ایران پرسمان

آخرين مطالب

با افزايش سن، عالي به نظر برسيد! انديشه

با افزايش سن، عالي به نظر برسيد!

  بزرگنمايي:

در اينجا به نکته اي اشاره مي کنيم که در سال 2013 لبخند به لب شما مي آورد: اينکه بتوانيد با گذشت زمان و افزايش سن، بهتر و جوانتر به نظر برسيد، بدون آنکه بخواهيد کل لباس هاي کمدتان را عوض کنيد يا حساب بانکي تان را خالي کنيد! در اينجا با جوي جانسون، طراح مد سوپراستارها و افراد معروف مشورت کرده ايم و نظر او را در مورد چگونگي جوان به نظر رسيدن افراد ميانسال و مسن پرسيده ايم:

7 روش براي آنکه با افزايش سن، عالي به نظر برسيد

1. از رنگ ها کمک بگيريد.

خانم جانسون مي گويد: «فکر مي کنم همه ما از ميشل اوباما ياد گرفته ايم که رنگ باعث مي شود که در جمعيت فوراً شناخته شويد. رنگ مشکي شايد شما را باريک نشان دهد، ولي رنگ هاي درست، انرژي دهنده هستند.» رنگ هايي که به رنگ صورت شما بيايند باعث مي شوند که پوست شما درخشان به نظر برسد، و چين و چروک هاي شما را مخفي مي کنند و به شما حال و هواي شاد و دلپذيري مي دهند. اگر به دنبال رنگ هاي جايگزين مشکي هستيد، رنگ هاي خنثي کمرنگي همچون شني، عاجي و شتري را امتحان کنيد که به همه چيز مي آيند. براي الهام گرفتن مي توانيد از رنگ هاي آرايش خود (مرجاني، کبالت، قرمز) کمک بگيريد و سايه هاي اين رنگ ها را در لوازم ديگر مثل جواهرات، کيف و روسري خود استفاده کنيد. رنگ هايي که در آنها احساس راحتي مي کنيد، به احتمال زياد رنگ هايي هستند که به شما بيش از رنگ هاي ديگر مي آيند.

2. مثل طراحان مد لباس هايتان را ست کنيد.

وقتي لباس هاي معمولي خود را درست ست کنيد، بسيار جمع و جورتر به نظر مي رسيد. براي آنکه شلخته به نظر نرسيد، بايد به وزن پارچه و قد لباس دقت کنيد. در مورد بالاتنه، جانسون پيشنهاد مي کند که بلندترين و نازک ترين لباس را زير لباس ديگر بپوشيد و لباس کوتاهتر و ضخيمتر را روي آن بپوشيد. يعني لباس بلند و نازک يقه گرد را زير و لباس ضخيم و کوتاه يقه هفت را رو بپوشيد. شلوار چسبان يا جين تنگ مي تواند اين تيپ را کامل کند.

3. جانسون مي گويد: «براي پيراهن ها لازم نيست مثل بلوز و شلوار نگران باشيد که کدام را با کدام ست کنيد. براي مناسبت هاي مختلف مي توانيد آنها را با پوتين، کفش بدون پاشنه يا پاشنه بلند بپوشيد. پيراهن هاي گلدار يا توردار عيب هاي بدن را مي پوشانند و باعث مي شوند که پارچه هاي ارزان قيمت با دوختي زيبا، گران به نظر برسند.» يکي از بزرگترين رازهاي طراحان مد ستاره ها اين است که با کمي دقت و هوش در دوخت لباس، تفاوت بزرگي ايجاد مي کنند و کاري مي کنند که لباس ارزان، بسيار گران به نظر برسد. پيراهن هاي قديمي تان را کمي تغيير دهيد و لباس نو و زيباتري براي خودتان مهيا کنيد.

4. ظاهري بلندتر و لاغرتر بيابيد

جانسون مي گويد: «پيراهن هايي بپوشيد که گردن و پاهاي شما را نشان مي دهد. نمي گوييم لباس هايي بپوشيد که خط سينه شما در آنها مشخص باشد، بلکه لباس هايي انتخاب کنيد که يقه قايقي يا هفت داشته باشند و يا بلوزي که بتوانيد يکي دو دکمه آن را باز بگذاريد. تاپ هاي خود را با دامني ست کنيد که تا روي زانو باشد و کفش هاي پاشنه بلند کرم رنگ بپوشيد تا رنگ آنها با رنگ پوستتان يکي شده و چند سانتيمتر به قد پاهاي شما بيفزايند. بدين ترتيب با اضافه کردن قد ظاهري، گردني قو مانند و پاهايي بلند مي يابيد.»

5. تک رنگ بپوشيد

شايد تاپ سفيد و شلوار مشکي تيپي باشد که شما معمولاً از آن استفاده مي کنيد، ولي شکستن خط بدني در قسمت کمر يا باسن، گزينه خوبي براي لاغر به نظر رسيدن نيست. در عوض سعي کنيد از يک رنگ براي بلوز و شلوار استفاده کنيد تا به شما ظاهري عمودي و لاغر بدهد. لازم نيست هم شلوار و هم بلوز سايه رنگ يکساني داشته باشند. مثلاً سوئيت شرت سرمه اي با شلوار جين تيره يا تاپ زغالي و شلوار کبريتي طوسي، ست هاي خوبي هستند.

