ایران پرسمان

آخرين مطالب

در انقلاب اسلامی ایران همه مردم اعم از شیعه و سنی در صحنه بودند/انقلاب، اساس یک تمدن جدید در مقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب است انديشه

در انقلاب اسلامی ایران همه مردم اعم از شیعه و سنی در صحنه بودند/انقلاب، اساس یک تمدن جدید در مقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب است

  بزرگنمايي:

ایران پرسمان_جمعی از علمای اهل سنت هند ، ظهر امروز با "حسین شیخ الاسلام"  معاون بین الملل مجمع تقریب دیدار کردند، شیخ الاسلام در این دیدار به ذکر تاریخچه ای از شکل گیری جمهوری اسلامی در ایران پرداخت و گفت:این کشور در اختیار دشمنان اسلام بود، کاپیتالاسیون در پارلمان تحمیل شد، ما خودمان به دست خودمان ذلیل آمریکا شدیم و آمریکایی ها با همکاری اسرائیل هر جنایتی که می خواستند کردند و بسیاری از مردم ما زندانی و شکنجه شدند.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) از اینجا شروع کرد و می خواست که شاه نوکر آمریکا نباشد، اما شاه دیگر توان اینکه نوکر آمریکا نباشد را نداشت؛ چهل هزار مستشار آمریکایی و ارتش همه چیز را کنترل می کرد و وقتی مردم در پشتیبانی از امام(ره) حرکت کردند، کشته می شدند و از اینجا درگیریها شروع و انقلاب اسلامی آغاز شد.

شیخ الاسلام تصریح کرد: شاه برای بار دوم فرار کرد، بار قبل در کودتای 28 مرداد فرار کرد که با کودتایی دیگر بازگشت، ولی این بار انقلاب با انقلاب ملی کردن صنعت نفت مصدق، فرق می کرد، امام خمینی(ره) حرف از اسلام می زد و همه مردم اعم از شیعه و سنی در صحنه بودند.

معاون بین الملل مجمع تقریب، اظهار داشت: روش امام خمینی(ره)، با همه روشهای انقلابهای قبلی فرق می کرد، مثلا در انقلاب روسیه کارگران را بسیج می کردند و وقتی ارتش سرخ پیروز می شد، انقلاب پیروز بود؛ در چین هم وقتی ارتش کشاورزان پیروز می شد، پیروزی حاصل شده بود و در الجزایر با پیروزی ارتش مجاهدین، پیروزی حاصل می شد.

شیخ الاسلام افزود: امام خمینی(ره) اعتنایی به تشکیل ارتش مسلحانه نداشت و می گفت، مردم باید به میدان بیایند، دهها هزار و میلیون ها نفر به خیابان می آمدند و دیگر توپ، تانک و مسلسل اثر نداشت؛ مردمی که به خیابانها می آمدند، می دانستند که ممکن است، شهید یا زخمی شوند، اما وضو  می گرفتند و غسل شهادت می کردند و با نیت قربت به خیابانها می آمدند و این همان چیزی بود که امام (ره) می خواست و به همین دلیل بود که انقلاب اسلامی با کمترین خونریزی پیروز شد.

وی خاطر نشان کرد:استدلال امام(ره) این بود که این قرآن از طرف خداست و اولین نقش قرآن معرفی خداوند است، اما در آن مقداری از احکام هم آمده است که این احکام باید در زمین اجرا شود و  کسی باید بر آن نظارت كرده و آن را اجرا کند، اما کسی شایستگی این  نظارت را دارد که احکام را بفهمد و بتواند آنها را از قرآن و سنت استخراج کند، چنین شخصی برای اینکه خوب بتواند اجرا کند، باید عادل باشد و اسم این حکومت، حکومت اسلامی شد.

