديگران پشت سرتان به اين معني است که واقعاً کار بهتر و مفيدتري براي انجام دادن ندارند. مطمئناً همه ما مي خواهيم که زندگي مفيدتري داشته باشيم، بسيار پرمفهوم تر از غيبت کردن و حرف زدن پشت سر اين و آن. اين فقط نشانگر يک واقعيت است: آن ها افرادي بيچاره و قابل ترحم هستند.

حالا بايد چه کرد؟

خودتان را نگران نکنيد: يکي از اولين کارهايي که بايد بفهميد و درک کنيد اين است که هيچ کاري از دستتان برنميآيد. ممکن است بتوانيد يک نفر که پشت سرتان حرف زده است را خاموش کرده يا توجيه کنيد، اما اين کار را درمورد چند نفر در دنيا مي خواهيد انجام دهيد؟ آيا مي دانستيد که آدمي مثل استيو جابز هم منتقدان زيادي داشته که از شيوه مديريت و بازاريابي او و حتي شخصيتش خوششان نمي آمده؟

نکته اي که مي خواهيم عنوان کنيم اين است که با وجود هر کاري که در زندگيتان مي کنيد و ميزان موفقيتتان، هميشه آدمهايي هستند که مخالف شما باشند و براي پايين کشيدن شما ممکن است پشت سرتان حرف بزنند.

بفهميد که آن ها هيچ اهميتي ندارند: آدمهايي که پشت سر شما حرف مي زنند، در زندگيتان اهميتي ندارند. اگر واقعاً آدمهاي مهمي در زندگي شما بودند، طرف شما بودند، درست است؟ شادي و خوشبختي واقعي شما به پيشرفت و سلامت خود و عزيزانتان بستگي دارد. هر چه که ديگران مي گويند، احساس مي کنند يا انجام مي دهند نبايد بر خوشبختي و طرزفکر شما اثر بگذارد. قبل از اينکه دير شود اين مساله را درک کنيد.

با اعتمادبه نفس لبخند بزنيد: بهترين روش برخورد با کسي که پشت سر شما حرف مي زند اين است که ببيند با اعتمادبه نفس کامل به آن ها لبخند مي زنيد؛ لبخندي که مي گويد «من مي دانم که پشت سرم حرف مي زنيد اما برايم مهم نيست.

به حرف هايشان بخنديد: يکي ديگر از روش هايي که مي توانيد با کساني که پشت سرتان حرف مي زنند برخورد کنيد، شادي و خوشبختي شماست. اين واقعيت که اين کار آن ها اهميتي براي شما نداشته و اذيتتان نکرده است به معني شکست آنهاست.

احساس قرباني شدن نکنيد: همان طور که احتمالاً تا حالا متوجه شده ايد، موقعيتي که ديگران پشت سرتان حرف مي زنند به موفقيت شما در چيزي که توسط آن ها مورد حسادت واقع شده بستگي دارد. اين فقط به يک واقعيت منتهي مي شود: از همان ابتدا شما پيروز ميدان بوده ايد. نقشتان را به عنوان برنده، بازي کنيد، جشن بگيريد و از اين واقعيت که حتماً ارزشمند بوده ايد که درموردتان حرف مي زنند، لذت ببريد.

پشتيان هاي خودتان را داشته باشيد: بله، همه ما دوستان و همکاراني داريم که مراقب ما هستند. اگر شما اين طور نيستيد، دليلي براي ترسيدن وجود ندارد زيرا همه ما بايد از جايي شروع کنيم، درست است؟ با محبت کردن به اطرافيانتان شروع کنيد. هر روز براي مهربان بودن تلاش کنيد. با اين روش طرفداراني براي خودتان پيدا خواهيد کرد. داشتن يک سيستم پشتيباني سال ها طول مي کشد، پس صبور باشيد و هر روز را يک چالش جديد ببينيد.

براي رويارو شدن خوب برنامه ريزي کنيد: واکنش بد در چنين موقعيتي کمکتان نخواهد کرد. فقط اين واقعيت را ثابت خواهد کرد که از نظر ذهني تحت تاثير آن حرف ها قرار گرفته ايد. آرام باشيد و از اين مهم تر نشان دهيد که شايعاتي که درموردتان شکل گرفته است هيچ اهميتي برايتان ندارد. اگر لازم است در موقعيتي مثل اين برخورد کنيد، بايد خوب برنامه ريزي کنيد. با اين افراد پشت درهاي بسته صحبت کنيد تا کس ديگري از ماجرا باخبر نشويد.