6. خطوط باريک با لباس زير مناسب

اگر هميشه از يک نوع لباس زير استفاده مي کنيد که برايتان راحت است، بايد بگوييم به گفته خانم جانسون، براي آنکه ظاهري لاغرتر و اعتماد به نفس بيشتري داشته باشيد، بهتر است لباس زيري انتخاب کنيد که سينه شما را افتاده نشان ندهد و زير لباس هاي نازک بتوانيد آن را بپوشيد. از سوتين هايي که درزهاي برجسته دارند اجتناب کنيد. زيرا در زير بلوز بسيار بد به نظر مي رسند و شما را باريک و طبيعي نشان نمي دهند. لباس زيري خوب است که ظاهر شما را از جلو، کنار و پشت، خوب و طبيعي نشان بدهد.

7. از کمربندهاي باريک استفاده کنيد

جانسون اشاره مي کند: «کمربند به بدن شما تعريف خاصي مي دهد و منحني هاي بدن شما را مشخص تر مي کند و باعث مي شود که بجاي شلختگي، شيک و مرتب به نظر برسيد. کمربندهاي باريک براي اغلب خانم ها، بهتر از کمربندهاي پهن هستند. زيرا طول نيم تنه را حفظ مي کنند. در حاليکه کمربندهاي پهن فاصله بين باسن و سينه را کم مي کنند. نکته مهم اينجاست که بايد کمربند در باريک ترين بخش کمرتان قرار بگيرد، نه روي باسنتان.»
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اسطوره‌ها در همه اعصار حضور دارند/ضعف علوم انسانی در اسطوره پژوهی

70 سال برنامه ریزی از نگاه اقتصاد دانان

سخنرانی انقلابی علامه مصباح در نقد انجمن حجتیه: وظیفه ی خودشان می دانستند که «شاهنشاه اسلام پناه!» را ترویج کنند/ آیا دفاع از کیان اسلام را هم مشروط به آمدن امام زمان(عج) می دانید؟ / پاسخ اساتید حوزه به اتهام چراغانی موسسه «درراه‌حق» در نیمه شعبان 57

منطق نزاع طبقاطی

عصمت حضرت معصومه

مخمصه هویت

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش دوم)

خاستگاه و چیستی موسیقی زیرزمینی از منظر جامعه‌شناسی (بخش نخست)

تهران؛ شهر بی نماد

طبقه تاجر صفت

سمِ سرگشتگی فقهی

دموکراسی از جاده تغییر اجتماعی می‌گذرد

تراژدی زوال موسیقی

جزئیات اختلاف در سالروز شهادت حضرت زهرا علیها السلام

به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها (به نقلی)

به مناسبت سالروز وقوع جنگ جمل

به مناسبت سالروز درگذشت آیت الله سید محمد حجت كوه كمری موسس مدرسه حجتیه

کلانشهر و نگرش دلزده

به مناسبت سالروز رحلت فقیه نامدار آیت الله العظمی سیداحمد خوانساری

چه دین و ایمانی اجازه کشتار نمازگذاران را می دهد؟

نظر قرآن كريم درباره نهضت توليد علم و جنبش نزم افزاري را بيان فرماييد.

حضرت هود (ع) که بود؟ و قوم او چه مشخصه اي داشتند؟

آدم و حوّا در بهشت

ماجراي ازدواج فرزندان حضرت آدم (ع) و قتل هابيل

مزه گوشت برادر مرده

جانشين نوح (ع) که بود؟

ماجراي ساخت كشتي و حوادث بعد از آن

مشخصات نوح (ع) و قوم او

مشخصات ادريس (ع) و هدايت مردم

آفرينش حضرت آدم (ع)

فلسفه فضيلت روزه در ماه رجب

چگونگي شهادت امام هادي عليه السلام

متن کامل مناظره دکتر محبيان و محمد قوچاني؛

عقلانيت مطلق يا عقلانيت نسبي؟

حجاب در آخر زمان

راه کارعملي رسيدن به حکمت چيست ؟

حكمت چيست؟ معرفت چيست؟ فطرت چيست؟

مباني جنبش عدالت خواهي در كلام رهبر انقلاب

رابطه اخلاق و سياست با تأکيد بر انديشه امام خميني(ره)

ماکياوليسم و ماکياول کيست و چيست؟

امام(ره) به هيچ وجه اجازه نمي‌دادند حق کسي ضايع شود

موريانه سوءظن بر جان زندگي

گرم مزاج هستيد يا سرد مزاج؟

10 کار رابطه خراب کن رايج!

دلايل اصلي ناکامي در يادگيري زبان

عوامل سقوط پهلوي-نظريات انقلاب

چرا بايد انگليسي ياد بگيريم؟

علائم سرطان تخمدان چيست؟

حساس ترين نقاط تهران هنگام زلزله کجاست؟

8 باور غلط براي لاغر شدن چيست ؟