معاون بین الملل مجمع تقریب یاد آور شد: ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، رفراندوم آری یا نه را به اجرا گذاشتیم که 98 درصد از مردم به آن پاسخ آری دادند و سپس تصمیم به نوشتن قانون اساسی گرفتیم و انتخاب کردیم که عده ای از خبرگان رهبری توسط مردم انتخاب شوند و نظارت کنند بر فردی که در رأس حکومت است تا فقیه و عادل باشد و سپس پس از مطالعات انجام شده از نظرات علمای اسلام بعد از ائمه معصومین تا کنون چیزهای دیگری نیز استخراج شد و مشخص شد که علاوه بر فقیه و عادل بودن، 5 صفت دیگر را برای رهبری حکومت اسلامی لازم می دانستند که عبارت بودند از، مدیر و مدبر بودن، متقی و شجاع بودن و اینکه آگاه به زمان خود باشد.

شیخ الاسلام افزود: تشخیص بین کسانی که این صفات را دارند، کار عامه مردم نیست، به همین دلیل مردم عده ای متخصص را انتخاب کردند و مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب رهبر تشکیل شد، تا به نیابت از کل مردم چنین شخصی را انتخاب کند، این یکی از وظایف خبرگان رهبری شد و وظیفه دیگر آن، این بود که نظارت کند، شخصی که برای رهبری بر جامعه اسلامی انتخاب می شود، همیشه در این صفات در قله باشد و هر وقت خدایی نکرده خللی ایجاد شد، مجلس خبرگان باید برای این هفت صفت، کس دیگری را برگزیند.

وی با بیان این مطلب ادامه داد: از این به بعد همه چیز با رأی مستقیم مردم انجام می گرفت، رئیس جمهور و نمایندگان مجلس با رأی رئیس جمهور انتخاب می شدند و این شد اساس یک تمدن جدید در مقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب، که اگر مشکلی در ولایت فقیه پیدا بشود، باید توسط خبرگان رهبری کس دیگری جایگزین او شود، و این است که این دو تمدن چهل سال است با هم در حال جنگ هستند.

در ادامه این دیدار، اعضای هیأت هندی، ضمن تشکر از میزبانی ایران و به خصوص مجمع تقریب، نتایج انقلاب اسلامی در ایران و جهان اسلام را ستودند و گفتند: با انقلاب اسلامی ایران عظمت مسلمانان احیا شد، همه دشمنان با هم متحد شدند تا تأثیرات انقلاب اسلامی را محدود کنند، اما  ایران اسلامی علی رغم همه مشکلات توانست ارزشهای انقلاب را حفظ  و پیام آن را به جهان منتقل کند.

یکی از علمای هندی اظهار داشت: یکی از دلایل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همراهی مردم بود، گرچه امام خمینی(ره) سالها در تبعید به سر می بردند، اما مردم از راه دور به پیام امام(ره) لبیک می گفتند و این رمز پیروزی جمهوری اسلامی ایران است، ایران پرچم دار جهان اسلام است که امیدوارم در آینده نیز به پیروزیهای بزرگ دست پیدا کند.

اعضای هیأت هندی ضمن قدردانی از تلاشهای ایران و به خصوص مجمع تقریب در ایجاد اتحاد بین مسلمانان جهان، وعده دادند تا در حد توان خود برای تحقق اهداف تقریب مذاهب با ایران همکاری کنند؛ آنها تأکید کردند که همکاری بین ایران و هند نباید محدود به همکاریهای دینی و مذهبی شود، بلکه باید برای تبادل علمی و تجاری، آموزشی و ... بین دو کشور نیز بکوشیم.

اعضای هیأت هندی اظهار داشتند: جای تأسف است که بر عکس ایران، تعداد زیادی از کشورهای اسلامی به فکر اقدام عملی برای اتحاد بین مسلمانان نیستند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محققان دانشگاه تبریز روش جدیدی برای کشف فسیل ابداع کردند

کوچک‌ترین ذرات گیاهی، پتانسیل انرژی باورنکردنی دارند

شاعرانه/ به دیدارم بیا، ای مهربان با من

دو خط کتاب/ شما می خواهید اهل ویرانی باشید یا آبادانی؟

میزبان قدرتمندترین اَبَررایانه دنیا کدام کشور است؟

انقلاب تابستانی در راه است

یک کتاب خوب/ ناگفتنی هایی که دختران دارند!