چشمتان را باز کنيد: حتماً بسياري از افراد سر شناس و موفق را مي شناسيد که مورد انتقاد قرار گرفته اند و توسط کساني که پشت سرشان حرف مي زده اند مورد استهزاء قرار گرفته اند. آن ها چه وجه اشتراکي دارند؟ درکنار اين واقعيت که توسط ميليون ها نفر مورد انتقاد قرار گرفته اند، در کار خودشان بسيار موفق بوده اند. همه اين افراد به آرزو هايشان رسيده اند. اينکه چطور به آرزو هايشان دست يافته اند يا مسير درستي را براي آن انتخاب کرده اند يا نه بحث ديگري است که در اينجا به آن نمي پردازيم. نکته مهم موفقيت آنهاست.
تنها راه موفقيت

نه، با دعوا کردن با هر يک نفري که پشت سرتان حرف مي زند، موفق نخواهيد شد. با احساس نااميدي و منزوي شدن هم همين طور. تنها راه موفقيت، جلو رفتن و ادامه دادن راه تان با وجود حرف ديگران است. تنها راه موفقيت همين است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خاطره شنیدنی سعید جلیلی ؛آیا سازش با آمریکا برای ژاپن هم هزینه داشت؟

اف‌ای‌تی‌اف از دستور کار مجمع تشخیص خارج شده است؟

چرا هیچ داستانی به 15 خرداد و حوادثش نپرداخته است؟

علت جلوگیری از دفن امام حسن (ع) در کنار پیامبر (ص) چه بود؟

گوشه ای از فضایل و كرامات امام زمان (عج)را بیان كنید؟

مردم طرفدار موسیقی کوچه و بازاری بودند!

مبارزه مدنی یک سلاح نیست

به امام گفت راه لغزنده‌ای را برای دفاع از انقلاب انتخاب کرده‌ام

چرا واردات کالاهاي مشابه داخلي حرام شرعي و قانوني است؟

علت اسلام هراسي در غرب و شيعه هراسي در شرق چيست؟

آيا نظام اسلامي يك نظام ايده آل است؟

اقدامات سياسي آقا محمد خان قاجار براي كنا ر زدن رقباي خود در ايل قاجار چه بوده است؟

چه کساني دنبال غيرقانوني اعلام کردن جامعتين هستند؟

مفهوم سبک زندگي

کنکاشي در پرسش‌هاي رهبر معظم انقلاب؛

چگونه به خدا ايمان واقعي داشته باشيم؟

فلسفه سبک زندگي اسلامي

در دوران جنگ تحميلى شاهد چه حملات متعددى از جانب عراق عليه غير نظاميان بوديم؟.

مهم‏ترين علل تحميل جنگ 8 ساله به جمهورى اسلامى ايران چه بود؟

: مهم‏ترين علل تحميل جنگ 8 ساله به جمهورى اسلامى ايران چه بود؟

روش‌ تبيين‌ حقيقت‌ هنر و امکان ديني شدن آن چيست؟

چرا تندروها به دنبال حمايت از عارف هستند؟

آيا سياستهاى آمريكا با آمدن و رفتن دولتها در ايران تفاوت مى‏كند؟

چرا آمريكا قابل اعتماد نيست؟

انتظارات مردم از دولت يازدهم چيست؟

درمواجهه با دولت يازدهم چه بايد كرد؟

خاستگاه رأى مردم به آقاى حسن روحانى در انتخابات رياست جمهورى چه بود؟

نحوه برخورد اصولگرايان با دكتر روحانى بايد چگونه باشد؟

آيا واقعا ما دچار وضع نگران‏ كننده‏ اى از نظر جمعيت هستيم؟

هدف كشورهاى غربى از تبليغ سياست كنترل جمعيت چيست؟

آيا با ادامه روند كنونى نرخ رشد جمعيت، ما دچار تهديد خواهيم شد؟

منظوراز" نيازمند بازتعريف اصولگرايي هستيم" چيست؟

آيا افراطي ها مجددا به صحنه باز مي گردند؟

آيا مفهوم فراجناحي در دولت آقاي روحاني شبيه دوره آقاي هاشمي است ؟

سازگاري کامل، آرزويي غير ممکن

آيا مديري استراتژيک هستيد؟

آيا زن ها ذاتاً بدخلق هستند؟

هشت اشتباه مهلک در زندگي مشترک

بهترين شخصيت خود را بيابيد

کاهش عوارض گودي کمر

لاکي بامبو و روش هاي نگهداري آن در آپارتمان

مواردي که زندگي مشترکتان را تهديد ميکند!

چگونه مسواک مان را تميز نگه داريم؟

تمريناتي براي کاهش صدمات بدني در دوران پيري

مشکلات اول زندگي را اينگونه حل کنيد

10 چيزي که فرزند شما را مسموم مي کند

بدنم به رژيم جواب نمي دهد!

چطور اعتماد مشتريان را به دست آوريد

مي خواهيد پيلينگ کنيد؟

5 فايده مواد غذايي تلخ