بخشی از کتاب/ جادوی سینما را جای دیگری پیدا نمی کنید

یک کتاب خوب/ این خاطراتی است که کسی برای شما نخواهد گفت!

غذای بومیان صحرای آفریقا چه بوده است؟

از ذخیره سازی آب از هوا تا پمپ خورشید؛ راهکارهای مقابله با خشکسالی

تمجید برنده نوبل ادبیات از سریال «چرنوبیل»

شاعرانه/ شبی را با من ای ماه سحرخیزان سحرکردی

در مغز یک بیمار روانی دقیقا چه خبر است؟

تقویت بانک ژن گونه های گیاهی مختلف به چه دردی می خورد؟

روش علمی برای توانبخشی افراد مبتلا به ضایعه مغزی

دو خط کتاب/ عشق معناهای مختلفی دارد!

پیشنهادهای تابستانه بیل گیتس برای مطالعه

ابتکاری جالب برای جلوگیری از گرمایش زمین

تصویر شگفت‌انگیز شفق قطبی از منظر ایستگاه فضایی

تولید نانوکارخانه مصنوعی با پروتئین مهندسی شده

شاعرانه/ ای جان فدای چشم تو، با قصد جان بیا

شاعرانه/خودم را بیابان غریبی احساس می‌کنم

طعم «آبنبات هل‌دار» در رویای کاغذی رادیو فرهنگ

شاعرانه/ ما همگی بازیگران یک فیلم صامتیم

کشف‌های جدید دانشمندان درباره حلقه‌های زحل

بازسازی جمجمه شکسته با چاپگر سه بعدی

فضاپیمای ناسا به نزدیک ترین فاصله با سیارک «بنو» رسید

کشف فسیل به کمک هوش مصنوعی در ایران

ساخت رباتی با حس بینایی و لامسه بسیار قوی!

دو خط کتاب/ آنکه وعده همیشه ماندن می‌دهد، از همه رفتنی‌تر است

دو خط کتاب/ خانه‌ای که آدم‌هایش یکدیگر را دوست نداشتند

«دم را غنیمت بشمار»، کتابی به سلیقه لیلا برخورداری

پای صحبت‌های بانویی که رهبر انقلاب خواندن کتابش را به همه زنان توصیه می‌کند

دو خط کتاب/ لازم بود این همه کتاب بخوانم؟!

کشف بیماری‌های ریوی با ابزاری به اندازه یک تار مو!

آزمایشگاهی شگفت‌انگیز زیر اقیانوس‌ با ربات‌های نرم

عضلات بدن فضانوردان دیگر تحلیل نمی‌رود!

کشف آنزیمی که از پیری جلوگیری می‌کند

«خانومی که شما باشی» با آزاده نامداری!

دو خط کتاب/ روی زمین هیچ چیز قطعی نیست!

پای صحبت‌های کتابفروش قدیمی مشهدی: ازدواج اولم با کتاب بود!

کاش شینزوآبه دهه نودی‌های ایرانو می‌دید!

دوباره زنگ خطر، آب شدن 40 درصد از یخ‌های گرینلند در یک روز!

میلیونر شدن با خرید و فروش شهاب سنگ در ایران!

آلبرت انیشتین با یک خورشیدگرفتگی به شهرت رسید!

کاریکلماتور/ تا حالا خودتو گم کردی؟!

شعری از فروغ فرخزاد که هرگز فراموش نمی‌شود

خاطره بازی ملیکا شریفی‌نیا با کتابخانه کودکی‌هایش

سیاره‌های فراخورشیدی هم شناسنامه دارند!